Hello hello! Korzystając z wolnego dnia postanowiła odświeżyć mojego bloga i podzielić się z Wami o tym, co ostatnio działo się w moim kolarskim życiu.

Wrzesień rozpoczęłam wyścigiem etapowym w Holandii, czyli Boels Rental Ladies Tour. Był to oczywiście jeden z etapów przygotowania do nadchodzących mistrzostw świata w Ponferradzie. Płasko, kręto i wietrznie, tak było przez pierwsze etapy, czyli sama nuda, nawet nie wiem co mogę więcej o nich napisać 🙂 Ostatni etap odbył się w Limburgii, czyli było dużo ciekawiej. Trasa na pewno nie należała do najłatwiejszych, cały czas góra-dół, no i tak przez 110 km. Miałam wolną rękę, więc od startu jechałam aktywnie, a to w ucieczce, a to w innym ataku. Do mety na Caubergu dotarłam trzecia. Cały wyścig skończyłam na 8. miejscu, a po tych wszystkich ucieczkach uskładało mi się też punktów na koszulkę najlepszej góralki.

Po raz drugi w top10 tego wyścigu, ponownie z koszulką. Widzę swój progress i to mnie najbardziej motywuje do dalszej pracy.

Powrót do domu, kilka dni przerwy i znowu wyjazd - tym razem do Włoch - z kadrą Polski. 3 dni ścigania, znów miejsce w top10 i kolejny etap przygotowań zamknięty.

Teraz jestem w domu, w moich pięknych górach. Skupiam się w 100% na 27 września... mam nadzieję, że nic złego nie stanie mi na przeszkodzie i te ostatnie treningu uda mi się zrealizować zgodnie z planem, by godnie reprezentować barwy naszego kraju w Ponferradzie.

Trasa... zdecydowanie lepiej czuję się na sztywniejszych podjazdach, ale uważam, że te mistrzostwa będą bardzo ciężkie. My, kobiety, pokonujemy rundę 7 razy, także każda górka po tylu kilometrach będzie ogromnym wyzwaniem.

fot. wowo brylla/rowery.org

Katarzyna Niewiadoma

Share
Opublikowane przez
Katarzyna Niewiadoma

Recent Posts

Rohan Dennis ma trenować z Team Ineos

Wciąż brak oficjalnej informacji na temat sportowej przyszłości Rohana Dennisa, ale przejście Australijczyka do Team Ineos wydaje się przesądzone. (więcej…)

9 grudnia 2019, 11:02

Rolf Aldag dołączył do zespołu Canyon-SRAM

Rolf Aldag, po czterech latach spędzonych w Dimension Data, rozpoczął całkiem nowy rozdział w swojej trenerskiej karierze w grupie Canyon-SRAM.…

9 grudnia 2019, 10:28

Superprestige 2019/20 #5: Toon Aerts najlepszy w Zonhoven

Toon Aerts (Telenet Baloise Lions) wygrał piątą rundę przełajowego cyklu Superprestige. (więcej…)

8 grudnia 2019, 17:12

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #4. Mateusz Rudyk najlepszy w sprincie

Mateusz Rudyk wygrał rywalizację w sprincie indywidualnym podczas czwartej edycji Pucharu Świata w kolarstwie torowym. (więcej…)

8 grudnia 2019, 11:40

Rutkiewicz i Kurek w zespole Dariusza Banaszka

Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek od nowego sezonu reprezentować będą barwy drużyny tworzonej przez Dariusza Banaszka. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:25

Lars Bak dyrektorem sportowym w NTT Pro Cycling

Lars Bak został dyrektorem sportowym ekipy NTT Pro Cycling. 39-letni Duńczyk w tym roku zakończył profesjonalną karierę. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:21