Tour de Pologne 2014: etap 1: Yauheni Hutarovich otworzył wyścig

Yauheni Hutarovich (Ag2r La Mondiale) wygrał pierwszy etap 71. Tour de Pologne oraz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Białorusin na ulicach Bydgoszczy pokonał po finiszu z peletonu Rosjania Romana Maikina (Rusvelo) i Włocha Manuele Mori (Lampre-Merida)

Sprzed Stoczni Gdańskiej, dawniej im. Lenina, wyruszył tegoroczny peleton naszego narodowego touru. Krótko po starcie ostrym ucieczkę zawiązali Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice), Kamil Gradek (Polska), Matthias Krizek (Cannondale), Anton Vorobyev (Katusha) i Jimmy Engoulvent (Europcar).

Upał, silny wiatr i ogromny dystans nie sprzyjały ściganiu, kolarze ospale zmierzy do celu. Akcja została odpuszczona na 14 minut (49 km).

53 kilometry przed metą, gdy różnica spada poniżej 6 minut, uciekinierzy wjechali w środek nawałnicy z gradobiciem. Porywisty wiatr omal nie zdmuchnął śmiałków z drogi, jezdnię częściowo zatarasowało przewrócone drzewo oraz gałęzie i liście. W peletonie doszło przez to do kraksy, w której najbardziej ucierpiał Janez Brajkovic (Astana).

Spokojnie prowadzony pościg przez wymieniające się ekipy w garść w końcu wzięła drużyna Tinkoff-Saxo. Na mokrej nawierzchni doszło jeszcze do kilku kraks - na ziemię polecili m.in. kolarze Sky i Garminu.

Końcówka prowadziła wymagającą technicznie, krętą, z fragmentem kostki rundą o długości 7,2 km, pokonywaną trzy razy. Mokre drogi nie ułatwiały zadania peletonowi, który na pierwszą rundę wjechał 1:15 za ucieczką. Czołowa piątka nie miała jednak szczęścia - na jednym z pierwszych zakrętów cała piątka poleciła na ziemię.

Peleton także notował kłopoty - na tym samym zakręcie na ziemię poleciało kilku kolarzy. W międzyczasie na samotny atak zdecydował się Paterski. Polak ruszył samotnie i dojechał do premii trzeciej kategorii, zlokalizowanej 16 kilometrów przed metą.

Gonili Krizek i Engoulvent, dojeżdżając do kolarza CCC Polsat Polkowice na 12 kilometrów przed metą. Peleton prowadzony przez kolegów Rafała Majki tracił w tym punkcie 40 sekund, a zawodnicy starali się  utrzymać na rowerach na śliskiej nawierzchni.

Na ostatnim kółku przewaga spadła do 13 sekund, a na ostatni atak zdecydował się Paterski. Polak nie zdołał oprzeć się sile peletonu i złożył broń na 1700 metrów przed metą. Prowadzący pod górę finisz mocno rozpoczęli kolarze Giant-Shimano i Katushy. Na barierki wpadł jednak Luka Mezgec, a najszybszy na ostatnich 200 metrach okazał się Yauheni Hutarovich (Ag2r La Mondiale).

W poniedziałek następny płaski maraton z Torunia do Warszawy (226 km). Start: 11:05, planowany finisz: 16:13-16:44.

fot. Szymon Gruchalski / IMGstudio

Wyniki 1. etapu Tour de Pologne (WT), Gdańsk - Bydgoszcz (226 km):

  1 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                  5:47:50
  2 Roman Maikin (Rus) RusVelo
  3 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
  4 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
  5 Marco Haller (Aut) Team Katusha
  6 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
  7 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
  8 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
  9 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 10 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 11 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 13 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
 14 Theo Bos (Ned) Belkin Pro
 15 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
 16 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 17 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 18 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 21 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 22 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 23 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 24 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 25 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 26 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 27 Paul Martens (Ger) Belkin Pro
 28 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 29 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 30 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 31 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 32 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 33 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
 34 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 35 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 36 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 37 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 38 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 39 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
 40 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro
 41 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 43 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 44 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol
 45 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 46 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro
 47 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 48 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 49 Paweł Cieślik (Pol) Poland
 50 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
 51 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 52 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
 53 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 54 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 55 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 56 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 57 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 58 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
 59 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 60 Bartosz Warchoł (Pol) Poland
 61 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
 62 Paweł Franczak (Pol) Poland
 63 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 64 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 65 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
 66 Davide Villella (Ita) Cannondale
 67 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 68 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
 69 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 70 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 71 Kamil Zieliński (Pol) Poland
 72 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano
 73 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 74 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 75 Konrad Dąbkowski (Pol) Poland
 76 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
 77 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 78 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step
 79 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland
 80 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 81 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
 82 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                          00:26
 83 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
 84 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 85 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 86 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 87 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 88 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 89 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 90 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
 91 Paweł Bernas (Pol) Poland
 92 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           00:35
 93 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 94 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 95 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo
 96 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         00:40
 97 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 98 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                   00:48
 99 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             00:54
100 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                        01:06
101 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        01:08
102 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
103 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
104 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team
105 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           01:11
106 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
107 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              02:02
108 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              02:10
109 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                        02:32
110 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge
111 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
112 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
113 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
114 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            02:34
115 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              03:07
116 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
117 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
118 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
119 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  03:36
120 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                         03:38
121 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                           04:01
122 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
123 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                    05:04
124 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           05:45
125 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
126 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha
127 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                05:46
128 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                           06:03
129 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
130 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing      06:13
131 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                06:16
132 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        06:22
133 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                      07:36
134 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
135 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                              07:47
136 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
137 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
138 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
139 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
140 Kamil Gradek (Pol) Poland
141 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     08:57
142 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                     10:22
143 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
144 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
145 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
146 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
147 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        10:25
148 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
149 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                              11:32
150 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
151 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
152 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
153 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
154 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
155 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
156 Ben Swift (GBr) Team Sky
157 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
158 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp                       12:33
159 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp
160 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                              18:30
161 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                              19:00
162 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro
163 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                      19:30
DNF Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
DNF Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
DNF Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
DNF Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
DNF Sander Armee (Bel) Lotto Belisol

Punkty

  1 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                       20 pkt
  2 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                      19
  3 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                18
  4 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                               17
  5 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                 16
  6 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    15
  7 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                14
  8 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                          13
  9 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                 12
 10 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                         11
 11 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    10
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               9
 13 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            8
 14 Theo Bos (Ned) Belkin Pro                                        7
 15 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo                                   6
 16 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                               5
 17 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                    4
 18 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               3
 19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         2
 20 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   1

Lotne premie

Kwidzyń, km. 86,1:

  1 Kamil Gradek (Pol) Poland
  2 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
  3 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar

Unisław, km. 171,8:

  1 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
  2 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
  3 Kamil Gradek (Pol) Poland

Premia górska

Bydgoszcz, km. 210,4:

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       3 pkt
  2 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             2
  3 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 1

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                  5:47:28
  2 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                   00:04
  3 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             00:08
  4 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
  5 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
  6 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                            00:10
  7 Marco Haller (Aut) Team Katusha
  8 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
  9 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
 10 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 11 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 12 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 13 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 14 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 15 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
 16 Theo Bos (Ned) Belkin Pro
 17 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
 18 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 19 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 20 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 21 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 23 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 24 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 25 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 26 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 27 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 28 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 29 Paul Martens (Ger) Belkin Pro
 30 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 31 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 32 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 33 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 34 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 35 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
 36 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 37 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 38 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 39 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 40 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
 41 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro
 42 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 44 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 45 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol
 46 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 47 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro
 48 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 49 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 50 Paweł Cieślik (Pol) Poland
 51 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
 52 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 53 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
 54 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 55 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 56 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 57 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 58 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 59 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
 60 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 61 Bartosz Warchoł (Pol) Poland
 62 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
 63 Paweł Franczak (Pol) Poland
 64 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 65 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 66 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
 67 Davide Villella (Ita) Cannondale
 68 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 69 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
 70 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 71 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Kamil Zieliński (Pol) Poland
 73 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano
 74 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 75 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 76 Konrad Dąbkowski (Pol) Poland
 77 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 78 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step
 79 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland
 80 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 81 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
 82 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 83 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                          00:36
 84 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
 85 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 86 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 87 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 88 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 89 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 90 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 91 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
 92 Paweł Bernas (Pol) Poland
 93 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 94 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           00:45
 95 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 96 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 97 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo
 98 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                       00:50
 99 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                   00:58
100 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             01:04
101 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                        01:16
102 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        01:18
103 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
104 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
105 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team
106 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           01:21
107 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
108 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              02:12
109 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              02:20
110 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                        02:42
111 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge
112 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
113 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
114 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            02:44
115 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              03:17
116 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
117 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
118 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
119 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  03:46
120 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                         03:48
121 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                           04:11
122 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
123 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                    05:14
124 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           05:55
125 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
126 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha
127 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                05:56
128 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                           06:13
129 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
130 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing      06:23
131 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                06:26
132 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        06:32
133 Kamil Gradek (Pol) Poland                                    07:23
134 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                      07:46
135 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
136 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                              07:57
137 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
138 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
139 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
140 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
141 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     09:07
142 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                     10:32
143 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
144 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
145 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
146 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
147 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        10:35
148 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
149 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                              11:42
150 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
151 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
152 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
153 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
154 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
155 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
156 Ben Swift (GBr) Team Sky
157 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
158 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp                       12:43
159 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp
160 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                              18:40
161 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                              19:10
162 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro
163 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                      19:40

Klasyfikacja punktowa

  1 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                       20 pkt
  2 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                      19
  3 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                18
  4 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                               17
  5 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                 16
  6 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    15
  7 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                14
  8 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                          13
  9 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                 12
 10 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                         11
 11 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    10
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               9
 13 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            8
 14 Theo Bos (Ned) Belkin Pro                                        7
 15 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo                                   6
 16 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                               5
 17 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                    4
 18 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               3
 19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         2
 20 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   1

Klasyfikacja aktywnych

  1 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             4 pkt
  2 Kamil Gradek (Pol) Poland                                        4
  3 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 2
  4 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       2

Klasyfikacja górska

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       3 pkt
  2 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             2
  3 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Omega Pharma - Quick-Step                                 17:23:30
  2 RusVelo
  3 Cannondale
  4 Lampre-Merida
  5 CCC Polsat Polkowice
  6 BMC Racing Team
  7 AG2R La Mondiale
  8 Tinkoff-Saxo
  9 Belkin Pro
 10 Lotto Belisol
 11 Team Giant-Shimano
 12 Movistar Team
 13 Poland
 14 Team Europcar                                                00:26
 15 Team Sky
 16 Team Katusha                                                 00:35
 17 Orica Greenedge                                              00:40
 18 Trek Factory Racing                                          01:34
 19 Garmin Sharp                                                 04:01
 20 FDJ.fr                                                       06:15
 21 Astana Pro Team                                              08:44

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: