Tour de Pologne 2014: etap 3: sprint Theo Bosa

Theo Bos z grupy Belkin wygrał trzeci etap Tour de Pologne. 31-letni Holender wyprzedził po finiszu z peletonu Luka Mezgeca (Giant-Shimano) i Michaela Matthewsa (Orica-Greenedge).

Liderem wyścigu pozostał czeski kolarz Petr Vakoc (Omega Pharma-Quick Step).

Mateusz Taciak (CCC Polsat), Paweł Franczak (Polska), Salvatore Puccio (Sky) i Bjoern Thurau (Europcar), to czwórka śmiałków, która zawiązała ucieczkę dnia.

Peleton nie zamierzał powtórzyć błędu z drugiego odcinka, pozwalając sobie na stratę tylko niewiele ponad trzyminutową. 29 kilometrów przed metą pozostała do odrobienia minuta, a cała akcja została zakończona na początku pierwszej z dwóch 6-km rund w Rzeszowie.

Krótko po tym mało brakowało, a cała rozpędzona grupa musiałaby ostro hamować, ponieważ na jezdnię upadła dmuchana brama, na szczęście przeszkodę sprawnie udało się ściągnąć z drogi.

Sytuację na czele peletonu kontrolowała ekipa Belkin. Krótkim skokiem ustawione szyki starał się zdezorganizować Sam Bewley (Orica).

Przed ostatnią prostą do gry weszły zespoły Lotto-Belisol i Giant-Shimano. 700 metrów przed kreską na zakręcie doszło do kraksy, po której z przodu znalazło się kilkunastu kolarzy. Finisz z tej rozpędzonej grupki rozpoczął Mezgec, jednak znacznie szybszy okazał się Theo Bos.

W środę najdłuższy odcinek Tarnów - Katowice (236 km). Start o godz. 10:40, planowany finisz: 16:17-16:43.

Wyniki 3. etapu Tour de Pologne 2014 (WT), Kielce - Rzeszów (174 km):

  1 Theo Bos (Ned) Belkin Pro                                  3:39:27
  2 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
  3 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
  4 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
  5 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
  6 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
  7 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
  8 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol
  9 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
 10 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
 11 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 12 Konrad Dąbkowski (Pol) Poland
 13 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 14 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 15 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
 16 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 17 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
 18 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 19 Kamil Zieliński (Pol) Poland
 20 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 21 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 22 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
 23 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 24 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 25 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 26 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 27 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
 28 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 29 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 30 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
 31 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
 32 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 33 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 34 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 36 Roman Maikin (Rus) RusVelo
 37 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 38 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 39 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 40 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 41 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha
 42 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
 43 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
 45 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 46 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland
 47 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 48 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
 49 Davide Villella (Ita) Cannondale
 50 Ivan Balykin (Ita) RusVelo
 51 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 52 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 53 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 54 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 55 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 56 Paweł Cieślik (Pol) Poland
 57 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 58 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 59 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 60 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 61 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 62 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 63 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 64 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 65 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 66 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team
 67 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
 68 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
 69 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 70 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro
 71 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 72 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 73 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo
 74 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
 75 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 76 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 77 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 78 Markus Barry (Ned) Belkin Pro
 79 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
 80 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 81 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 82 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 83 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step
 84 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 85 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
 86 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 87 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 88 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano
 89 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 90 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 91 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 92 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
 93 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 95 Paul Martens (Ger) Belkin Pro
 96 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 97 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 98 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
 99 Paweł Bernas (Pol) Poland
100 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
101 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
102 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
103 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
104 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
105 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
106 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp
107 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
108 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
109 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
110 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
111 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge
112 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
113 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
114 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
115 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
116 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
117 Bartosz Warchoł (Pol) Poland
118 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
119 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
120 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
121 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
122 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
123 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
124 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
125 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
126 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
127 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
128 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
129 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
130 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
131 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
132 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
133 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
134 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
135 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp                       01:00
136 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
137 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
138 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
139 David Tanner (Aus) Belkin Pro
140 Kamil Gradek (Pol) Poland
141 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
142 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
143 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
144 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
145 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
146 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
147 Moreno Moser (Ita) Cannondale
148 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
149 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              01:42
150 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                 02:31
151 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
152 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                          02:37
153 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                             02:39
154 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
155 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky
156 Ben Swift (GBr) Team Sky
157 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge                             02:54
158 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                        03:31
159 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro
160 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                      03:41
161 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
162 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                        05:33
163 Paweł Franczak (Pol) Poland                                  06:11
164 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice

Punkty

  1 Theo Bos (Ned) Belkin Pro                                       20 pkt
  2 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                            19
  3 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                          18
  4 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                17
  5 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                              16
  6 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                 15
  7 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                       14
  8 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol                          13
  9 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                        12
 10 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                             11
 11 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    10
 12 Konrad Dąbkowski (Pol) Poland                                    9
 13 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  8
 14 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                             7
 15 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                 6
 16 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  5
 17 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                         4
 18 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          3
 19 Kamil Zieliński (Pol) Poland                                     2
 20 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        1

Premia górska

Rzeszów, km. 155,9

  1 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        3 pkt
  2 Paweł Franczak (Pol) Poland                                      2
  3 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 1

Lotna premia

  1 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 3 pkt
  2 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  2
  3 Paweł Franczak (Pol) Poland                                      1

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                14:50:55
  2 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                    00:27
  3 Theo Bos (Ned) Belkin Pro
  4 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                   00:31
  5 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
  6 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                             00:33
  7 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
  8 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                   00:35
  9 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
 10 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                 00:37
 11 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 12 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
 13 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 14 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 15 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 16 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 17 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 18 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 19 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 20 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 21 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 22 Kamil Zieliński (Pol) Poland
 23 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
 24 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 25 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 27 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
 28 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 29 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 30 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 31 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 32 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 33 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 34 Konrad Dąbkowski (Pol) Poland
 35 Davide Villella (Ita) Cannondale
 36 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 37 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro
 38 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 39 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 40 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
 41 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 42 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol
 43 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 44 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 45 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
 46 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 47 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 49 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 50 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 51 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
 52 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 53 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 54 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 55 Paweł Cieślik (Pol) Poland
 56 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 57 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 58 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 59 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
 60 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 61 Markus Barry (Ned) Belkin Pro
 62 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
 63 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 64 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 65 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 66 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 67 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 68 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 69 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
 70 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 71 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 72 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
 73 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                          01:03
 74 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 75 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 76 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
 77 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 78 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 79 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
 80 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           01:12
 81 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo
 82 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 83 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 84 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                       01:17
 85 Paul Martens (Ger) Belkin Pro                                01:28
 86 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             01:31
 87 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                        01:33
 88 Bartosz Warchoł (Pol) Poland
 89 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team                         01:45
 90 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 91 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 92 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           01:48
 93 Paweł Bernas (Pol) Poland                                    01:59
 94 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 95 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                   02:04
 96 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         02:09
 97 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                            02:20
 98 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                 02:25
 99 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          02:39
100 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           02:41
101 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                          02:44
102 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo                            03:09
103 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                        03:31
104 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                            03:33
105 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            04:05
106 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  04:13
107 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              04:14
108 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                        04:35
109 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice               05:06
110 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                         05:11
111 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              05:17
112 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                           05:34
113 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            05:36
114 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              05:46
115 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              06:20
116 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   06:21
117 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           06:22
118 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                06:23
119 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                           06:40
120 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge                             06:59
121 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                    07:08
122 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    07:13
123 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha                         07:18
124 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                             07:29
125 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo                  07:36
126 Paweł Franczak (Pol) Poland                                  07:43
127 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    07:44
128 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        07:55
129 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                        08:12
130 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                       08:13
131 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                       08:14
132 Kamil Gradek (Pol) Poland                                    08:20
133 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                              08:24
134 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
135 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                        08:31
136 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                08:55
137 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                      09:00
138 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing      09:16
139 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                        09:57
140 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         10:59
141 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
142 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              11:02
143 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                     11:21
144 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha                            11:55
145 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     11:58
146 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
147 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    12:09
148 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
149 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
150 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
151 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
152 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                  12:51
153 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                          13:06
154 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp                           13:10
155 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                            13:28
156 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                 13:36
157 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                 14:40
158 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     15:26
159 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            15:32
160 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp                       15:58
161 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                              21:32
162 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                              23:04
163 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                      28:21
164 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro                               35:04

Klasyfikacja punktowa

  1 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                       50 pkt
  2 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                38
  3 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                          37
  4 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                            31
  5 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                 30
  6 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    30
  7 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                               30
  8 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                      29
  9 Theo Bos (Ned) Belkin Pro                                       27
 10 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    27
 11 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                26
 12 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                 26
 13 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                        21
 14 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                      20
 15 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                17
 16 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                 16
 17 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                              16
 18 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol                          13
 19 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                          13
 20 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                        12
 21 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                         11
 22 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                 11
 23 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                             11
 24 Konrad Dąbkowski (Pol) Poland                                    9
 25 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               9
 26 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                        9
 27 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            8
 28 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  8
 29 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                             7
 30 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo                                   6
 31 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                               5
 32 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          5
 33 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             5
 34 Kamil Zieliński (Pol) Poland                                     5
 35 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                    4
 36 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               3
 37 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         2
 38 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              1
 39 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   1
 40 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        1

Klasyfikacja górska

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       3 pkt
  2 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        3
  3 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             2
  4 Paweł Franczak (Pol) Poland                                      2
  5 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 1
  6 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 1

Klasyfikacja aktywnych

  1 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                       6 pkt
  2 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             4
  3 Kamil Gradek (Pol) Poland                                        4
  4 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   4
  5 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 3
  6 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       2
  7 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 2
  8 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  2
  9 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                            2
 10 Paweł Franczak (Pol) Poland                                      1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Omega Pharma - Quick-Step                                 44:34:15
  2 Team Giant-Shimano                                           00:21
  3 RusVelo
  4 AG2R La Mondiale
  5 Cannondale
  6 Lampre-Merida
  7 Lotto Belisol
  8 BMC Racing Team
  9 CCC Polsat Polkowice
 10 Tinkoff-Saxo
 11 Poland
 12 Belkin Pro
 13 Movistar Team
 14 Team Sky                                                     00:47
 15 Team Europcar
 16 Team Katusha                                                 00:56
 17 Orica Greenedge                                              01:01
 18 Trek Factory Racing                                          01:55
 19 Garmin Sharp                                                 04:22
 20 FDJ.fr                                                       06:36
 21 Astana Pro Team                                              09:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: