Tour of Utah 2014: etap 5

Eric Young (Optum p/b Kelly Benefit Strategies) zwyciężył na piątym etapie Tour of Utah.

25-letni Amerykanin po masowym sprincie pokonał Jure Kojcana (Smarstop) i Kjela Reinera (Unitedhealthcare).

Na trasie uciekała piątka z Jensem Voigtem (Trek) i Brentem Bookwalterem (BMC), doścignięta kilka kilometrów przed metą.

Liderem pozostaje Amerykanin Thomas Danielson (Garmin-Sharp).

Wyniki 5. etapu Tour of Utah 2014 (2.1), Evanston, WY - Kamas (163,1 km):

  1 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies            3:49:29
  2 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop
  3 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
  4 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
  5 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
  6 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
  7 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development Team
  8 Alex Kirsch (Lux) Trek Factory Racing
  9 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
 10 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
 11 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development Team
 12 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team
 13 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida
 14 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
 15 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 16 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 17 Travis McCabe (USA) Team SmartStop
 18 Adam Phelan (Aus) Drapac
 19 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis - Hagens Berman
 20 Joey Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development Team
 21 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac
 22 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 23 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team
 24 George Bennett (NZl) Cannondale
 25 Alex Diniz Correia (Bra) Funvic Brasilinvest - Sao Jose Dos Campos
 26 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team
 27 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 28 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis - Hagens Berman
 29 Jai Crawford (Aus) Drapac
 30 Rob Squire (USA) Jamis - Hagens Berman
 31 Clement Chevrier (Fra) Trek Factory Racing
 32 James Oram (NZl) Bissell Development Team
 33 Christopher Putt (USA) Bissell Development Team
 34 Lachlan Norris (Aus) Drapac
 35 Tom Danielson (USA) Garmin - Sharp
 36 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 37 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development Team
 38 Chris Butler (USA) Hincapie Sportswear Development Team
 39 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 40 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - Merida
 41 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 42 Josh Berry (USA) Team SmartStop
 43 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp
 44 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 45 Toms Skujins (Lat) Hincapie Sportswear Development Team
 46 Rob Britton (Can) Team SmartStop
 47 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team
 48 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team
 49 Martijn Tusveld (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 50 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                              00:16
 51 Shane Kline (USA) Team SmartStop                                 00:20
 52 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Sportswear Development Team
 53 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 54 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team                      00:23
 55 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis - Hagens Berman                   00:27
 56 Brendan Canty (Aus) Drapac                                       00:28
 57 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team        00:32
 58 Ryan Eastman (USA) Trek Factory Racing                           00:36
 59 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
 60 Antonio Garnero (Bra) Funvic Brasilinvest - Sao Jose Dos Cam     00:39
 61 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 62 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team                     00:41
 63 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 64 Luca Dodi (Ita) Lampre - Merida
 65 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                      00:46
 66 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest - Sao Jose Dos     00:47
 67 Tyler Wren (USA) Jamis - Hagens Berman
 68 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 69 Matej Mohoric (Slo) Cannondale
 70 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 71 Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team
 72 Robbie Hucker (Aus) Drapac
 73 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
 74 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin - Sharp                 00:50
 75 Stephen Leece (USA) Jamis - Hagens Berman                        01:06
 76 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis
 77 Phillip Gaimon (USA) Garmin - Sharp                              01:25
 78 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            01:30
 79 Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp
 80 Jeff Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 81 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 82 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 83 Andrea Vaccher (Ita) Lampre - Merida                             01:34
 84 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp
 85 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team          01:51
 86 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development Team
 87 Ben Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team                  01:55
 88 Gavin Mannion (USA) Garmin - Sharp                               02:11
 89 Luca Wackermann (Ita) Lampre - Merida                            02:34
 90 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                    02:37
 91 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 92 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                        02:50
 93 Flavio De Luna Davila (Mex) Team SmartStop
 94 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
 95 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 96 Pedro Dourado Dutra Nicacio Autran (Bra) Funvic Brasilinvest     02:53
 97 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team                    03:17
 98 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team                          03:56
 99 Javier Mejias Leal (Esp) Team Novo Nordisk                       05:45
100 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          05:57
101 Michael Torckler (NZl) Team SmartStop                            08:54
102 Michael Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
103 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies           10:15
104 Julian Kyer (USA) Team SmartStop
105 Matt Cooke (USA) Jamis - Hagens Berman
DNF Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team
DNF David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk
DNF Gregory Obando Brenes (Crc) Jamis - Hagens Berman

Klasyfikacja po 5. etapie

  1 Tom Danielson (USA) Garmin - Sharp                            22:32:22
  2 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida                         00:57
  3 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
  4 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre - Merida                       01:47
  5 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team                    02:07
  6 Alex Diniz Correia (Bra) Funvic Brasilinvest - Sao Jose Dos Campos
  7 George Bennett (NZl) Cannondale                                  02:26
  8 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies            02:31
  9 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                02:43
 10 Lachlan Norris (Aus) Drapac                                      02:51
 11 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                         02:56
 12 Chris Butler (USA) Hincapie Sportswear Development Team          03:03
 13 Rob Britton (Can) Team SmartStop                                 03:57
 14 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis                     04:10
 15 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team              04:11
 16 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis - Hagens Berman      04:16
 17 Clement Chevrier (Fra) Trek Factory Racing                       04:44
 18 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development Team            05:26
 19 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team                              05:35
 20 Jai Crawford (Aus) Drapac                                        05:45
 21 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp                                  05:50
 22 James Oram (NZl) Bissell Development Team                        05:53
 23 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                              06:06
 24 Rob Squire (USA) Jamis - Hagens Berman                           06:24
 25 Joey Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development Team         06:39
 26 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                                07:15
 27 Cameron Wurf (Aus) Cannondale                                    11:05
 28 Josh Berry (USA) Team SmartStop                                  13:40
 29 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team                    13:50
 30 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development Team       14:47
 31 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           15:48
 32 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 33 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team             16:11
 34 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team                       16:15
 35 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                              18:22
 36 Toms Skujins (Lat) Hincapie Sportswear Development Team          21:23
 37 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team
 38 Luca Dodi (Ita) Lampre - Merida                                  23:43
 39 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop                                 24:26
 40 Luca Wackermann (Ita) Lampre - Merida                            24:56
 41 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale                               25:36
 42 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 43 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            26:19
 44 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                          27:08
 45 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team                                27:14
 46 Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team                    27:35
 47 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development Team           28:04
 48 Brendan Canty (Aus) Drapac                                       28:23
 49 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling T     28:53
 50 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                             28:59
 51 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                                 29:01
 52 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                           30:01
 53 Matt Cooke (USA) Jamis - Hagens Berman                           31:10
 54 Phillip Gaimon (USA) Garmin - Sharp                              31:27
 55 Travis McCabe (USA) Team SmartStop                               34:59
 56 Martijn Tusveld (Ned) Belkin Pro Cycling Team                    35:22
 57 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest - Sao Jose Dos     35:35
 58 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team          35:49
 59 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                  38:02
 60 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis - Hagens Berman
 61 Christopher Putt (USA) Bissell Development Team
 62 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 63 Ryan Eastman (USA) Trek Factory Racing                           38:38
 64 Matej Mohoric (Slo) Cannondale                                   38:49
 65 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin - Sharp                 38:52
 66 Adam Phelan (Aus) Drapac                                         39:42
 67 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Sportswear Development Team        40:02
 68 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis           40:38
 69 Jeff Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team              41:01
 70 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                         41:18
 71 Gavin Mannion (USA) Garmin - Sharp                               41:30
 72 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development Team          42:50
 73 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
 74 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategie     43:10
 75 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis - Hagens Berman                   43:17
 76 Shane Kline (USA) Team SmartStop                                 43:31
 77 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 78 Javier Mejias Leal (Esp) Team Novo Nordisk                       43:47
 79 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team                  44:19
 80 Michael Torckler (NZl) Team SmartStop                            44:25
 81 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team                     44:27
 82 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp                               45:17
 83 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team        45:34
 84 Flavio De Luna Davila (Mex) Team SmartStop                       45:58
 85 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies           46:36
 86 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies              48:08
 87 Ben Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team                  48:14
 88 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team                      48:16
 89 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac                                   48:27
 90 Robbie Hucker (Aus) Drapac                                       49:14
 91 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team                          49:33
 92 Pedro Dourado Dutra Nicacio Autran (Bra) Funvic Brasilinvest     49:54
 93 Thomas Dekker (Ned) Garmin - Sharp                               49:57
 94 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 95 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team                 50:47
 96 Andrea Vaccher (Ita) Lampre - Merida                             51:14
 97 Stephen Leece (USA) Jamis - Hagens Berman                        51:16
 98 Julian Kyer (USA) Team SmartStop                                 51:27
 99 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team                    51:44
100 Antonio Garnero (Bra) Funvic Brasilinvest - Sao Jose Dos Cam     52:09
101 Alex Kirsch (Lux) Trek Factory Racing                            53:15
102 Tyler Wren (USA) Jamis - Hagens Berman                           54:20
103 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                    54:45
104 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                      55:26
105 Michael Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        59:02

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: