Zielona maszyna Petera Sagana

DSC_0122

Zawsze pewny siebie Peter Sagan spodziewał się w tym sezonie większej liczby zwycięstw, a pomóc miała mu w tym jego zielona maszyna Canondale. Słowak od początku swojej zawodowej kariery wygrywał wyścigi i robił wheelie na rowerach amerykańskiej firmy, jednak ich wspólna przygoda dobiega końca. Przyjrzyjmy się ostatniemu rowerowi Canondale na jakim ścigał się Sagan.

W sezonie 2014 reprezentant naszych południowych sąsiadów ściagał się na modelu Cannondale SuperSix EVO. Znany z zaskakujących rozwiązań i jeszcze bardziej szalonych akcji promocyjnych producent rowerów tym razem postawił na klasyczny rower bez żadnych wodotrysków. Nie możemy jednak zapomnieć, o specjalnie oklejonej ramie, na której Peter Sagan ścigał się podczas Tour de France.

DSC_0116

DSC_0118

Mechaniczny mechanizm przełożenia napędu dostarczył amerykański Sram. Nie da się ukryć, że owtarcie przyznający się do wielkiej miłości do Ameryki i jeżdżący bardzo efektownie, Sagan nie był olbrzymim motorem marketingowym dla obu amerykańskich marek na ich rodzimym rynku.

DSC_0119
To w końcu Red czy Green?

DSC_0126

Sagan używa korb Canondale Hollowgram połączonych z pomiarem mocy SRM.

DSC_0121

The Hulk nie przejawia żadnych specjalnych wymagań dotyczących swojego kokpitu. 120 mm mostek FSA, 42 cm kierownica, klasyczne kąty, popularna owijka Fi'zi:k... Nuda.

DSC_0117

Fi'zi:k dostarcza również swoje topowe siodło Aliante R1 - "zrobione dla byka". FSA dostarczyła wszystkie inne potrzebne komponenty: wspornik siodła, mostek, a firma córka Vision: koła.

DSC_0120

Bezpieczeństwo ponad wszystko. Ciekawe czy Peter zapoznał się z tą naklejką i regularnie odświeża pamięć? O wheelie bez rąk na kierownicy nic nie napisano.

DSC_0124

DSC_0125

DSC_0123

W połowie sezonu rower Sagana nosił już wiele śladów normalnego użytkowania. Poważniejsze odpryski przykryła taśma izolacyjna.

Rama:Canondale SuperSix Evo
Widelec: Canondale SuperSix Evo
Stery: FSA
Mostek: FSA
Kierownica: FSA
Owijka: Fi'zi:k
Hamulce: Sram Red
Klamkomanetki: Sram Red
Przednia przerzutka: Sram Red
Tylna Przerzutka: Sram Red
Kaseta: Sram Red
Łańcuch: Sram Red
Korby: Canondale Hollowgram
Pedały: Speedplay
Koła: FSA Vision Metron 55
Opony: Kenda
Siodełko: Fi'zi:k Aliante R1
Sztyca: FSA
Koszyki na bidon: Elite

Zdjęcia: Jakub Zimoch/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: