Tour de Pologne 2014: rosyjski zaciąg

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Jednym z cichych kandydatów na wysokie miejsce w generalce tegorocznego Tour de Pologne jest Rosjanin Sergey Chernetskiy. 24-latek dobrze radzi sobie w górach, co udowodnił m.in. rok temu w Österreich-Rundfahrt, gdzie był czwarty. W naszym narodowym wyścigu zajął 18. miejsce.

Do pomocy będzie miał m.in. Petra Ignatenko i Austriaka Marco Hallera oraz doświadczonego Giampaolo Caruso. Włoch zanotował serię dobrych występów przede wszystkim w ardeńskich klasykach. W Liege-Bastogne-Liege wywalczył czwartą lokatę za Michałem Kwiatkowskim (Omega Pharma-Quick Step).

Druga rosyjska ekipa RusVelo, która start w Tour de Pologne zawdzięcza tzw. dzikiej karcie, liczy przede wszystkim na Sergeya Lagutina. Ścigając się jeszcze w koszulce Vacansoleil Lagutin niemalże regularnie startował w wyścigu dookoła Polski nie wyskakując ani razu poza top 20.

Zaskoczyć mogą Ilnur Zakarin, który wygrał GP Sochi, a w Tour de Slovenie uplasował się na drugiej pozycji czy Roman Maikin – trzeci kolarz Giro della Toscana.

Składy teamów na Tour de Pologne 2014:

Katusha:

Alexander Rybakov, Eduard Vorganov, Giampaolo Caruso, Marco Haller, Maxim Belkov, Anton Vorobyev, Petr Ignatenko, Sergey Chernetskiy

RusVelo:

Sergey Firsanov, Roman Maikin, Ivan Balykin, Ilnur Zakarin, Artem Ovechkin, Andrei Solomennikov, Timofey Kritskiy, Sergey Lagutin

Foto: Jakub Zimoch/rowery.org

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: