Mexller powalczy Okolo Jiznich Cech

Zespół Mexller jako jedyna polska grupa weźmie udział w etapówce Okolo Jiznich Cech (2.2), która rozegrana zostanie 4-7 września.

Według wstępnej listy startowej oprócz 6-osobowego składu czerwono-czarnych na starcie stanie też trzech innych Polaków. Wyścig składa się z trzech etapów i jazdy indywidualnej na czas.

Artur Detko, Wojciech Halejak, Jarek Rębiewski, Kornel Sójka, Mariusz Witecki i Kamil Zieliński to zawodnicy, którzy będą reprezentowali barwy ekipy Mexller w Czechach. Rywalizację rozpoczną w czwartek, 4 września, od liczącego 184 km etapu na trasie Protivin-Tabor. Kolejnego dnia czeka ich czasówka na pętli o długości 12,5 km, a w sobotę i niedzielę dwa etapy po 164 km.

Według wstępnej listy w Czechach pojawią się 23 ekipy z całej Europy oraz spoza jej obszaru – zaproszenie otrzymała także kadra narodowa Kataru. Zgłoszone są m.in. Bauknecht-Author z Pawłem Cieślikiem i Przemysławem Kasperkiewiczem oraz Etixx z Łukaszem Wiśniowskim.

Dla Mariusza Witeckiego będzie to już trzeci start w czeskiej etapówce:

Trasa podobna jest do tej z Małopolskiego Wyścigu Górskiego

– ocenia Witecki.

Jest dużo hopek, na każdym z etapów czekają nas wzniesienia do pokonania i nie wiadomo, na którym z nich mogą rozstrzygnąć się losy wyścigu. Nowością w tym roku jest czasówka. Na pewno będziemy walczyć, ale wyścig ten nie należy do łatwych. W poprzednich dwóch latach dużo się działo, nie było żadnych przestojów na trasie. Także teraz na starcie staną bardzo dobre ekipy, poziom będzie wyrównany, każdy będzie chciał ugrać coś dla siebie.

Podczas gdy część składu Mexllera będzie ścigała się w Czechach, młodzież z włoszczowskiego klubu również ma zaplanowane starty. Tobiasz Pawlak i Piotr Wojciechowski staną do rywalizacji w mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym na pruszkowskim welodromie. Z kolei w niedzielę, 7 września, pojadą razem z Patrykiem Kosteckim i Bartoszem Pilisem na wyścig o Puchar Wyszkowa.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: