Tour de Pologne 2014: etap 4: życiowy sukces Jonasa Van Genechtena

Jonas Van Genechten z grupy Lotto-Belisol odniósł w Katowicach zwycięstwo na czwartym etapie Tour de Pologne. 27-letni Belg wyprzedził na finiszu z peletonu Jacopo Guarnieriego (Astana) i Luke Mezgeca (Giant-Shimano).

Właścicielem żółtej koszulki lidera pozostaje Czech Petr Vakoc (Omega Pharma-Quick Step).

Ściganie rozpoczęło się w opadach deszczu, ale po półgodzinie niebo ulitowało się nad peletonem. Wyścig prowadzili już wówczas Branislau Samoilau (CCC Polsat), Alexander Rybakov (Katusha), Boris Vallee (Lotto), Jerome Cousin (Europcar) i Andrey Solomennikov (Rusvelo).

Do piątki próbował dołączyć m. in. Paweł Bernas (Polska), jednak skończyło się tylko na dobrych chęciach. Pościg był czujny jak ważka, na kontrakcje patrzył krzywo, a harcowników uwiązał na 2-minutowej smyczy. Inna sprawa, że w czołówce współpraca wyglądała jak na linii demarkacyjnej.

Smycz została zwinięta po niespełna 100 kilometrach. Poszły kontry, po których zawiązała się następna ucieczka w składzie Mateusz Taciak (CCC Polsat), Joshua Edmondson (Sky), Matthias Krizek (Cannondale). W trójce zaiskrzyło, dlatego na 130 kilometrze do koszyczka uzbierali całe 4 minuty.

Końcówka prowadziła po pętli o długości 12,3 kilometra razy cztery. Harcownicy trud pokonywania ulic stolicy Śląska rozpoczęli z zapasem ledwie minuty z groszami, co zachęciło do kontrataku Przemysława Kasperkiewicza (Polska) i Jerome'a Cousina (Europcar).

Dwójka zameldowała się w czołówce 29 kilometrów przed metą. Kontrolującej pościg ekipie Belkin nie było póki co śpieszno do likwidowania odjazdu, doprowadzili do tego niespełna 9 kilometrów przed finiszem, kiedy wchłonięty został Kasperkiewicz.

Żabi skok zademonstrował jeszcze Maciej Paterski (CCC Polsat), następnie Angelo Tulik (Europcar), Fabio Felline (Trek) i Tobias Ludvigsson (Giant) oraz Thor Hushovd (BMC).

Cały dzień jazdy zakończył szalony sprint na prowadzącej lekko w dół finiszowej prostej. Tam wyraźnie najszybszy był niespodziewanie Van Genechten, który odniósł największe swoje zwycięstwo w dość anonimowej karierze.

W czwartek Tour de Pologne otworzy nowy rozdział w swojej historii. Peleton wyruszy z Zakopanego, by następnie po raz pierwszy odwiedzić Słowację. Na trasie pięć górskich premii z finałem na ponad 8-km podjeździe (średnio poniżej 5%) do Strbskego Plesa (190 km). Start o godzinie 14:00, planowany finisz: 18:31-18:52.

fot. jonas_v_g

Wyniki 4. etapu Tour de Pologne 2014 (WT), Tarnów - Katowice (236 km):

  1 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol                     5:43:29
  2 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
  3 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
  4 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
  5 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
  6 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
  7 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
  8 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
  9 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 10 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
 11 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
 12 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
 13 Roman Maikin (Rus) RusVelo
 14 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 15 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 16 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
 17 Theo Bos (Ned) Belkin Pro
 18 Ivan Balykin (Ita) RusVelo
 19 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 21 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 22 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 23 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 24 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
 25 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 26 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 27 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
 28 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo
 29 Kamil Zieliński (Pol) Poland
 30 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 31 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
 32 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 33 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 34 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
 35 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
 36 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 37 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
 38 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step
 39 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 40 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 41 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 42 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 43 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 44 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 45 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 46 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 47 Konrad Dąbkowski (Pol) Poland
 48 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp
 49 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 50 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 51 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 52 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
 53 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 54 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
 55 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
 56 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
 57 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
 58 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 59 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 60 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 61 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 62 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 63 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 64 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 65 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 66 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 67 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro
 68 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 69 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 70 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 71 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 72 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 73 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
 74 Paul Martens (Ger) Belkin Pro
 75 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
 76 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
 77 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 78 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano
 79 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
 80 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 81 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 82 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
 83 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 84 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 85 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 86 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 87 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
 88 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
 89 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
 90 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 91 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 92 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 93 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 95 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 96 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 97 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 98 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 99 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
100 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
101 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
102 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
103 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
104 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge
105 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team
106 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
107 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
108 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
109 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
110 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
111 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
112 Davide Villella (Ita) Cannondale
113 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
114 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
115 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
116 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
117 Paweł Cieślik (Pol) Poland
118 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
119 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
120 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
121 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
122 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
123 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
124 Moreno Moser (Ita) Cannondale
125 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
126 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
127 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha
128 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
129 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
130 Paweł Bernas (Pol) Poland
131 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
132 Paweł Franczak (Pol) Poland
133 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
134 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
135 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
136 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
137 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
138 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
139 Bartosz Warchoł (Pol) Poland
140 Kamil Gradek (Pol) Poland
141 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
142 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           00:27
143 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              00:39
144 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge                             00:49
145 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                00:52
146 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                          00:56
147 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              01:02
148 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                  01:03
149 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
150 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              01:11
151 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                        01:13
152 Markus Barry (Ned) Belkin Pro
153 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
154 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                            01:28
155 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing      01:30
156 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             02:25
157 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     02:43
158 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                        02:55
159 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp                       04:18
160 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
161 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    04:39
162 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                              05:09
163 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro                               07:10
164 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano

Punkty

  1 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol                          20 pkt
  2 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                          19
  3 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                            18
  4 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                17
  5 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                       16
  6 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                        15
  7 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                               14
  8 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                           13
  9 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    12
 10 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                              11
 11 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                          10
 12 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo                                   9
 13 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                       8
 14 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     7
 15 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                           6
 16 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team                   5
 17 Theo Bos (Ned) Belkin Pro                                        4
 18 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                       3
 19 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                     2
 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              1

Lotne premie

Jaworzno (148,3km)

  1 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
  2 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
  3 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky

Mysłowice (161,5km)

  1 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
  2 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
  3 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky

Siemianowice Śląskie (175,5km)

  1 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
  2 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
  3 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky

Premie górskie

Katowice ul. Lotnisko (kat. 3) km. 203,4

  1 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
  2 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky
  3 Matthias Krizek (Aut) Cannondale

Katowice ul. Korfantego (kat. 3) km. 222,2

  1 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
  2 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky
  3 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar

Klasyfikacja po 4. etapie

  1 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                20:34:24
  2 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                             00:26
  3 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                    00:27
  4 Theo Bos (Ned) Belkin Pro
  5 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
  6 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol
  7 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                   00:31
  8 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                             00:33
  9 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 10 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                   00:35
 11 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                 00:37
 12 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
 13 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 14 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 15 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 16 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 17 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 18 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 19 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
 20 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 21 Kamil Zieliński (Pol) Poland
 22 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 23 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 24 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 25 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 26 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 27 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 28 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 29 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 30 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 31 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
 32 Konrad Dąbkowski (Pol) Poland
 33 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 34 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
 35 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro
 37 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 38 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 39 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 40 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
 41 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 42 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 43 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 44 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 45 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 46 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 47 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 48 Davide Villella (Ita) Cannondale
 49 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 50 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 51 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 52 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 53 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 54 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 55 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
 56 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
 57 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 58 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 59 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Paweł Cieślik (Pol) Poland
 61 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 62 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 63 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 64 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 65 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
 66 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 67 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 68 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
 69 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 70 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
 71 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                          01:03
 72 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 73 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 74 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
 75 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 76 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
 77 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 78 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           01:12
 79 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo
 80 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 81 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 82 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                       01:17
 83 Paul Martens (Ger) Belkin Pro                                01:28
 84 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             01:31
 85 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                        01:33
 86 Bartosz Warchoł (Pol) Poland
 87 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team                         01:45
 88 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 89 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 90 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           01:48
 91 Markus Barry (Ned) Belkin Pro                                01:50
 92 Paweł Bernas (Pol) Poland                                    01:59
 93 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 94 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                   02:04
 95 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         02:09
 96 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                            02:20
 97 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                 02:25
 98 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          02:39
 99 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                          02:44
100 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             03:02
101 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           03:08
102 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo                            03:09
103 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                        03:31
104 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                            03:33
105 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            04:05
106 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  04:13
107 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                        04:35
108 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              04:53
109 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice               05:06
110 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                         05:11
111 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                           05:34
112 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            05:36
113 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              06:20
114 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   06:21
115 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           06:22
116 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              06:28
117 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                           06:40
118 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              06:48
119 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                    07:08
120 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    07:13
121 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                07:15
122 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha                         07:18
123 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                             07:29
124 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo                  07:36
125 Paweł Franczak (Pol) Poland                                  07:43
126 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge                             07:48
127 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        07:55
128 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                       08:07
129 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                       08:14
130 Kamil Gradek (Pol) Poland                                    08:20
131 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                              08:24
132 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                08:55
133 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                      09:00
134 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                        09:25
135 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                  09:27
136 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                        09:57
137 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing      10:46
138 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team               10:59
139 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
140 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              11:02
141 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                     11:21
142 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                        11:26
143 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha                            11:55
144 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     11:58
145 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
146 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    12:09
147 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
148 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
149 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
150 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
151 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    12:17
152 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp                           13:10
153 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                          14:02
154 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                  14:04
155 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                 14:39
156 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                 14:40
157 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                            14:56
158 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     18:09
159 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            19:50
160 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp                       20:16
161 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                              21:32
162 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                              28:10
163 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                      35:31
164 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro                               42:14

Klasyfikacja punktowa

  1 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                       66 pkt
  2 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                            49
  3 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                          47
  4 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    42
  5 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                38
  6 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                      37
  7 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                34
  8 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol                          33
  9 Theo Bos (Ned) Belkin Pro                                       31
 10 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                 30
 11 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                               30
 12 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    29
 13 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                        27
 14 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                26
 15 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                 26
 16 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                        21
 17 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                      20
 18 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                          19
 19 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                          19
 20 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                 16

Klasyfikacja górska

  1 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        9 pkt
  2 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  4
  3 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       3
  4 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 2
  5 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             2
  6 Paweł Franczak (Pol) Poland                                      2
  7 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 1
  8 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                                1

Klasyfikacja aktywnych

  1 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                11 pkt
  2 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                       6
  3 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        6
  4 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             4
  5 Kamil Gradek (Pol) Poland                                        4
  6 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   4
  7 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 3
  8 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  3
  9 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       2
 10 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  2
 11 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                            2
 12 Paweł Franczak (Pol) Poland                                      1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Omega Pharma - Quick-Step                                 61:44:42
  2 Team Giant-Shimano                                           00:21
  3 RusVelo
  4 AG2R La Mondiale
  5 Cannondale
  6 Lampre-Merida
  7 Lotto Belisol
  8 BMC Racing Team
  9 CCC Polsat Polkowice
 10 Tinkoff-Saxo
 11 Poland
 12 Belkin Pro
 13 Movistar Team
 14 Team Sky                                                     00:47
 15 Team Europcar
 16 Team Katusha                                                 00:56
 17 Orica Greenedge                                              01:01
 18 Trek Factory Racing                                          01:55
 19 Garmin Sharp                                                 04:22
 20 FDJ.fr                                                       06:36
 21 Astana Pro Team                                              09:05

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: