Vivelo pogrąży Caja Rural?

Bułgarski producent rowerów Vivelo Bikes złożył pozew w sofijskim sądzie, domagając się od zespołu Caja Rural-Seguros RGA odszkodowania za naruszenie umowy w latach 2012 i 2013, informuje Ciclo 21.

Jednym z głównych zarzutów wobec hiszpańskiej grupy jest brak zwrotu powierzonego sprzętu, czyli wszystkich rowerów. W umowie z tego tytułu była zapisana klauzula o karach finansowych, zgodnie z którą Vivelo domaga się ponad 1,3 mln euro.

Drugą część roszczenia, na kwotę 400 tys. euro, stanowi zarzut niewypełnienia zobowiązań promocyjnych ze strony Caja Rural. Pretensje m. in. dotyczą logo marki Look, które na samochodach zespołu jest większe od logo Vivelo.

Inną kością niezgody, które według Vivelo wpływa negatywnie na prestiż marki, są występy Luisa Leona Sancheza w czasówkach na rowerze BMC Time Machine i kołach Leightweiss z przyklejonymi naklejkami Vivelo. Z tego powodu w otwierającej Vuelta a Espana drużynówce Hiszpan ostatecznie wystąpił na zwykłym rowerze.

Kierownictwo grupy Caja Rural nie chce komentować zarzutów, pozostawiając problem prawnikom. Sprawa grozi odebraniem zespołowi Karola Domagalskiego licencji prokontynentalnej w sezonie 2015.

fot. Cyclo 21

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: