La Route de France 2014: etap 2

Barbara Guarischi (Ale Cipollini) wygrała drugi etap La Route de France. Liderką pozostała Niemka Claudia Lichtenberg (Giant-Shimano).

O zwycięstwie etapowym rozstrzygnął finisz z grupy, gdyż przez 120 kilometrów od peletonu nie zdołała odjechać żadna grupa. Włoszka pokonała na ostatnich metrach Holenderkę Kirsten Wild (Giant-Shimano) i Belgijkę Jolien D'Hoore (Lotto-Belisol Ladies).

W klasyfikacji generalnej brak większych zmian - do drobnych roszad miejscowych doszło w wprawdzie w drugiej połowie pierwszej dziesiątki, ale Lichtenberg ciągle utrzymuje prowadzenie. Z 8. na 9. miejsce spadła Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini). 36. jest Ewelina Szybiak (Vaiano Fondriest).

Wyniki 2. etapu La Route de France (2.1), Mouilleron en Pareds - Ligné (124 km):

  1 Barbara Guarischi (Ita) Alé Cipollini                      3:18:21
  2 Kirsten Wild (Ned) Team Giant-Shimano
  3 Jolien D'Hoore (Bel) Lotto Belisol Ladies
  4 Shelley Olds (USA) Alé Cipollini
  5 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
  6 Audrey Cordon (Fra) France
  7 Pascale Jeuland (Fra) Vienne Futuroscope
  8 Fiona Dutriaux (Fra) Vienne Futuroscope
  9 Aude Biannic (Fra) Lointek
 10 Roxane Fournier (Fra) Vienne Futuroscope
 11 Oxana Kozonchuk (Rus) RusVelo
 12 Simona Frapporti (Ita) Astana Bepink Womens Team
 13 Daiva Tuslaite (Ltu) Lithuania
 14 Michela Pavin (Ita) Alé Cipollini
 15 Loren Rowney (Aus) Australia
 16 Fanny Riberot (Fra) Lointek
 17 Evy Kuijpers (Ned) Netherlands
 18 Alena Amialiusik (Blr) Astana Bepink Womens Team
 19 Jessica Mundy (Aus) Australia
 20 Edita Janeliunaite (Ltu) Lithuania
 21 Ashlynn Van Baarle (Ned) Netherlands
 22 Katazina Sosna (Ltu) Vaiano Fondriest
 23 Dalia Muccioli (Ita) Astana Bepink Womens Team
 24 Anastasiya Chulkova (Rus) RusVelo
 25 Milda Jankauskaite (Ltu) Lithuania
 26 Claudia Häusler (Ger) Team Giant-Shimano
 27 Serika Guluma Ortiz (Col) Vaiano Fondriest
 28 Yulia Blindyuk (Rus) RusVelo
 29 Sabrina Stultiens (Ned) Netherlands
 30 Maaike Polspoel (Bel) Team Giant-Shimano
 31 Julia Soek (Ned) Team Giant-Shimano
 32 Elise Delzenne (Fra) France
 33 Iris Slappendel (Ned) Netherlands
 34 Aurore Verhoeven (Fra) Lointek
 35 Beatrice Bartelloni (Ita) Wiggle Honda
 36 Jessica Parra (Col) Vaiano Fondriest
 37 Amélie Rivat (Fra) Vienne Futuroscope
 38 Ewelina Szybiak (Pol) Vaiano Fondriest
 39 Belen Lopez Morales (Spa) Lointek
 40 Aizhan Zhaparova (Rus) RusVelo
 41 Eugénie Duval (Fra) France
 42 Melodie Lesueur (Fra) Lointek
 43 Carlee Taylor (Aus) Australia
 44 Małgorzata Jasińska (Pol) Alé Cipollini
 45 Lucie Pader (Fra) Vienne Futuroscope
 46 Linda Melanie Villumsen (NZl) Wiggle Honda
 47 Joanne Duval (Fra) France
 48 Elena Kuchinskaya (Rus) RusVelo
 49 Lizzie Williams (Aus) Australia
 50 Anna Bianca Schnitzmeier (Ger) Wiggle Honda
 51 Kirsten Coppens (Ned) Netherlands
 52 Lija Laizane (Lat) Vaiano Fondriest
 53 Tatiana Antoshina (Rus) RusVelo
 54 Zuzana Juhásová (Svk) Slovakia
 55 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Lointek
 56 Zavinta Titenyte (Ltu) Lithuania
 57 Rachel Neylan (Aus) Australia
 58 Demi De Jong (Ned) Netherlands
 59 Doris Schweizer (Swi) Astana Bepink Womens Team
 60 Marion Sicot (Fra) France
 61 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda
 62 Alna Burato (Fra) France
 63 Sarah Roy (Aus) Vienne Futuroscope
 64 Sarah Rijkes (Aut) Lotto Belisol Ladies
 65 Egle Zablotskyte (Ltu) Lithuania
 66 Silvia Valsecchi (Ita) Astana Bepink Womens Team
 67 Elena Berlato (Ita) Alé Cipollini
 68 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Alé Cipollini
 69 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies
 70 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Belisol Ladies
 71 Alison Starnes (USA) Astana Bepink Womens Team
 72 Willeke Knol (Ned) Team Giant-Shimano
 73 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
 74 Céline Van Severen (Bel) Lotto Belisol Ladies
 75 Marijn De Vries (Ned) Team Giant-Shimano
 76 Monika Kadlecova (Svk) Slovakia
 77 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Belisol Ladies                   00:10
 78 Livia Hanesova (Svk) Slovakia                                08:54
DNF Lubica Dadová (Svk) Slovakia

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Claudia Häusler (Ger) Team Giant-Shimano                   6:20:42
  2 Alena Amialiusik (Blr) Astana Bepink Womens Team             00:29
  3 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda                          01:44
  4 Audrey Cordon (Fra) France
  5 Aude Biannic (Fra) Lointek
  6 Sabrina Stultiens (Ned) Netherlands
  7 Maaike Polspoel (Bel) Team Giant-Shimano
  8 Amélie Rivat (Fra) Vienne Futuroscope
  9 Małgorzata Jasińska (Pol) Alé Cipollini
 10 Lizzie Williams (Aus) Australia
 11 Elena Berlato (Ita) Alé Cipollini
 12 Dalia Muccioli (Ita) Astana Bepink Womens Team               02:06
 13 Anna Bianca Schnitzmeier (Ger) Wiggle Honda                  02:56
 14 Elise Delzenne (Fra) France                                  02:58
 15 Oxana Kozonchuk (Rus) RusVelo                                05:01
 16 Daiva Tuslaite (Ltu) Lithuania
 17 Loren Rowney (Aus) Australia
 18 Simona Frapporti (Ita) Astana Bepink Womens Team
 19 Jessica Mundy (Aus) Australia
 20 Yulia Blindyuk (Rus) RusVelo
 21 Serika Guluma Ortiz (Col) Vaiano Fondriest
 22 Shelley Olds (USA) Alé Cipollini
 23 Aizhan Zhaparova (Rus) RusVelo
 24 Elena Kuchinskaya (Rus) RusVelo
 25 Linda Melanie Villumsen (NZl) Wiggle Honda
 26 Lucie Pader (Fra) Vienne Futuroscope
 27 Sarah Roy (Aus) Vienne Futuroscope
 28 Willeke Knol (Ned) Team Giant-Shimano
 29 Kirsten Wild (Ned) Team Giant-Shimano                        05:06
 30 Jolien D'hoore (Bel) Lotto Belisol Ladies
 31 Barbara Guarischi (Ita) Alé Cipollini
 32 Katazina Sosna (Ltu) Vaiano Fondriest
 33 Iris Slappendel (Ned) Netherlands
 34 Julia Soek (Ned) Team Giant-Shimano
 35 Belen Lopez Morales (Spa) Lointek
 36 Ewelina Szybiak (Pol) Vaiano Fondriest
 37 Carlee Taylor (Aus) Australia
 38 Joanne Duval (Fra) France
 39 Doris Schweizer (Swi) Astana Bepink Womens Team
 40 Lija Laizane (Lat) Vaiano Fondriest
 41 Rachel Neylan (Aus) Australia
 42 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda
 43 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Lointek
 44 Marion Sicot (Fra) France
 45 Sarah Rijkes (Aut) Lotto Belisol Ladies
 46 Marijn De Vries (Ned) Team Giant-Shimano
 47 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
 48 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies
 49 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Belisol Ladies
 50 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Belisol Ladies                   05:24
 51 Pascale Jeuland (Fra) Vienne Futuroscope                     05:55
 52 Michela Pavin (Ita) Alé Cipollini                            07:24
 53 Edita Janeliunaite (Ltu) Lithuania                           08:09
 54 Demi De Jong (Ned) Netherlands
 55 Eugénie Duval (Fra) France                                   09:18
 56 Melodie Lesueur (Fra) Lointek                                09:25
 57 Silvia Valsecchi (Ita) Astana Bepink Womens Team
 58 Alison Starnes (USA) Astana Bepink Womens Team
 59 Fanny Riberot (Fra) Lointek                                  10:00
 60 Aurore Verhoeven (Fra) Lointek
 61 Fiona Dutriaux (Fra) Vienne Futuroscope                      11:57
 62 Roxane Fournier (Fra) Vienne Futuroscope
 63 Evy Kuijpers (Ned) Netherlands
 64 Anastasiya Chulkova (Rus) RusVelo
 65 Beatrice Bartelloni (Ita) Wiggle Honda
 66 Egle Zablotskyte (Ltu) Lithuania
 67 Céline Van Severen (Bel) Lotto Belisol Ladies                12:01
 68 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Alé Cipollini                 12:07
 69 Milda Jankauskaite (Ltu) Lithuania                           20:27
 70 Jessica Parra (Col) Vaiano Fondriest
 71 Kirsten Coppens (Ned) Netherlands
 72 Zavinta Titenyte (Ltu) Lithuania
 73 Zuzana Juhásová (Svk) Slovakia
 74 Tatiana Antoshina (Rus) RusVelo
 75 Alna Burato (Fra) France
 76 Monika Kadlecova (Svk) Slovakia
 77 Ashlynn Van Baarle (Ned) Netherlands                         20:57
 78 Livia Hanesova (Svk) Slovakia                                29:21

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: