Tour de l'Ain 2014: etap 4

Julian Alaphilippe (Omega Pharma-Quick Step) wygrał ostatni etap Tour de l'Ain. W klasyfikacji końcowej zwyciężył Holender Bert-Jan Lindeman (Rabobank Development Team).

Młody Francuz pokonał w końcówce Irlandczyka Dana Martina (Garmin-Sharp) i swojego kolegę z ekipy - Hiszpana Carlosa Veronę.

Do ucieczki zabrali się Tom-Jelte Slagter (Garmin-Sharp), Guillaume Levarlet (Cofidis), Carlos Verona (Omega Pharma-Quick Step) i Brice Feillu (Bretagne-Seche Environment). Czwórka na mocno pagórkowatym etapie odjechała na 3 minuty, ale prowadzenia nie zdołał utrzymać.

Siedem premii górskich i mocno pofałdowany teren zdawał się sprzyjać uciekającym na króciutkim etapie, kończącym zmagania w departamencie l'Ain. Peleton nie zamierzał odpuścić ich ani na moment - z 3 minut zrobiło się półtorej, a 50 kilometrów przed metą do czołówki przeskoczyli Jordi Simon (Team Ecuador), Frederic Brun i Pierre Gouault (Big Mat Auber 93). W międzyczasie odpadł chory Slagter, na czele została więc szóstka.

W peletonie nie próżnował Dan Martin, łącząc siły z Romainem Sicardem (Team Europcar), Alaphilippem i Romainem Bardetem (Ag2r La Mondiale). Czwórka dojechała do czołówki i na 20 ostatnich kilometrach rozegrała walkę o etapowe zwycięstwo.

Atakował Martin, ale jego samotna akcja nie powiodła się i na finałowej wspinaczce dogonił go Alaphilippe, w walce na ostatnich metrach okazując się szybszy i odnosząc pierwsze zawodowe zwycięstwo.

W klasyfikacji generalnej triumfował wczorajszy zwycięzca - Bert-Jan Lindeman.

fot. © OPQS / Tim de Waele

Wyniki 4. etapu Tour de l’Ain 2014 (2.1), Nantua - Arbent (134,8 km):

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step         3:23:12
  2 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp                             00:05
  3 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma - Quick-Step
  4 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
  6 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
  7 Romain Bardet (Fra) Ag2r-La Mondiale
  8 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement           00:48
  9 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 11 Pavel Gatskiy (Kaz) Continental Team Astana
 12 Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 18
 13 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
 14 Artur Fedosseyev (Kaz) Continental Team Astana
 15 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 16 Higinio Fernandez (Spa) Team Ecuador
 17 Jordi Simon Casulleras (Spa) Team Ecuador
 18 Quentin Pacher (Fra) Equipe de France
 19 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 20 Pierre-Roger Latour (Fra) Equipe de France
 21 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
 22 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 23 Grégoire Tarride (Fra) Team La Pomme Marseille 15
 24 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 98
 25 Rémi Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 26 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 27 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 29 Bertjan Lindeman (Ned) Rabobank Development
 30 Maxime Bouet (Fra) Ag2r-La Mondiale
 31 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 32 Dylan Girdlestone (RSA) Garmin Sharp
 33 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 34 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 35 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 36 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
 37 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2r-La Mondiale
 38 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step
 39 Hubert Dupont (Fra) Ag2r-La Mondiale
 40 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia                   01:39
 41 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 42 Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 96
 43 Julien Berard (Fra) Ag2r-La Mondiale
 44 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme Marseille 14
 45 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                          02:15
 46 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              02:54
 47 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development                         03:07
 48 Frédéric Brun (Fra) Bigmat - Auber 93
 49 Julien Loubet (Fra) Equipe de France
 50 Lilian Calmejane (Fra) Equipe de France
 51 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole
 52 Jaume Rovira Pous (Spa) Team Ecuador
 53 Galym Akhmetov (Kaz) Continental Team Astana
 54 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
 55 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development
 56 Pierre Gouault (Fra) Bigmat - Auber 95
 57 Jérôme Mainard (Fra) Equipe de France                        05:42
 58 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 59 Roman Semyonov (Kaz) Continental Team Astana
 60 Jonathan Parades Hernandez (Col) Colombia
 61 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
 62 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 63 Maxime Renault (Fra) Bigmat - Auber 97
 64 Alexis Dulin (Fra) Equipe de France
 65 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
 66 Jérémy Cornu (Fra) Team Europcar                             08:17
 67 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole
 68 Benoît Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 69 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Métropole
 70 Viktor Okishev (Kaz) Continental Team Astana
 71 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador
 72 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
 73 Timo Roosen (Ned) Rabobank Development
 74 Derk Abel Beckeringh (Ned) Rabobank Development
 75 Jean-Lou Pa?ani (Fra) Roubaix Lille Métropole
 76 Pierre-Luc Perrichon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 77 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 17
 78 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia
 79 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 80 Dan Craven (Nam) Team Europcar
 81 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r-La Mondiale
 82 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Continental Team Astana
 83 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement           12:23
 84 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
 85 Alo Jakin (Est) Bigmat - Auber 94
 86 Lachlan Morton (Aus) Garmin Sharp
 87 Isaac Carbonell Rabat (Spa) Team Ecuador
 88 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr
 89 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole
 90 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Métropole
 91 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step

Klasyfikacja końcowa

  1 Bertjan Lindeman (Ned) Rabobank Development               14:47:26
  2 Romain Bardet (Fra) Ag2r-La Mondiale                         00:11
  3 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp                             01:36
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step           02:16
  5 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2r-La Mondiale                02:27
  6 Rémi Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13            02:42
  7 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
  8 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 03:24
  9 Pierre-Roger Latour (Fra) Equipe de France                   03:26
 10 Grégoire Tarride (Fra) Team La Pomme Marseille 15            03:28
 11 Maxime Bouet (Fra) Ag2r-La Mondiale                          03:31
 12 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement            03:38
 13 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 14 Jordi Simon Casulleras (Spa) Team Ecuador                    03:39
 15 Artur Fedosseyev (Kaz) Continental Team Astana               04:13
 16 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 17 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits         04:15
 18 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement         04:29
 19 Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 18             04:31
 20 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia                   05:13
 21 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits          05:27
 22 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step          06:13
 23 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               06:26
 24 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                 07:29
 25 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    07:37
 26 Hubert Dupont (Fra) Ag2r-La Mondiale                         07:52
 27 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   07:56
 28 Higinio Fernandez (Spa) Team Ecuador                         08:00
 29 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 08:48
 30 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement           09:32
 31 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 98                    09:39
 32 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme Marseille 14           10:35
 33 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development                  11:52
 34 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development                         12:02
 35 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole                   12:17
 36 Jérôme Mainard (Fra) Equipe de France                        14:40
 37 Dylan Girdlestone (RSA) Garmin Sharp                         15:55
 38 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar                          17:16
 39 Derk Abel Beckeringh (Ned) Rabobank Development              19:05
 40 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma - Quick-Ste     19:43
 41 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                               19:52
 42 Quentin Pacher (Fra) Equipe de France                        20:34
 43 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                20:35
 44 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                20:39
 45 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                             20:41
 46 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       20:43
 47 Julien Berard (Fra) Ag2r-La Mondiale                         21:27
 48 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                          22:02
 49 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              22:09
 50 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Continental Team Astana             22:15
 51 Julien Loubet (Fra) Equipe de France                         22:47
 52 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                   22:54
 53 Lilian Calmejane (Fra) Equipe de France
 54 Frédéric Brun (Fra) Bigmat - Auber 93                        23:02
 55 Jaume Rovira Pous (Spa) Team Ecuador                         23:07
 56 Timo Roosen (Ned) Rabobank Development                       23:13
 57 Pierre-Luc Perrichon (Fra) Bretagne - Seche Environnemen     23:18
 58 Galym Akhmetov (Kaz) Continental Team Astana                 23:45
 59 Roman Semyonov (Kaz) Continental Team Astana                 25:38
 60 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                  25:41
 61 Jonathan Parades Hernandez (Col) Colombia                    25:46
 62 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           25:48
 63 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia                  28:00
 64 Jérémy Cornu (Fra) Team Europcar                             28:05
 65 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Métropole                   28:10
 66 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r-La Mondiale                   28:15
 67 Viktor Okishev (Kaz) Continental Team Astana                 28:16
 68 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador                         28:32
 69 Pavel Gatskiy (Kaz) Continental Team Astana                  29:47
 70 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr                                  30:05
 71 Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 96                        30:34
 72 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits               31:31
 73 Maxime Renault (Fra) Bigmat - Auber 97                       32:02
 74 Pierre Gouault (Fra) Bigmat - Auber 95                       32:04
 75 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement           32:12
 76 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                            32:16
 77 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                        34:25
 78 Alexis Dulin (Fra) Equipe de France                          34:36
 79 Benoît Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement          37:02
 80 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole                  37:10
 81 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 17             37:14
 82 Dan Craven (Nam) Team Europcar                               37:18
 83 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                37:36
 84 Jean-Lou Pa?ani (Fra) Roubaix Lille Métropole                39:04
 85 Alo Jakin (Est) Bigmat - Auber 94                            41:11
 86 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Métropole               41:18
 87 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr                                    41:22
 88 Lachlan Morton (Aus) Garmin Sharp
 89 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step               41:49
 90 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole                  42:21
 91 Isaac Carbonell Rabat (Spa) Team Ecuador                     42:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: