Fuzja Garmin-Sharp i Cannondale faktem

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Ekipy Garmin-Sharp i Cannondale połączą siły i w przyszłym sezonie występowały będą pod wspólnym szyldem.

Slipstream Sports, czyli organizacja stojąca za zespołem Garmin-Sharp, w wydanym dziś oświadczeniu poinformowała o zmianach organizacyjnych, jakie zajdą w ekipie w sezonie 2015. Amerykański producent rowerów - firma Cannondale - zostanie tytularnym i technicznym sponsorem zespołu Jonathana Vaughtersa.

Zgodnie z wcześniejszymi rewelacjami włoskiej prasy, Brixia Sport - organizacja stojąca za włoskim zespołem - kończy działalność zapoczątkowaną w 1999 roku. Współpracę ze Slipstream Sports kończy za to Garmin, a techniczny sponsor - producent rowerów Cervelo - współpracował będzie z zespołem MTN-Qhubeka.

Fuzja zespołów jest zatem tylko częściowa - za ekipą ciągle stał będzie Slipstream Sports, a do kolarzy mających aktualne kontrakty dołączyć mają niektórzy zawodnicy Roberto Amadio. Możliwe, że do zespołu z rombami na koszulkach dołączy też część obsługi włoskiej ekipy, jednak nie jest to częścią umowy.

Jak podaje amerykański serwis Velonews, kontrakty na przyszły sezon ma 14 zawodników: Andrew Talansky, Daniel Martin, Ryder Hesjedal, Tom Danielson, Ben King, Nathan Haas, Sebastian Langeveld, Tom-Jelte Slagter, Nick Nuyens, Nathan Brown, André Cardoso, Norman Hansen Lasse, Ramunas Navardauskas oraz Dylan Van Baarle.

Do zespołu dołączy też 8 zawodników, mających ważne kontrakty z ekipą Cannondale - m.in. Moreno Moser, Matej Mohoric, Kristijan Koren, Alan Marangoni oraz Elia Viviani. Jeśli zdecydują się przejść do nowej ekipy, ich kontrakty zostaną zatwierdzone, po wcześniejszym sprawdzeniu paszportów biologicznych i profili krwi przez kierownictwo obecnej ekipy Garmin-Sharp.

Nie jest jeszcze znana nazwa, pod jaką zespół będzie występował w przyszłym sezonie, możliwe, że będzie to Team Cannondale. Ekipa liczyć ma 27 zawodników.

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: