Boels Rental Ladies Tour 2014: triumf Johansson, 3. miejsce Niewiadomej

Emma Johansson (Orica-AIS) wygrała finałowy odcinek holenderskiego wyścigu. Druga przyjechała Włoszka Tatiana Guderzo (Ale Cipollini), a trzecia Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv).

Koszulkę liderki do mety dowiozła Amerykanka Evelyn Stevens (Specialized-lululemon).

Niewiadoma w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 8. pozycji, wygrywając równocześnie klasyfikację górską. Na 9. miejscu zmagania skończyła Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini).

Na etapie wokół Valkenburga do pokonania było sześć podjazdów, a ostatnim z nich był Cauberg. W akcjach inicjowanych na pierwszych kilometrach znajdowała się Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv), pracowicie zbierając punkty w klasyfikacji górskiej – dwukrotnie wygrywając premie i dwukrotnie meldując się na drugim miejscu.

Podjazdy przerzedziły peleton, a w czołówce znalazły się Roxane Knetemann (Rabo Liv) i Tatiana Guderzo (Ale Cipollini). Dwójka utrzymywała 40 sekund przewagi nad liczną grupką, w której jechały Niewiadoma, Ellen van Dijk, Megan Guarnier, Christine Majerus (Boels Dolmans), Chantal Blaak, Lisa Brennauer (Specialized-lululemon) Stevens Canuel, Emma Johansson, Melisa Hoskins (Orica-AIS), Claudia Lichtenberg (Giant-Shimano), Shelly Olds, Tatiana Guderzo i Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) oraz Elisa Longo Borghini (Hitec Products).

Przewaga uciekinierek spadła do 10 sekund przy wjeździe na Cauberg, a w pościg ruszyła Johansson, na finałowym kilometrze dojeżdżając do Guderzo. Szwedka łatwo wygrała etap przed Włoszką, a na trzecim miejscu finiszowała Niewiadoma.

Polka awansowała w klasyfikacji generalnej, z trzeciej dziesiątki przesuwając się na 8. miejsce, jedno oczko przed Jasińską.

Wyniki 6. etapu Boels Rental Ladies Tour  2014 (2.1), Bunde – Berg en terblijt (110,4 km):