Bradley Wiggins: “a teraz Dumoulin musi tylko przejść do Sky”

W najbliższych latach głównym rywalem Tony’ego Martina (Omega Pharma-Quick Step) w jeździe na czas będzie zapewne Tom Dumoulin.

23-letni Holender we wczorajszej czasówce na mistrzostwach świata w Ponferradzie zdobył brąz tracąc do srebrnego „Panzerwagena” 14 sekund.

Nawet, gdyby różnica między nami była większa, i tak bym się cieszył z wywalczonego medalu. To dobry prognostyk na następne lata. Mam nadzieję, że podszlifuję się w czasówkach i będzie jeszcze lepiej

– mówił zawodnik Giant-Shimano.

W tym sezonie Dumoulin wygrał ITT w Criterium International i Eneco Tour, w Vuelta al Pais Vasco był szósty na czas, w Tirreno-Adriatico piąty, w dwóch czasówkach Tour de Suisse wykręcił drugi wynik. Po drugą lokatę sięgnął też w Periguex na trasie Tour de France. W czerwcu został czasowym mistrzem Holandii.

Pełen uznania dla Dumoulina jest nowy mistrz świata Bradley Wiggins (Sky).

W ostatnich dwóch latach Tom wspaniale się rozwinął, z wyścigu na wyścig jest coraz mocniejszy. Teraz musi jedynie podpisać umowę ze Sky i wtedy dopiero zobaczymy, na co go stać