Tour du Limousin 2014: etap 3

Włoch Mauro Finetto (Neri Sottoli) po końcowej wspinaczce (3,3 km; 6,7%) triumfował na trzecim etapie Tour du Limousin.

Drugi przyjechał Francuz Julien Simon (Cofidis), a trzeci włoski weteran Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Finetto objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki 3. etapu Tour du Limousin 2014 (2.1), Vassiviere - Monts de Guéret (183 km):

  1 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli                           4:28:07
  2 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  3 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
  4 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            00:09
  5 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits               00:15
  6 Rémy Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13
  7 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
  8 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Arthur Vichot (Fra) Fdj.fr                                   00:21
 10 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA               00:22
 11 Pierrick Fedrigo (Fra) Fdj.fr
 12 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
 13 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:27
 14 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 93
 15 Karel Hnik (Cze) MTN - Qhubeka
 16 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement          00:34
 17 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           00:37
 18 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           00:38
 19 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                          00:40
 20 Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 21 Antonio Parrinello (Ita) Androni Giocattoli                  00:43
 22 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                00:45
 23 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN - Qhubeka                 00:50
 24 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat - Auber 93                  00:56
 25 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN - Qhubeka
 26 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:59
 27 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         01:02
 28 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA      01:07
 29 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                          01:11
 30 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       01:15
 31 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:27
 32 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                   01:36
 33 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 34 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                         01:53
 35 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 36 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:14
 37 José Gonçalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
 38 Heiner Parra Bustamente (Col) Caja Rural - Seguros RGA
 39 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement       02:26
 40 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 41 Matthieu Ladagnous (Fra) Fdj.fr
 42 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 43 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                   02:36
 44 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice                      03:05
 45 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 46 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          03:39
 47 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 04:00
 48 Mickael Delage (Fra) Fdj.fr                                  05:07
 49 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 50 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 51 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) Fdj.fr
 52 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 53 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 54 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
 55 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           06:25
 56 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka                      06:26
 57 Maxime Renault (Fra) Bigmat - Auber 93                       09:56
 58 Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 93
 59 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 60 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
 61 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 62 Jimmy Raibaud (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 65 David Menut (Fra) Bigmat - Auber 93
 66 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice             nbsp;
 67 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
 68 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 69 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 70 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 71 Anthony Geslin (Fra) Fdj.fr
 72 Jonathan Paredes (Col) Colombia
 73 Clement Saint Martin (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 74 William Bonnet (Fra) Fdj.fr
 75 Arnaud Demare (Fra) Fdj.fr
 76 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 77 Frédéric Brun (Fra) Bigmat - Auber 93
 78 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 79 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 80 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 81 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli
 82 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 83 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
 84 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 85 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
 86 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 87 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli
 88 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 89 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           10:03
 90 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           10:54
 91 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli                             12:19
 92 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli
 93 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli
 94 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 95 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 96 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 97 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 98 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 99 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme Marseille 13           14:03
100 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme Marseille 13
101 Thomas Vaubourzeix (Fra) Team La Pomme Marseille 13
102 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice
103 Claudio Imhof (Swi) IAM Cycling
104 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale                         15:43
105 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA        18:13
106 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
107 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
108 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
110 Romain Le Roux (Fra) Roubaix Lille Metropole                 19:18
111 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13            21:41
112 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
HC  Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
114 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli
115 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice
116 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli
117 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
118 Andrea Dal Col (Ita) Neri Sottoli
119 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
120 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia
121 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
122 Duber Quintero (Col) Colombia
123 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           21:44
AB  Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
AB  Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli
AB  Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits
AB  Paweł Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
AB  Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
AB  Yannis Yssaad (Fra) Bigmat - Auber 93
AB  Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
NP  Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
NP  Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros RGA

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli                          13:04:22
  2 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                   00:11
  3 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  4 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            00:20
  5 Rémy Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13            00:29
  6 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits               00:32
  7 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                00:38
  8 Arthur Vichot (Fra) Fdj.fr                                   00:44
  9 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                   00:50
 10 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA               00:51
 11 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                          01:00
 12 Antonio Parrinello (Ita) Androni Giocattoli                  01:06
 13 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 93                    01:08
 14 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement          01:10
 15 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:28
 16 José Gonçalves (Por) Team La Pomme Marseille 13              02:50
 17 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                          03:36
 18 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement       03:39
 19 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                06:57
 20 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         07:30
 21 Karel Hnik (Cze) MTN - Qhubeka                               07:34
 22 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           07:41
 23 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           07:53
 24 Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 13             08:16
 25 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    08:58
 26 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA      09:39
 27 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat - Auber 93                  09:49
 28 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 10:08
 29 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement           10:14
 30 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 11:16
 31 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 32 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         12:21
 33 Pierrick Fedrigo (Fra) Fdj.fr                                13:01
 34 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                          13:35
 35 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 36 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             13:42
 37 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                13:44
 38 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka                      13:49
 39 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           14:38
 40 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                         14:49
 41 Matthieu Ladagnous (Fra) Fdj.fr                              15:26
 42 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                   16:02
 43 Kévin Reza (Fra) Team Europcar                               16:39
 44 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement         17:44
 45 Maxime Renault (Fra) Bigmat - Auber 93                       17:59
 46 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  18:14
 47 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice                  18:28
 48 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli
 49 Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 93                        18:52
 50 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 51 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                20:05
 52 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN - Qhubeka                       20:09
 53 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   22:56
 54 Anthony Geslin (Fra) Fdj.fr
 55 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale                         24:06
 56 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           24:18
 57 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          24:31
 58 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                     24:50
 59 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice                      25:06
 60 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          25:10
 61 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert                    25:13
 62 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole                  25:33
 63 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN - Qhubeka                 25:54
 64 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   26:39
 65 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 66 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 67 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           27:21
 68 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                     28:26
 69 Heiner Parra Bustamente (Col) Caja Rural - Seguros RGA       28:39
 70 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert               28:56
 71 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           29:13
 72 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            29:15
 73 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling                                 29:22
 74 Clement Saint Martin (Fra) Team La Pomme Marseille 13        29:39
 75 Frédéric Brun (Fra) Bigmat - Auber 93                        29:40
 76 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli                             30:19
 77 Mickael Delage (Fra) Fdj.fr                                  31:03
 78 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA        31:25
 79 Thomas Vaubourzeix (Fra) Team La Pomme Marseille 13          33:23
 80 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) Fdj.fr                        33:42
 81 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      33:44
 82 Arnaud Demare (Fra) Fdj.fr                                   33:58
 83 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        35:56
 84 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           36:07
 85 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli                       36:14
 86 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale                         36:19
 87 Jonathan Paredes (Col) Colombia                              36:21
 88 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 89 William Bonnet (Fra) Fdj.fr                                  37:27
 90 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       37:38
 91 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice                    37:51
 92 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            40:01
 93 Jimmy Raibaud (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural - Seguros RGA            40:55
 95 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli                       41:07
 96 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme Marseille 13           41:16
 97 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole               42:38
 98 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme Marseille 13
 99 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli                          43:10
100 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                44:35
101 Romain Le Roux (Fra) Roubaix Lille Metropole                 44:55
102 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli                             45:01
103 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice                     45:29
104 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13
105 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Seche Environnement      45:39
106 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia                   45:42
107 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             46:25
108 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole                   46:39
109 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           46:40
110 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credit     46:50
111 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia                  47:41
112 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                50:22
113 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice                   51:46
114 David Menut (Fra) Bigmat - Auber 93                          51:59
115 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               53:59
116 Claudio Imhof (Swi) IAM Cycling                              56:06
117 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          56:11
118 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise        01:02:17
119 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                        01:03:44
120 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli
121 Andrea Dal Col (Ita) Neri Sottoli
122 Duber Quintero (Col) Colombia

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: