Katarzyna Niewiadoma przedłuża kontrakt z Rabo Liv

© Dion Kerckhoffs/Cor Vos

Katarzyna Niewiadoma przedłużyła kontrakt z holenderskim zespołem Rabo Liv do końca 2016 roku.

Polska zawodniczka w najlepszym kobiecym zespole świata ściga się od sierpnia 2013 roku - najpierw jako stażystka, a od stycznia 2014 jako jedna z zawodniczek.

19-letnia Niewiadoma to jedna z najbardziej utalentowanych polskich kolarek szosowych, podwójna mistrzyni Polski orliczek z 2013 roku i 5. zawodniczka mistrzostw Europy. W tym roku w barwach zespołu Koosa Moerenhouta wygrała GP Gippingen, zajęła trzecie miejsce w Ladies Tour of Norway i ósme w Boels Rental Ladies Tour.

Wychowanka klubu WLKS Krakus BBC Czaja najlepiej czuje się na górskich odcinkach. W tym roku, mimo braku doświadczenia, została wybrana do składu ekipy na najtrudniejszy wyścig w kalendarzu - Giro Rosa. Polka na trasie pomagała koleżankom, w klasyfikacji generalnej zajmując znakomite 11. miejsce.

Z drużyną Rabo Liv kontrakty przedłużyły też Pauline Ferrand-Prevot i Roxane Knetemann (do końca 2016) oraz Thalita de Jong (do końca 2015). Z drużyny odchodzą za to dwie mistrzynie Holandii - Annemiek van Vleuten i Iris Slappendel.

fot. © Dion Kerckhoffs/Cor Vos

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: