Tour de Pologne 2014: etap 2: imponujący Peter Vakoc

22-letni Czech Peter Vakoc, po ponad 200-km ucieczce, odniósł w Warszawie zwycięstwo na drugim etapie Tour de Pologne.

Kolarz grupy Omega Pharma-Quick Step objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Mistrz Polski Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat), Przemysław Kasperkiewcz (Polska) i Vakoc ucieczkę dnia zawiązali krótko po starcie. Trójka szybko wypracowała 4 minuty przewagi.

Wyznaczona bariera utrzymywała się przed długie, długie kilometry. Pogoda sprzyjała, było ciepło, ale upał nieco zelżał.

Niespodziewanie za półmetkiem różnica zaczęła wzrastać, osiągając swoje maksimum 7 minut, gdy do mety pozostało 50 kilometrów. W pościgu migały koszulki Lampre, Giant, Orica, Belkin, co sprawiło, że 20 kilometrów dalej, na lotnej premii, stoper wskazał 4 minuty straty.

Na tej samej premii Vakoc przeprowadził kluczowy atak, łatwo uciekając dwójce Polaków.

Ostatnie kilometry prowadziły pętlą (3 x 4,8 km) przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, z metą pod Teatrem Wielkim.

Prowadzący kolarz zespołu Omega Pharma utrzymywał dobre tempo, rozpoczynając pierwsze okrążenie z zapasem 2:31. Peleton odrabiał, ale nie na tyle szybko by dopaść młodego uciekiniera. Vakoc wpadł na metę z bezpiecznym zapasem, odnosząc pierwszy w swojej karierze znaczący sukces.

Peleton 21 sekund po Czechu przyprowadził Michael Matthews (Orica-GreenEdge).

We wtorek kolarze pokonają 174 km z Kielc do Rzeszowa.

fot. Szymon Gruchalski / IMGstudio

Wyniki 2. etapu Tour de Pologne 2014 (WT), Toruń - Warszawa (226 km):

  1 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                 5:23:54
  2 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                       00:21
  3 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
  4 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
  5 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
  6 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
  7 Marco Haller (Aut) Team Katusha
  8 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
  9 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 10 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
 11 Roman Maikin (Rus) RusVelo
 12 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 13 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 14 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 15 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 16 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 17 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 18 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
 19 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 21 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 22 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
 23 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
 24 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
 25 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 26 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 27 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 28 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 29 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 30 Davide Villella (Ita) Cannondale
 31 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 32 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 33 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 34 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 35 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 36 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 37 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 38 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
 39 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro
 40 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 41 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 42 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 43 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
 44 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 45 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 46 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 47 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo
 48 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 49 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
 50 Theo Bos (Ned) Belkin Pro
 51 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 52 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 53 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 54 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
 55 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 56 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 57 Konrad Dąbkowski (Pol) Reprezentacja Polski
 58 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 59 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 60 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 61 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 62 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
 63 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
 64 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 65 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
 66 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 68 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 69 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 70 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
 71 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 72 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 73 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 74 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
 75 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
 76 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team
 77 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
 78 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 79 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 80 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
 81 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 82 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 83 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 84 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
 85 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 86 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp
 87 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 88 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 89 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 91 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 92 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 93 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 94 David Tanner (Aus) Belkin Pro
 95 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
 96 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 97 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 98 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 99 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
100 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
101 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
102 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
103 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
104 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
105 Kamil Gradek (Pol) Reprezentacja Polski
106 Paweł Cieślik (Pol) Reprezentacja Polski
107 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol
108 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro
109 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                        00:41
110 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                        00:43
111 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
112 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                   01:00
113 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                      01:08
114 Paul Martens (Ger) Belkin Pro                                01:12
115 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
116 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              01:17
117 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
118 Paweł Franczak (Pol) Reprezentacja Polski
119 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
120 Bartosz Warchoł (Pol) Reprezentacja Polski
121 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
122 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
123 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
124 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
125 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
126 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
127 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
128 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
129 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha
130 Paweł Bernas (Pol) Reprezentacja Polski
131 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
132 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
133 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
134 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge
135 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                             01:30
136 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                00:21
137 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                            01:40
138 David Boucher (Fra) FDJ.fr                                   01:48
139 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
140 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
141 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                            02:04
142 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
143 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                 02:09
144 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp
145 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
146 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                              02:16
147 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              02:23
148 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
149 Moreno Moser (Ita) Cannondale
150 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                          02:26
151 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     02:45
152 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            02:46
153 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing      02:47
154 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                            02:51
155 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     03:38
156 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro
157 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                              04:18
158 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             00:21
159 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            04:54
160 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
161 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
162 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    06:57
163 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski          07:58
164 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro                               12:17

Lotna premia:

  1 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                       3 pkt
  2 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   2
  3 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski              1

Punkty:

  1 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                      20 pkt
  2 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                          19
  3 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                18
  4 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                        17
  5 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                       16
  6 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    15
  7 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                 14
  8 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                               13
  9 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                            12
 10 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                 11
 11 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                      10
 12 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                        9
 13 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 8
 14 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                     7
 15 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  6
 16 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             5
 17 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                  4
 18 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski                       3
 19 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          2
 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              1

Klasyfikacja po 2. etapie:

  1 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                11:11:28
  2 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                    00:27
  3 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                   00:31
  4 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                             00:33
  5 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
  6 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                   00:35
  7 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
  8 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                 00:37
  9 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 10 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
 11 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 12 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 13 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 14 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
 15 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
 16 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 17 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 18 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 19 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 20 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 21 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 22 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 23 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 24 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 25 Theo Bos (Ned) Belkin Pro
 26 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 27 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 28 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 29 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 30 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 31 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 32 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 33 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 34 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 35 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro
 36 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
 37 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 38 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
 40 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 41 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 42 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 43 Davide Villella (Ita) Cannondale
 44 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 45 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 46 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 47 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 48 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
 49 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 50 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
 51 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 52 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 53 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 54 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 55 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 56 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
 57 Konrad Dąbkowski (Pol) Reprezentacja Polski
 58 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
 59 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 60 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 62 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol
 63 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 64 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro
 65 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 66 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 67 Paweł Cieślik (Pol) Reprezentacja Polski
 68 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 69 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 70 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
 71 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 72 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
 73 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                          01:03
 74 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 75 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
 76 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 77 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 78 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 79 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
 80 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           01:12
 81 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo
 82 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 83 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 84 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                       01:17
 85 Paul Martens (Ger) Belkin Pro                                01:28
 86 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             01:31
 87 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                        01:33
 88 Paweł Franczak (Pol) Reprezentacja Polski
 89 Bartosz Warchoł (Pol) Reprezentacja Polski
 90 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 91 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        01:45
 92 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team
 93 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 94 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           01:48
 95 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol                           01:59
 96 Paweł Bernas (Pol) Reprezentacja Polski
 97 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                   02:04
 98 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         02:09
 99 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                            02:20
100 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                 02:25
101 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          02:39
102 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           02:41
103 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                          02:44
104 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo                            03:09
105 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                        03:31
106 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                            03:33
107 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              03:35
108 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                        04:04
109 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            04:05
110 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge
111 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  04:13
112 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              04:14
113 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                        04:35
114 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                             04:53
115 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                        05:00
116 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice               05:06
117 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                         05:11
118 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                           05:34
119 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            05:36
120 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              05:46
121 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   06:21
122 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              06:22
123 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
124 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                06:23
125 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                           06:40
126 David Boucher (Fra) FDJ.fr                                   07:08
127 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    07:13
128 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha                         07:18
129 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo                  07:36
130 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        07:55
131 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski          08:12
132 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                       08:13
133 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                       08:18
134 Kamil Gradek (Pol) Reprezentacja Polski                      08:20
135 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                              08:24
136 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
137 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                08:55
138 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                      09:00
139 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing            09:16
140 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                  10:12
141 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                          10:29
142 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team               10:59
143 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
144 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              11:02
145 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                     11:21
146 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha                            11:55
147 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        11:58
148 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
149 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    12:09
150 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
151 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
152 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
153 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
154 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
155 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp                           13:10
156 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                            13:28
157 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                 13:36
158 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp                       14:58
159 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     15:26
160 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            15:32
161 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                              21:32
162 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                              23:04
163 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                      24:40
164 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro                               31:33

Klasyfikacja górska:

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       3 pkt
  2 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             2
  3 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 1

Klasyfikacja punktowa:

  1 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                       36 pkt
  2 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                32
  3 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    30
  4 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                 30
  5 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                               30
  6 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                      29
  7 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                26
  8 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                      20
  9 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                          19
 10 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    17
 11 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                        17
 12 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                 16
 13 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                          13
 14 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                            12
 15 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                         11
 16 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                 11
 17 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               9
 18 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                        9
 19 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            8
 20 Theo Bos (Ned) Belkin Pro                                        7
 21 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo                                   6
 22 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  6
 23 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                               5
 24 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             5
 25 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                    4
 26 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               3
 27 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski                       3
 28 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          2
 29 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         2
 30 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              1
 31 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   1

Klasyfikacja aktywnych:

  1 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                       6 pkt
  2 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             4
  3 Kamil Gradek (Pol) Reprezentacja Polski                          4
  4 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   4
  5 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       2
  6 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 2
  7 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski              2

Klasyfikacja drużynowa:

  1 Omega Pharma - Quick-Step                                 33:35:54
  2 Rusvelo                                                      00:21
  3 Team Giant- Shimano
  4 Cannondale
  5 Lampre - Merida
  6 BMC Racing Team
  7 Ccc Polsat Polkowice
  8 Ag2R La Mondiale
  9 Tinkoff-Saxo
 10 Belkin - Pro
 11 Lotto Belisol
 12 Movistar Team
 13 Reprezentacja Polski
 14 Team Sky                                                     00:47
 15 Team Europcar
 16 Katusha Team                                                 00:56
 17 Orica GreenEdge                                              01:01
 18 Trek Factory Racing                                          01:55
 19 Garmin Sharp                                                 04:22
 20 FDJ.Fr                                                       06:36
 21 Astana Pro Team                                              09:05

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: