Tour du Poitou Charentes 2014: etap 5

Jesus Herrada Lopez (Movistar) wygrał ostatni odcinek Tour du Poitou Charentes.

Hiszpan na finiszu pokonał Jana Bakelantsa (Omega Pharma - Quick-Step) i Nicole Ruffoniego (Bardiani CSF).

Triumfatorem 28. edycji wyścigu został Francuz Sylvain Chavanel (IAM Cycling).

Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick Step) ukończył wyścig na 61. pozycji.

Wyniki 5. etapu Tour du Poitou Charentes 2014 (2.1), Lezay – Poitiers (191,9 km):

  1 Jesus Herrada Lopez (Esp) Movistar Team                   4:28:32
  2 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-QuickStep
  3 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
  4 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
  5 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
  6 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
  7 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli
  8 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
  9 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 10 Martin Elmiger (Sui) IAM Cycling
 11 Enrique Sanz Unzue (Esp) Movistar Team
 12 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 13 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 14 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
 15 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 16 Justin Jules (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 17 Alex Dowsett (Gbr) Movistar Team
 18 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 19 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 20 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep
 21 Leonardo Duque (Col) Colombia
 22 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-QuickStep
 23 Mark Cavendish (Gbr) Omega Pharma-QuickStep
 24 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
 25 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 26 Clément Koretzky (Fra) Bretagne Séché Environnement
 27 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 28 Arnaud Gérard (Fra) Bretagne Séché Environnement
 29 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 30 Romain Cardis (Fra) Team Europcar
 31 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 32 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli
 33 Alo Jakin (Est) BigMat - Auber 93
 34 Pablo Lastras Garcia (Esp) Movistar Team
 35 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 36 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 37 Stephen Cummings (Gbr) BMC Racing Team
 38 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEDGE
 39 Pierre Luc Perichon (Fra) Bretagne Séché Environnement
 40 Stéphane Rossetto (Fra) BigMat - Auber 93
 41 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 42 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
 43 Domingos Goncalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
 44 Francis De Greef (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 45 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 46 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 47 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 48 Juan Pablo Valencia Gonzales (Col) Colombia
 49 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme Marseille 13
 50 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 51 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne Séché Environnement
 52 Juan Sebastian Arango (Col) Colombia
 53 Svein Tuft (Can) Orica GreenEDGE
 54 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 55 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 56 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Théo Vimpere (Fra) BigMat - Auber 93
 58 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
 59 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team
 60 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma-QuickStep
 61 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles
 62 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 63 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne Séché Environnement
 64 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 65 Sébastien Reichenbach (Sui) IAM Cycling
 66 Brice Feillu (Fra) Bretagne Séché Environnement
 67 Dylan Kowalski (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 68 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 69 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 70 Grégoire Tarride (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 71 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 72 John Gadret (Fra) Movistar Team
 73 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                              00:31
 74 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole                  01:01
 75 Yannis Yssaad (Fra) BigMat - Auber 93
 76 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 77 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole                  01:12
 78 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
 79 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli - Venezuela
 80 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
 81 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 82 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 83 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 84 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-QuickStep
 85 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli
 86 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 87 Jean-Lou Paiani (Fra) Roubaix Lille Metropole
 88 Tiziano Dall'antonia (Ita) Androni Giocattoli - Venezue     02:00
 89 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  02:11
 90 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 91 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 92 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
 93 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 94 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
 95 Nico Sijmens (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 96 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
 97 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 98 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
 99 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                      02:15
100 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela             02:53
101 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
102 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
103 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole                 03:14
104 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
105 Michael Albasini (Sui) Orica GreenEDGE
106 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli
107 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne Séché Environnement
108 Damien Howson (Aus) Orica GreenEDGE
109 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
110 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
111 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
112 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
113 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling                                04:12
114 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep                 04:14
115 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
116 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
117 Christophe Laborie (Fra) Bretagne Séché Environnement       04:16
118 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team            06:34
119 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
120 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEDGE                           06:38
121 Flavien Dassonville (Fra) BigMat - Auber 93                 07:27
122 Steven Tronet (Fra) BigMat - Auber 93
123 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13           07:38
124 Andrew Fenn (Gbr) Omega Pharma-QuickStep                    07:41
125 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                      09:52
126 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale                        10:05
127 Andrea Dal Col (Ita) Neri Sottoli                           14:00
128 Simon Pellaud (Sui) IAM Cycling
DNF Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
DNF Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Maxime Anciaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Thomas Vaubourzeix (Fra) Team La Pomme Marseille 13
DNF David Menut (Fra) BigMat - Auber 93
DNF Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
DNF Mirko Selvaggi (Ita) Wanty-Groupe Gobert
DNF Jan Ghyselinck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
DNF Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli
DNF Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli
DNF Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
DNF Jonathan Paredes (Col) Colombia
DNF Duber Armando Quintero Artunduaga (Col) Colombia
DNF Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
DNF Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty-Groupe Gobert
DNS Roy Jans (Bel) Wanty-Groupe Gobert
DNS Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEDGE

Klasyfikacja końcowa

  1 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                       16:33:57
  2 Svein Tuft (Can) Orica GreenEDGE                            00:47
  3 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits              01:01
  4 Stephen Cummings (Gbr) BMC Racing Team                      01:16
  5 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                     01:17
  6 Martin Elmiger (Sui) IAM Cycling                            01:18
  7 Alex Dowsett (Gbr) Movistar Team
  8 Arnaud Gérard (Fra) Bretagne Séché Environnement            01:28
  9 Jesus Herrada Lopez (Esp) Movistar Team                     01:36
 10 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                          01:58
 11 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 12 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 13 Stéphane Rossetto (Fra) BigMat - Auber 93                   02:00
 14 Pierre Luc Perichon (Fra) Bretagne Séché Environnement      02:07
 15 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli                            02:13
 16 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEDGE                       02:15
 17 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 18 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                             02:16
 19 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise             02:17
 20 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep                 02:19
 21 Brice Feillu (Fra) Bretagne Séché Environnement             02:21
 22 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne Séché Environnement     02:22
 23 Mark Cavendish (Gbr) Omega Pharma-QuickStep                 02:27
 24 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr                                  02:28
 25 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise        02:30
 26 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team                         02:31
 27 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma-QuickStep                     02:32
 28 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli                              02:36
 29 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                         02:41
 30 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 31 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme Marseille 13        02:57
 32 Francis De Greef (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 33 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                           03:04
 34 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles               03:11
 35 Sébastien Reichenbach (Sui) IAM Cycling                     03:12
 36 Juan Pablo Valencia Gonzales (Col) Colombia                 03:16
 37 Dylan Kowalski (Fra) Cofidis, Solutions Crédits             03:17
 38 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise             03:18
 39 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                     03:21
 40 Romain Cardis (Fra) Team Europcar                           03:24
 41 Alo Jakin (Est) BigMat - Auber 93                           03:29
 42 Kévin Reza (Fra) Team Europcar                              03:32
 43 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert                    03:38
 44 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise              03:39
 45 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise      03:42
 46 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                        03:45
 47 Leonardo Duque (Col) Colombia                               03:53
 48 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne Séché Environnement
 49 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                                 03:57
 50 Justin Jules (Fra) Team La Pomme Marseille 13               04:03
 51 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 52 Pablo Lastras Garcia (Esp) Movistar Team                    04:08
 53 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                          04:10
 54 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Crédits          04:12
 55 Enrique Sanz Unzue (Esp) Movistar Team                      04:16
 56 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                              04:18
 57 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                           04:19
 58 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise          04:20
 59 Juan Sebastian Arango (Col) Colombia                        04:27
 60 Domingos Goncalves (Por) Team La Pomme Marseille 13         04:32
 61 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-QuickStep                   04:35
 62 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-QuickStep                  04:41
 63 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole                  04:45
 64 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Crédits           04:47
 65 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                              04:51
 66 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                             04:55
 67 Clément Koretzky (Fra) Bretagne Séché Environnement         05:04
 68 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                          05:07
 69 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli                        05:12
 70 Tiziano Dall'antonia (Ita) Androni Giocattoli - Venezue     05:17
 71 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                   05:34
 72 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole                  05:38
 73 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                         05:39
 74 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela          05:45
 75 Yannis Yssaad (Fra) BigMat - Auber 93                       05:52
 76 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Crédits          05:59
 77 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                      06:02
 78 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne Séché Environnement        06:07
 79 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela             06:21
 80 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                06:22
 81 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-QuickStep                   06:26
 82 Michael Albasini (Sui) Orica GreenEDGE
 83 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling                                06:38
 84 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                        06:39
 85 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela      06:47
 86 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                             06:49
 87 Nico Sijmens (Bel) Wanty-Groupe Gobert                      07:01
 88 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia                  07:17
 89 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                       07:27
 90 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr                                 07:31
 91 Grégoire Tarride (Fra) Team La Pomme Marseille 13           07:32
 92 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles                07:37
 93 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                          08:12
 94 Jean-Lou Paiani (Fra) Roubaix Lille Metropole               08:36
 95 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
 96 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                 08:52
 97 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEDGE                           09:07
 98 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole           10:22
 99 Flavien Dassonville (Fra) BigMat - Auber 93                 10:42
100 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole                 10:45
101 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise             10:55
102 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela     10:58
103 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles               11:17
104 Christophe Laborie (Fra) Bretagne Séché Environnement       11:25
105 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles                      11:27
106 Steven Tronet (Fra) BigMat - Auber 93                       11:35
107 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Crédits             11:41
108 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team            11:49
109 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep                 11:54
110 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela        11:56
111 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela         12:27
112 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                            13:03
113 Andrew Fenn (Gbr) Omega Pharma-QuickStep                    13:04
114 Damien Howson (Aus) Orica GreenEDGE                         13:19
115 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale                        13:36
116 John Gadret (Fra) Movistar Team                             14:09
117 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli                            15:12
118 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli - Vene     15:46
119 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                          15:56
120 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 13            16:53
121 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme Marseille 13              17:03
122 Andrea Dal Col (Ita) Neri Sottoli                           17:20
123 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                           19:35
124 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                      20:18
125 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13           23:41
126 Théo Vimpere (Fra) BigMat - Auber 93                        24:32
127 Simon Pellaud (Sui) IAM Cycling                             28:13
128 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  29:41

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: