GP de Plouay-Bretagne 2014: show dziewczyn Rabobank-Liv

Holenderka Lucinda Brand wygrała ostatnią w sezonie 2014 odsłonę Kobiecego Pucharu Świata: GP de Plouay-Bretagne.

Zawodniczka zespołu Rabo Liv Women wyprzedziła swoje koleżanki z zespołu, mistrzynię świata Mariannę Vos i Pauline Ferrand Prevot.

Wyścig rozegrał się pomiędzy dziewiątką: Vos, Van der Breggen, Ferrand-Prevot, Brand, Johansson, Longo Borghini, Cromwell, Armitstead i Amialiusik, która razem rozpoczęła finałowe 13,9-km okrążenie.

Vos podkręcała tempo, co 9 kilometrów przed metą wykorzystała Brand, przeprowadzając zwycięski atak.

Puchar Świata zdobyła 8. w Plouay Brytyjka Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans).

Wyniki GP de Plouay-Bretagne 2014 (CDM), Plouay - Plouay (121,5 km):

  1 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team            3:08:26
  2 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team               00:56
  3 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv Women Cycling Team
  4 Rossella Ratto (Ita) Estado de Mexico Faren
  5 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
  6 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS
  7 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products
  8 Elizabeth Armitstead (Gbr) Boels Dolmans Cycling Team
  9 Alena Amialiusik (Blr) Astana Bepink Womens Team
 10 Tiffany Cromwell (Aus) Specialized - Lululemon
 11 Audrey Cordon (Fra) Hitec Products                           02:57
 12 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 13 Megan Guarnier (Usa) Boels Dolmans Cycling Team
 14 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS
 15 Ashleigh Moolman-Pasio (Rsa) Hitec Products
 16 Claudia Häusler (Ger) Team Giant-Shimano
 17 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team
 18 Evelyn Stevens (Usa) Specialized - Lululemon
 19 Tatiana Guderzo (Ita) Alé Cipollini
 20 Iris Slappendel (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 21 Małgorzata Jasińska (Pol) Alé Cipollini                      04:57
 22 Leah Kirchmann (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 23 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini
 24 Elise Delzenne (Fra) Specialized - Lululemon
 25 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Lointek
 26 Irene San Sebastian Lasa (Esp) Bizkaia - Durango
 27 Lauren Hall (Usa) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 28 Joanne Kiesanowski (Nzl) Tibco / To The Top
 29 Elena Valentini (Ita) BTC City Ljubljana
 30 Barbara Guarischi (Ita) Alé Cipollini
 31 Tayler Wiles (Usa) Specialized - Lululemon
 32 Eugénie Duval (Fra) France
 33 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
 34 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini Rox
 35 Amy Pieters (Ned) Team Giant-Shimano
 36 Belen Lopez Morales (Esp) Lointek
 37 Lieselot Decroix (Bel) Belgium
 38 Annelies Van Doorslaer (Bel) Belgium
 39 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini
 40 Melodie Lesueur (Fra) Lointek
 41 Janel Holcomb (Usa) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 42 Oxana Kozonchuk (Rus) RusVelo
 43 Lucie Pader (Fra) Vienne Futuroscope
 44 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 45 Yevgeniya Vysotska (Ukr) S.C. Michela Fanini Rox
 46 Shara Gillow (Aus) Orica - AIS
 47 Carlee Taylor (Aus) Orica - AIS
 48 Alexandra Burchenkova (Rus) RusVelo
 49 Sara Olsson (Swe) Hitec Products
 50 Dalia Muccioli (Ita) Astana Bepink Womens Team
 51 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Bizkaia - Durango
 52 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 53 Tetiana Riabchenko (Ukr) S.C. Michela Fanini Rox
 54 Jade Wilcoxson (Usa) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 55 Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Estado de Mexico Faren
 56 Andrea Dvorak (Usa) Tibco / To The Top
 57 Julie Bresset (Fra) France
 58 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
 59 Amélie Rivat (Fra) Vienne Futuroscope
 60 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon
 61 Sarah Roy (Aus) Vienne Futuroscope
 62 Anna Trevisi (Ita) Estado de Mexico Faren
 63 Maaike Polspoel (Bel) Team Giant-Shimano
 64 Elena Cecchini (Ita) Estado de Mexico Faren
 65 Doris Schweizer (Sui) Astana Bepink Womens Team
 66 Elena Berlato (Ita) Alé Cipollini
 67 Karol-Ann Canuel (Can) Specialized - Lululemon
 68 Jasmin Glaesser (Can) Tibco / To The Top
 69 Natalia Boyarskaya (Rus) Servetto Footon
 70 Elena Kuchinskaya (Rus) RusVelo
 71 Fabiana Luperini (Ita) Estado de Mexico Faren                05:01
 72 Fanny Leleu (Fra) France                                     05:17
 73 Brianna Walle (Usa) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 74 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team
 75 Anastasiya Chulkova (Rus) RusVelo                            05:27
 76 Kseniya Tuhai (Blr) Astana Bepink Womens Team                12:08
 77 Kelly Van Den Steen (Bel) Belgium
 78 Yulia Blindyuk (Rus) RusVelo
 79 Lierni Lekuona Etxebeste (Esp) Bizkaia - Durango
 80 Silvia Valsecchi (Ita) Astana Bepink Womens Team
 81 Špela Kern (Slo) BTC City Ljubljana
 82 Anisha Vekemans (Bel) Belgium
 83 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek
 84 Patricia Schwager (Sui) Tibco / To The Top
 85 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana
 86 Marijn De Vries (Ned) Team Giant-Shimano

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: