Post Danmark Rundt 2014: etap 6

Włoch Nicola Boem wygrał ostatni odcinek duńskiej imprezy. W klasyfikacji generalnej triumfował Duńczyk Michael Valgren Andersen (Tinkoff-Saxo).

Boem na metę wjechał przed swoim rodakiem - Valerio Agnolim (Astana) i Duńczykiem Martinem Mortensenem (Cult Energy Vital Water).

W klasyfikacji końcowej 24. edycji wyścigu triumfował 22-letni Michael Valgren Andersen, nowy nabytek zespołu Bjarna Riisa. Duńczyk, dwukrotny triumfator młodzieżowego Liege-Bastogne-Liege, pokonał swojego rodaka Larsa Baka (Lotto-Belisol) i drużynowego kolegę - Manuele Boaro.

Wyniki 6. etapu Post Danmark Rundt 2014 (2.HC), Kalundborg - Frederiksberg (175 km):

  1 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                             3:49:34
  2 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
  3 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Vital Water
  4 Troels R. Vinther (Den) Cult Energy Vital Water
  5 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
  6 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Professional
  7 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
  8 Cesare Benedetti (Ita) TeamNetApp - Endura
  9 Rasmus Quaade (Den) Team Trefor - Blue Water
 10 Mark S. Pedersen (Den) Team Trefor - Blue Water
 11 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 12 Rasmus Mygind (Den) Team Trefor - Blue Water
 13 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 14 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Vital Water      00:42
 15 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 16 Ralf Matzka (Ger) TeamNetApp - Endura
 17 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol
 18 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
 19 Alex Rasmussen (Den) Riwal
 20 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 21 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional
 23 Nicolai Br?chner (Den) Denmark
 24 Daniel Schorn (Aut) TeamNetApp - Endura
 25 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Belisol
 26 Martijn Verschoor (Ned) TeamNovoNordisk
 27 Oliver Naesen (Bel) Lotto Belisol
 28 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 29 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 30 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 31 Jonas Aaen J?rgensen (Den) Riwal
 32 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF
 33 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 34 Rasmus Guldhammer (Den) Team Trefor - Blue Water
 35 Stephen Clancey (Irl) TeamNovoNordisk
 36 Magnus Cort Nielsen (Den) Cult Energy Vital Water
 37 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 38 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 39 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 40 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 41 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 42 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 43 Andreas Schillinger (Ger) TeamNetApp - Endura
 44 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Professional
 45 Andrea Piechele (Ita) Bardiani-CSF
 46 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 47 Rolf Nyborg Broge (Den) Denmark
 48 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                         00:50
 49 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka                            00:52
 50 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Professional
 51 Kevin De Mesmaeker (Bel) TeamNovoNordisk
 52 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
 53 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Vital Water
 54 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 55 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water
 56 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 57 Frantisek Padour (Cze) TeamNetApp - Endura
 58 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 59 Lasse Bochmann (Den) Cult Energy Vital Water
 60 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 61 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Professional
 62 Christopher Williams (Aus) TeamNovoNordisk
 63 Michael Reihs (Den) Cult Energy Vital Water
 64 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water
 65 Erick Rowsell (GBr) TeamNetApp - Endura
 66 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 67 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 68 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
 69 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 70 Emil B. Halvorsen (Den) Riwal
 71 Kasper Klostergaard (Den) Riwal
 72 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water
 73 Morten ?llegaard (Den) Riwal
 74 Marco Coledan (Ita) Bardiani-CSF
 75 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 76 Dario Mantelli (Ita) Bardiani-CSF
 77 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 78 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
 79 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
 80 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              01:01
 81 Michael Schwarzmann (Ger) TeamNetApp - Endura                01:16
 82 André Steensen (Den) Cult Energy Vital Water                 01:47
 83 Mikkel Mortensen (Den) Riwal                                 02:23
 84 Martin H. Gr?n (Den) Riwal
 85 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka                          00:52
 86 Nico Sijmens (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     02:29
 87 Nikola Aistrup (Den) Riwal                                   04:08
 88 Alexander Maes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   15:04
 89 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional              17:57
 90 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Professional
 91 Nicolaj Sten (Den) Denmark
 92 Niels Nyborg Broge (Den) Denmark
 93 Casper Folsach (Den) Denmark
 94 Kasper Würtz Schmidt (Den) Denmark
DNF Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) UnitedHealthcare Professional
DNF Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Donato De Iesco (Ita) Bardiani-CSF
DNF Paolo Cravanzola (Ita) TeamNovoNordisk
DNF Scott R. Ambrose (NZl) TeamNovoNordisk
DNF Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water
DNF Christopher Lisson (Den) Denmark

Klasyfikacja końcowa

  1 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo               18:52:22
  2 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                          00:15
  3 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             00:17
  4 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        00:21
  5 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   00:30
  6 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol                              00:31
  7 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:35
  8 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         00:40
  9 Troels R. Vinther (Den) Cult Energy Vital Water              00:56
 10 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Belisol                             01:01
 11 Rasmus Mygind (Den) Team Trefor - Blue Water                 01:02
 12 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          01:03
 13 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Vital Water               01:08
 14 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       01:09
 15 Rasmus Guldhammer (Den) Team Trefor - Blue Water             01:11
 16 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:12
 17 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:17
 18 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 19 Jonas Aaen J?rgensen (Den) Riwal
 20 Daniel Schorn (Aut) TeamNetApp - Endura                      01:32
 21 Andreas Schillinger (Ger) TeamNetApp - Endura                01:40
 22 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:46
 23 Lasse Bochmann (Den) Cult Energy Vital Water
 24 Magnus Cort Nielsen (Den) Cult Energy Vital Water            01:47
 25 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Professional       02:56
 26 Rasmus Quaade (Den) Team Trefor - Blue Water                 03:17
 27 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            03:37
 28 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            03:40
 29 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo                                05:00
 30 Oliver Naesen (Bel) Lotto Belisol                            05:19
 31 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka                      05:35
 32 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Professional             05:38
 33 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                         06:04
 34 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  06:14
 35 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
 36 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     06:23
 37 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             06:54
 38 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       07:32
 39 Ralf Matzka (Ger) TeamNetApp - Endura                        07:49
 40 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      08:02
 41 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                       08:03
 42 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water          08:21
 43 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           09:15
 44 Rolf Nyborg Broge (Den) Denmark                              10:09
 45 Andrea Piechele (Ita) Bardiani-CSF                           10:11
 46 Cesare Benedetti (Ita) TeamNetApp - Endura                   10:22
 47 Kevin De Mesmaeker (Bel) TeamNovoNordisk
 48 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        10:36
 49 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Professional          10:38
 50 Kasper Klostergaard (Den) Riwal                              11:26
 51 Morten ?llegaard (Den) Riwal                                 12:38
 52 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka                            12:57
 53 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                            13:07
 54 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka                          13:13
 55 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water                  14:10
 56 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           14:54
 57 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                               15:16
 58 Dario Mantelli (Ita) Bardiani-CSF                            15:28
 59 Michael Reihs (Den) Cult Energy Vital Water                  16:18
 60 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                16:22
 61 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF                            16:34
 62 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        16:46
 63 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional           17:05
 64 Mark S. Pedersen (Den) Team Trefor - Blue Water              17:25
 65 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              17:47
 66 Nicolai Br?chner (Den) Denmark                               18:25
 67 Michael Schwarzmann (Ger) TeamNetApp - Endura                18:30
 68 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Vital Water      18:59
 69 Mikkel Mortensen (Den) Riwal                                 19:19
 70 Alex Rasmussen (Den) Riwal                                   19:40
 71 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          20:52
 72 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        21:00
 73 Emil B. Halvorsen (Den) Riwal                                21:24
 74 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water              22:09
 75 Frantisek Padour (Cze) TeamNetApp - Endura                   23:38
 76 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Professional          23:49
 77 Nico Sijmens (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     27:37
 78 Marco Coledan (Ita) Bardiani-CSF                             29:13
 79 Erick Rowsell (GBr) TeamNetApp - Endura                      29:24
 80 Martin H. Gr?n (Den) Riwal                                   29:26
 81 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol                           29:30
 82 Martijn Verschoor (Ned) TeamNovoNordisk                      29:32
 83 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Professional           32:42
 84 Alexander Maes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   32:58
 85 Christopher Williams (Aus) TeamNovoNordisk                   34:34
 86 André Steensen (Den) Cult Energy Vital Water                 37:25
 87 Stephen Clancey (Irl) TeamNovoNordisk                        39:27
 88 Nikola Aistrup (Den) Riwal                                   44:54
 89 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Vital Water                  46:55
 90 Niels Nyborg Broge (Den) Denmark                             52:08
 91 Kasper Würtz Schmidt (Den) Denmark                           55:22
 92 Nicolaj Sten (Den) Denmark                                   55:29
 93 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional              57:55
 94 Casper Folsach (Den) Denmark                              01:00:17

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: