Ben Swift i Evgeny Petrov przedłużają kontrakty

fot. Tinkoff-Saxo

Trzeci kolarz Mediolan - San Remo i zwycięzca górskiego etapu Tour of Austria zostają w swoich dotychczasowych zespołach.

Petrov przedłużył kontrakt tylko o rok. 36-letni Rosjanin w tym rok zapisał na swoim koncie solowe zwycięstwo na górskim etapie Tour of Austria. Ekipa Bjarna Riisa liczy szczególnie na jego doświadczenie.

Cieszę się, ze Bjarne zdecydował się na zatrzymanie Petrova. Pochodzimy z tego samego syberyjskiego miasteczka, mieliśmy tego samego trenera w juniorach

- powiedział Oleg Tinkov, właściciel zespołu.

Petrov z rosyjskim biznesmenem współpracuje nie od dziś - poprzednio jeździł w zespole Tinkoff Credit Systems. W roku 2015 będzie pełnił funkcję pomocnika na najważniejszych imprezach etapowych.

Rosjanin jest ostatnim kolarzem, który znajdzie się w ekipie Alberto Contadora i Rafała Majki w 2015 roku. Bez kontraktu pozostają przechodzący na emeryturę Nicki Sørensen i Karsten Kroon, łączony z ekipą Sky Nicolas Roche oraz Rory Sutherland i Marko Kump.

Swift podpisał z kolei dwuletni kontrakt. Pochodzący z Yorkshire Brytyjczyk z zespołem Dave'a Brailsforda związany jest od samego początku - 0d 2010 roku. W zespole przeszedł rozwój, stając się jednym z lepszych sprinterów w peletonie, zawodników radzących sobie w trudnym terenie i potrafiących finiszować w wymagających końcówkach.

Swift w swoich palmares ma dwa wygrane etapy Tour de Pologne (2012), 3. miejsce w Mediolan San Remo (2014), etap Tour de Romandie (2011) i Vuelta al Pais Vasco (2014). W przyszłym sezonie chce w pełni zaprezentować swój potencjał i ma nadzieję, że nie przeszkodzą mu w tym kontuzje i choroby, które męczyły go podczas ubiegłorocznej przerwy zimowej.

fot. Tinkoff-Saxo

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: