Hugh Carthy w Caja Rural, Pierre-Roger Latour i Quentin Jauregui w Ag2r La Mondiale

Brytyjczyk Hugh Carthy związał się z hiszpańskim zespołem Caja Rural Seguros-RGA. Do zespołu Vincenta Lavenu przechodzą z kolei Pierre-Roger Latour i Quentin Jauregui.

Według hiszpańskojęzycznego portalu Biciciclismo, jeżdżący dotychczas w brytyjskim zespole Rapha Condor JLT Hugh Carthy podpisał dwuletnią umowę z drugoligową ekipą Caja Rural Seguros-RGA. Anglik znany jest z umiejętności jazdy po górach, które demonstrował dotychczas w Azji - wygrał Tour of Korea (2014) i przyjechał 6. w Tour of Japan (2014), wygrywając po drodze klasyfikację górską i młodzieżową.

Hiszpańska ekipa ProContinental prolongowała także umowę z Pello Bilbao. Z zespołem Karola Domagalskiego kontrakty na 2015 rok przedłużyli też młodzi Hiszpania - Fernando Grijalba oraz Antonio Molina. To nie koniec transferowej karuzeli - podobno blisko podpisania kontraktu ma być Niemiec Phil Bauhaus.

Do zespołu Ag2r La Mondiale dołączą dwaj francuscy 20-latkowie - Pierre-Roger Latour oraz Quentin Jauregui. O nowych zaciągach pod banderę Vincenta Lavenu informuje paryska L'Equipe.

Latour ostatnio bardzo dobrze spisywał się na trasie Tour de l'Ain, w klasyfikacji generalnej plasując się na 9. miejscu. Przed rokiem błysnął 13. miejscem w Giro dell'Emilia - wynikiem znakomitym jak na 19-latka.

Jauregui w ubiegłym roku jeździł jako stażysta w zespole Giant-Shimano, a w tym roku, w barwach Roubaix Lille Metropole zajął 3. miejsce w La Poly Normande (1.1), 7. w Tour de Finistere (1.1). Na koncie ma też wygrany etap Rhône-Alpes Isere Tour.

fot. Lapresse

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: