David de la Cruz w Etixx-Quick Step, Jacopo Guarnieri w Katushy

Hiszpan David de la Cruz podpisał dwuletnią umowę z belgijską ekipą Omega Pharma-Quick Step, w przyszłym sezonie Etixx-Quick Step. Do rosyjskiej Katushy dołącza z kolei Włoch Jacopo Guarnieri.

25-letni de la Cruz to niezły wspinacz, w tym roku 10. w Amgen Tour of California. Do zespołu dołącza by pracować na liderów w górach, choć Patrick Lefevere widzi dla niego także szanse na prezentację pełni swojego potencjału.

Kolarstwo zacząłem w wieku 18 lat. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że podpiszę kontrakt z najlepszą ekipą świata, na pewno bym nie uwierzył. Znam już kilku zawodników w zespole, szczególnie Michała Kwiatkowskiego, z którym ścigaliśmy się razem w Caja Rural

- powiedział szczęśliwy zawodnik.

Jacopo Guarieri w Katushy wzmocnić ma flankę sprinterską i na trasach dużych imprez ma być częścią zespołu pilotującego Alexandra Kristoffa do zwycięstwa. 27-letni Włoch otrzyma także swoje szanse na mniejszych imprezach.

Sprinter z Italii ostatnie trzy lata spędził w Astanie, jednak nie spełniał pokładanych w nim nadziei - po dwóch wygranych etapach Tour de Pologne (2009, 2010) i triumfie na etapie Circuit Franco-Belge (2010) w zasadzie nie wiele osiągnął.

Kontrakt Włocha obowiązywał będzie przez dwa lata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: