Tour of Utah 2014: etap 7

Australijczyk Cadel Evans wygrał ostatni odcinek amerykańskiej imprezy. Triumfatorem 10. edycji wyścigu został Amerykanin Thomas Danielson (Garmin-Sharp).

37-letni Evans wygrał drugi etap z rzędu, w końcówce pokonując Holendra Wilco Keldermana (Belkin) i Kolumbijczyka Winnera Anaconę (Lampre-Merida).

36-letni Danielson, jak przed rokiem, w końcowym rozrachunku pokonał o niemal minutę 42-letniego Chrisa Hornera (Lampre-Merida).

Ostatniego dnia ścigania w Utah kolarze pokonywali 125-kilometrową pętlę wokół Park City, naznaczoną dwiema wspinaczkami, w tym Empire Pass, zlokalizowaną na kilka kilometrów przed metą. Ucieczkę na początku odcinka zawiązali Jai Crawford (Drapac), James Oram i Tanner Putt (Bissel Development Team), Cristiano Salerno (Cannondale), Jacob Rathe (Jelly Belly), Matt Cooke (Jamis Hagens - Berman), Joe Lewis (Hincapie Sportswear Development Team) oraz Maarten Tjallingi (Belkin).

Peleton jechał spokojnie, nie rozpędzając się na Wolf Creek, czyli pierwszej trudności dnia. Kłopoty notował Lewis, ale jego koledzy dziarsko kręcili przed peletonem, zbliżając się do drugiego i finałowego wzniesienia. Sytuację w peletonie kontrolowali koledzy Wilco Keldermana, zbijając różnicę czasową do poziomu dwóch minut na początku Empire Pass.

Tu przewaga zaczęła gwałtowanie spadać, a po ataku Alexa Diniza (Funvic), rozsypywać zaczął się peleton. Próby odjazdów spawał prowadzący w klasyfikacji generalnej Danielson, a do przodu wyrwał się Winner Anacona (Lampre-Merida). Kolumbijczyk pociągnął za sobą Chrisa Hornera i Danielsona i na 5 kilometrów przed szczytem to właśnie trio znalazło się na czele wyścigu.

Gonił Kelderman i szybko dołączył do Amerykanów i Kolumbijczyka. Za ich plecami swoim tempem jechał Cadel Evans (BMC), na kole wioząc Cartera Jonesa (Team Optum).

Prowadząca czwórka zaczęła zjazd 15 sekund przed Australijczykiem, ale nie wystarczyło to by uciec zawodnikowi z antypodów. Evans pozbył się Cartera na zjeździe, złapał liderów, po czym wygrał finisz, z Utah wyjeżdżając z dwoma etapowymi triumfami.

W klasyfikacji generalnej na czele pozostał Danielson, broniąc wywalczonego przed rokiem tytułu.

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Wyniki 7. etapu The Larry H. Miller Tour of Utah 2014 (2.HC), Park City - Park City (125,5 km):

  1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                              3:10:52
  2 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team
  3 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - Merida
  4 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida
  5 Tom Danielson (USA) Garmin - Sharp                               00:05
  6 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies            00:10
  7 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                00:25
  8 George Bennett (NZl) Cannondale
  9 Lachlan Norris (Aus) Drapac
 10 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
 11 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 12 Alex Diniz Correia (Bra) Funvic Brasilinvest - Sao Jose Dos Campos
 13 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                              00:42
 14 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis                     02:01
 15 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 16 Clement Chevrier (Fra) Trek Factory Racing
 17 Rob Britton (Can) Team SmartStop
 18 Chris Butler (USA) Hincapie Sportswear Development Team
 19 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team                                03:14
 20 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         03:15
 21 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis - Hagens Berman      03:19
 22 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 23 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development Team       05:30
 24 Joey Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development Team
 25 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Sportswear Development Team
 26 Rob Squire (USA) Jamis - Hagens Berman                           05:58
 27 Flavio De Luna Davila (Mex) Team SmartStop                       06:12
 28 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis           06:33
 29 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team                              07:43
 30 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 31 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 32 Stephen Leece (USA) Jamis - Hagens Berman
 33 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development Team
 34 Adam Phelan (Aus) Drapac
 35 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
 36 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team
 37 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team
 38 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 39 Javier Mejias Leal (Esp) Team Novo Nordisk                       07:53
 40 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin - Sharp                 10:39
 41 Luca Dodi (Ita) Lampre - Merida                                  10:45
 42 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team                      11:30
 43 Matt Cooke (USA) Jamis - Hagens Berman                           12:08
 44 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest - Sao Jose Dos     12:13
 45 James Oram (NZl) Bissell Development Team                        12:26
 46 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team
 47 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team
 48 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 49 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis - Hagens Berman                   12:36
 50 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 51 Pedro Dourado Dutra Nicacio Autran (Bra) Funvic Brasilinvest     12:38
 52 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 53 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp
 54 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 55 Josh Berry (USA) Team SmartStop
 56 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop
 57 Christopher Putt (USA) Bissell Development Team
 58 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 59 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 60 Brendan Canty (Aus) Drapac                                       12:43
 61 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
 62 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies           12:59
 63 Jai Crawford (Aus) Drapac
 64 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                          17:02
 65 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 66 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 67 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 68 Jeff Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 69 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
 70 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 71 Ryan Eastman (USA) Trek Factory Racing
 72 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp
 73 Phillip Gaimon (USA) Garmin - Sharp
 74 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 75 Andrea Vaccher (Ita) Lampre - Merida
 76 Matej Mohoric (Slo) Cannondale
 77 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
 78 Luca Wackermann (Ita) Lampre - Merida
 79 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 80 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development Team
 81 Ben Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 82 Robbie Hucker (Aus) Drapac
 83 Gavin Mannion (USA) Garmin - Sharp
 84 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 85 Toms Skujins (Lat) Hincapie Sportswear Development Team          18:37
 86 Antonio Garnero (Bra) Funvic Brasilinvest - Sao Jose Dos Cam     19:23
 87 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling T     21:51
 88 Tyler Wren (USA) Jamis - Hagens Berman                           24:27
 89 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac
 90 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 91 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
 92 Alex Kirsch (Lux) Trek Factory Racing                            24:32
DNF Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
DNF Luis Romero Amaran (Cub) Jamis - Hagens Berman
DNF Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development Team
DNF Michael Torckler (NZl) Team SmartStop
DNF Shane Kline (USA) Team SmartStop
DNF Travis McCabe (USA) Team SmartStop
DNS Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team

Klasyfikacja końcowa:

  1 Tom Danielson (USA) Garmin - Sharp                            30:18:04
  2 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida                         00:52
  3 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - Merida                       01:43
  4 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                01:46
  5 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team                    01:49
  6 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                02:14
  7 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies            02:57
  8 Alex Diniz Correia (Bra) Funvic Brasilinvest - Sao Jose Dos      03:48
  9 George Bennett (NZl) Cannondale                                  04:00
 10 Lachlan Norris (Aus) Drapac                                      04:59
 11 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                         06:06
 12 Chris Butler (USA) Hincapie Sportswear Development Team          06:13
 13 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                              07:18
 14 Rob Britton (Can) Team SmartStop                                 07:41
 15 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team              07:46
 16 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis                     08:33
 17 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis - Hagens Berman      09:18
 18 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                                10:03
 19 Clement Chevrier (Fra) Trek Factory Racing                       10:17
 20 Joey Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development Team         11:53
 21 Rob Squire (USA) Jamis - Hagens Berman                           14:50
 22 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         18:51
 23 Jai Crawford (Aus) Drapac                                        24:25
 24 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           25:13
 25 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development Team            26:18
 26 James Oram (NZl) Bissell Development Team                        29:14
 27 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development Team       33:26
 28 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team                              35:37
 29 Cameron Wurf (Aus) Cannondale                                    36:37
 30 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team                    43:52
 31 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp                                  47:09
 32 Josh Berry (USA) Team SmartStop                                  47:24
 33 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                              48:24
 34 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            49:03
 35 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team                       50:57
 36 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team             51:06
 37 Luca Dodi (Ita) Lampre - Merida                                  51:58
 38 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team                                52:47
 39 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team                53:06
 40 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest - Sao Jose Dos     55:56
 41 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                        58:00
 42 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      58:59
 43 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin - Sharp                 59:33
 44 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale                            01:00:37
 45 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                          01:00:50
 46 Javier Mejias Leal (Esp) Team Novo Nordisk                    01:01:36
 47 Toms Skujins (Lat) Hincapie Sportswear Development Team       01:02:19
 48 Adam Phelan (Aus) Drapac                                      01:02:51
 49 Phillip Gaimon (USA) Garmin - Sharp                           01:03:18
 50 Brendan Canty (Aus) Drapac                                    01:03:25
 51 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis - Hagens Berman                01:03:47
 52 Luca Wackermann (Ita) Lampre - Merida                         01:05:01
 53 Matt Cooke (USA) Jamis - Hagens Berman                        01:05:37
 54 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop                              01:05:42
 55 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                       01:06:29
 56 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Sportswear Development Team     01:07:51
 57 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                        01:09:22
 58 Christopher Putt (USA) Bissell Development Team               01:12:59
 59 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development Team        01:13:47
 60 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                              01:14:44
 61 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis        01:15:52
 62 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team                  01:16:18
 63 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                               01:17:23
 64 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 65 Matej Mohoric (Slo) Cannondale                                01:18:10
 66 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling T  01:19:25
 67 Flavio De Luna Davila (Mex) Team SmartStop                    01:20:51
 68 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team       01:21:32
 69 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team                 01:21:46
 70 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team                   01:22:05
 71 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                      01:22:35
 72 Ryan Eastman (USA) Trek Factory Racing                        01:24:21
 73 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategie  01:24:29
 74 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team               01:25:38
 75 Jeff Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team           01:26:44
 76 Gavin Mannion (USA) Garmin - Sharp                            01:27:13
 77 Ben Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team               01:27:35
 78 Stephen Leece (USA) Jamis - Hagens Berman                     01:27:40
 79 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        01:28:16
 80 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team                       01:28:54
 81 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp                            01:31:00
 82 Pedro Dourado Dutra Nicacio Autran (Bra) Funvic Brasilinvest  01:31:13
 83 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team              01:32:04
 84 Antonio Garnero (Bra) Funvic Brasilinvest - Sao Jose Dos Cam  01:33:51
 85 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team                   01:35:58
 86 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 87 Andrea Vaccher (Ita) Lampre - Merida                          01:36:57
 88 Alex Kirsch (Lux) Trek Factory Racing                         01:40:06
 89 Robbie Hucker (Aus) Drapac                                    01:41:14
 90 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac                                01:41:35
 91 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       01:43:05
 92 Tyler Wren (USA) Jamis - Hagens Berman                        01:47:28

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: