Każda górka będzie ogromnym wyzwaniem

Hello hello! Korzystając z wolnego dnia postanowiła odświeżyć mojego bloga i podzielić się z Wami o tym, co ostatnio działo się w moim kolarskim życiu.

Wrzesień rozpoczęłam wyścigiem etapowym w Holandii, czyli Boels Rental Ladies Tour. Był to oczywiście jeden z etapów przygotowania do nadchodzących mistrzostw świata w Ponferradzie. Płasko, kręto i wietrznie, tak było przez pierwsze etapy, czyli sama nuda, nawet nie wiem co mogę więcej o nich napisać 🙂 Ostatni etap odbył się w Limburgii, czyli było dużo ciekawiej. Trasa na pewno nie należała do najłatwiejszych, cały czas góra-dół, no i tak przez 110 km. Miałam wolną rękę, więc od startu jechałam aktywnie, a to w ucieczce, a to w innym ataku. Do mety na Caubergu dotarłam trzecia. Cały wyścig skończyłam na 8. miejscu, a po tych wszystkich ucieczkach uskładało mi się też punktów na koszulkę najlepszej góralki.

Po raz drugi w top10 tego wyścigu, ponownie z koszulką. Widzę swój progress i to mnie najbardziej motywuje do dalszej pracy.

Powrót do domu, kilka dni przerwy i znowu wyjazd - tym razem do Włoch - z kadrą Polski. 3 dni ścigania, znów miejsce w top10 i kolejny etap przygotowań zamknięty.

Teraz jestem w domu, w moich pięknych górach. Skupiam się w 100% na 27 września... mam nadzieję, że nic złego nie stanie mi na przeszkodzie i te ostatnie treningu uda mi się zrealizować zgodnie z planem, by godnie reprezentować barwy naszego kraju w Ponferradzie.

Trasa... zdecydowanie lepiej czuję się na sztywniejszych podjazdach, ale uważam, że te mistrzostwa będą bardzo ciężkie. My, kobiety, pokonujemy rundę 7 razy, także każda górka po tylu kilometrach będzie ogromnym wyzwaniem.

fot. wowo brylla/rowery.org

Katarzyna Niewiadoma

Recent Posts

Lotto Soudal zakazuje wyjazdu do Plouay

Grupa Lotto Soudal nie zezwala swoim zawodnikom na udział w Mistrzostwach Europy w Plouay. Mają trenować w odosobnieniu i nie…

16 lipca 2020, 15:05

Sibiu Cycling Tour 2020. Kevin Rivera i Mathieu van der Poel nie dojadą

Kevin Rivera nie stanie do obrony tytułu w rozpoczynającym się w następny czwartek Sibiu Cycling Tour.

16 lipca 2020, 14:07

Trasa Il Lombardia 2020

Na klasycznej, rzec można, trasie przebiegnie 114. edycja włoskiego monumentu Il Lombardia. W nietypowym terminie, bo 15 sierpnia, kolarze pokonają…

15 lipca 2020, 21:28

Dookoła Mazowsza 2020. etap 1 anulowany

Pierwszy etap 63. edycji wyścigu Dookoła Mazowsza został przerwany i ostatecznie anulowany.

15 lipca 2020, 17:43

Roger de Vlaeminck: "Remco Evenepoel musi przejść przez przełaje"

Roger de Vlaeminck namawia Remco Evenepoela do startów w wyścigach przełajowych. Zwycięzca wszystkich pięciu monumentów, uważa że pomogło by to…

15 lipca 2020, 15:39

Dookoła Mazowsza 2020. Pierwszy wyścig po przerwie, jakie zasady?

Dookoła Mazowsza to pierwsza etapówka z kalendarza UCI, która odbędzie się po przerwie wymuszonej pandemią wirusa SARS-Cov-2. Jakie zmiany czekają…

15 lipca 2020, 14:25