GP Ouest France - Plouay 2014: zwycięstwo Sylvaina Chavanela

Sylvain Chavanel (IAM Cycling) po finiszu z kilkuosobowej grupki, został zwycięzcą 78. edycji francuskiego klasyku GP Ouest France - Plouay.

Trasa wyścigu składała się z pokonywanej 8 razy rundy o długości 26,9 kilometra z dwoma podjazdami - Cote du Lezot (1,2 km; 5%) i Cote de Ty-Marre (1,4 km; 5,2%; max 10%) oraz finałowego okrążenie (13,9 km), również z dwoma wymienionymi wspinaczkami po drodze.

W pierwszej po starcie akcji znaleźli się Michel Koch (Cannondale), Pierre-Henry Lecuisinier (FDJ.fr), Jean-Marc Bideau (Bretagne), Kevin Van Melsen (Wanty) i Stefano Pirazzi (Bardiani), wypracowując blisko 5 minut przewagi.

Sytuację w peletonie kontrolowały ekip Omega Pharma-Quick Step i Orica-GreenEdge, kończąc akcję niespełna 50 kilometrów przed metą.

Pod koniec 7. rundy zaatakował Michał Kwiatkowski (Omega Pharma). Do Polaka dojechali Kristijan Durasek (Lampre), Lars Petter Nordhaug (Belkin), Ben Hermans (BMC), Tim Wellens (Lotto), Angelo Tulik (Europcar) i Christhpher Juul Jensen (Tinkoff).

Siódemka zdobyła 47 sekund przewagi, a finałową pętlę rozpoczęła z zapasem pół minuty. Po Cote du Lezot różnica zmalała do kilkunastu sekund, ale że piach w zęby pościgowi sypały pojedyncze skoki, to uciekinierzy powiększyli różnicę do 25 sekund na 7 kilometrów przed finiszem.

BMC i Katusha wzmogły w końcu pracę w peletonie. Do Cote de Ty-Marre siódemka dotarła z minimalną przewagą. Najdłużej walczył tam Nordhaug.

Po wzniesieniem utworzyła się 7-osobowa grupka, która z minimalną przewagą wpadła na ostatni kilometr, rozrywając pomiędzy sobą finisz. Najlepiej końcówkę Chavanel, wychodząc zza pleców Hermansa.

64. przyjechał Michał Gołaś (Omega Pharma), a 123. Kwiatkowski.

Wyniki GP Ouest France - Plouay 2014 (WT), Plouay - Plouay (229,1 km):

  1 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                         5:38:26
  2 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
  3 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
  4 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step
  6 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
  7 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
  8 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        00:02
  9 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
 10 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
 11 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 12 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 13 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
 14 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 15 Reinardt Janse Van Rensburg (Rsa) Team Giant-Shimano
 16 Silvan Dillier (Sui) BMC Racing Team
 17 Enrique Sanz (Esp) Movistar Team
 18 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 19 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 20 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 21 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 22 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 23 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro
 24 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 25 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 26 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
 27 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
 28 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 29 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 30 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 31 Elia Viviani (Ita) Cannondale
 32 Ben Swift (Gbr) Team Sky
 33 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 34 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
 35 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 36 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 37 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 38 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 39 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 40 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 41 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 42 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 43 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 44 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 45 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
 46 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 47 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 48 Marco Marcato (Ita) Cannondale
 49 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 50 Juan Jose Lobato Del Valle (Esp) Movistar Team
 51 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
 52 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 53 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
 54 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
 55 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 56 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 57 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
 58 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 59 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 60 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 61 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 62 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 64 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma - Quick-Step
 65 Pablo Lastras Garcia (Esp) Movistar Team
 66 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 67 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 68 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 69 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 70 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 71 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 72 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 73 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 74 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 75 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha
 76 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 77 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 78 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro
 79 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 80 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 81 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits
 82 Martin Kohler (Sui) BMC Racing Team
 83 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 84 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 85 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 86 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr                                00:11
 87 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 88 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 89 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 90 Jesus Herrada Lopez (Esp) Movistar Team
 91 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 92 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
 93 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
 94 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 95 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp                         00:39
 96 Tyler Farrar (Usa) Garmin Sharp
 97 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                            01:10
 98 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert                01:13
 99 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
100 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
101 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
102 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
103 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano
104 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro
105 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
106 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
107 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) Movistar Team
108 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
109 Rafael Valls Ferri (Esp) Lampre-Merida
110 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
111 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
112 Bradley Wiggins (Gbr) Team Sky
113 Egor Silin (Rus) Team Katusha
114 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       01:24
115 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             01:31
116 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      01:51
117 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                     02:12
118 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         02:22
119 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
120 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro
121 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
122 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                        02:50
123 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma - Quick-Step
124 John Gadret (Fra) Movistar Team
125 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
126 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
127 Jack Bauer (Nzl) Garmin Sharp
128 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                               03:32
129 Andrea Piechele (Ita) Bardiani-CSF                           04:03
130 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
131 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
132 Michael Albasini (Sui) Orica Greenedge                       05:01
133 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
134 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team                          05:44
135 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
136 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
137 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
138 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
139 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
140 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol                           06:37
141 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
142 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
143 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                            07:46
144 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     08:07
145 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                  08:49
146 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
147 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
148 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
149 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
150 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp                       09:23

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: