GMP 2014: Łukasz Owsian mistrzem elity mężczyzn

fot. wowo brylla/rowery.org

Łukasz Owsian z grupy CCC Polsat Polkowice został Górskim Mistrzem Polski elity mężczyzn.

Srebro, w tym samym czasie, wywalczył kolega Owsiana z zespołu Tomasz Marczyński, a brązowy medal przypadł Michałowi Podlaskiemu (ActiveJet Team).

Szósty na mecie Dominik Oborski (TKK Pacific Toruń) został mistrzem Polski orlików.

Wyścig rozgrywany był na 12-kilometrowej rundzie, na której do pokonania był podjazd pod Przełęcz Karkonoską z nachyleniem dochodzącym do 24%. Zawodnicy ze wspinaczką mierzyli się osiem razy, finiszując w Przesiece, poniżej najbardziej stromych fragmentów podjazdu.

Już na pierwszej rundzie atak przeprowadzili kolarze CCC Polsat Polkowice: Tomasz Marczyński, Marek Rutkiewicz, Łukasz Owsian i Jacek Morajko, do których dołączyli Michał Podlaski (ActiveJet), Bartłomiej Wawak (JBG-2) i Dominik Oborski.

W niezmiennie deszczowych warunkach pogodowych przewaga siódemki przekroczyła 2 minuty i na tym poziomie utrzymywała się przed dłuższy okres.

Za półmetkiem w czołówce zaczęli rozrabiać kolarze CCC. W końcu oderwał się Marczyński, który trzecie od końca okrążenie rozpoczął z blisko minutową przewagą. Za następną szóstką gonili Adrian Honkisz, Mateusz Taciak, Maciej Paterski (wszyscy CCC Polsat) i Emanuel Piaskowy (ActiveJet).

Za Mańkiem ruszył Owsian, zbliżając się na 38 sekund, a w końcu dojeżdżając do kolegi z zespołu jeszcze przed finałowym okrążeniem. 45 sekund tracili Podlaski z Rutkiewiczem.

Do końca już nic się nie zmieniło. Na kresce Owsian zameldował się przed Marczyńskim sięgając po tytuł górskiego mistrza Polski. Obrońca tytułu Michał Podlaski zapewnił sobie brąz, wyprzedzając Rutkiewicza o 4 sekundy.

fot. rowery.org

Wyniki Górskich Szosowych Mistrzostw Polski 2014 - wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn i orlików, Cieplice - Przesieka (110 km):

1. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice)      3:06:44
2. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice)
3. Michał Podlaski (ActiveJet Team)         01:51 
4. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)     01:55
5. Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice)      02:54
6. Dominik Oborski (TKK Pacific Toruń)       03:28

KOMPLET WYNIKÓW - elita

KOMPLET WYNIKÓW - orlicy

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: