Wyścig Dookoła Mazowsza 2014: etap 4

Alex Rasmussen (Riwal Cycling Team) wygrał czwarty etap Wyścigu Dookoła Mazowsza.

Duńczyk tym samym powtórzył wczorajszy sukces, unikając na końcowych metrach kraksy z udziałem lidera Jarosława Marycza (CCC Polsat Polkowice).

Rasmussen, znany z występów na torze, wykorzystał na kończących etap rundach na ulicach Wysokiego Mazowieckiego umiejętności zdobyte podczas lat startów. W decydującym momencie zaatakował zdecydowanie i minął linię mety z przewagą kilku metrów nad rozciągniętym peletonem. Za jego plecami finiszowali Łotysz Andris Smirnovs i Słowak Marosz Kovacz.

W deszczowych warunkach na ostatnim wirażu, około dwieście metrów przed linią mety, przewrócili się walczący zaciekle z Rasmussenem polscy zawodnicy - lider wyścigu Jarosław Marycz i jadący w białej koszulce najlepszego młodzieżowca wicelider klasyfikacji Eryk Latoń (BDC Marcpol). Poturbowani pechowcy, bardzo życzliwie witani przez licznych - mimo deszczu - kibiców, dotarli do "kreski" po kilku minutach. Obaj zachowali jednak swoje pozycje, bowiem kraksa miała miejsce w tzw. strefie ochronnej, co spowodowało, że przyznano im czas zwycięzcy.

Zanim doszło do finałowej rozgrywki, na 216-kilometrowej trasie nie brakowało walki i prób rozerwania grupy. Bardzo szybkie, pomimo dokuczliwego upału, tempo (około 45 km/h) utrudniało ucieczki, ale mimo to przez wiele kilometrów na czele znajdował się samotny Piotr Skarżyński. Jego przewaga nie przekraczała jednak półtorej minuty i po kilkudziesięciu kilometrach został doścignięty. Tuż przed wjazdem do Wysokiego Mazowieckiego atakował, także samotnie, Holender Sjors Rosen (Jo Piels), za nim ruszyła dwójka z liderem klasyfikacji górskiej Wojciechem Migdałem (Wibatech Fuji Żory), ale mocna praca ekip CCC Polsat i BDC na czele peletonu spowodowała, że kilka kilometrów przed metą duża grupa jechała już razem.

W piątek kolarze pokonają trasę Wysokie Mazowieckie - Łomża (140 km).

inf. PAP

Wyniki 4. etapu Wyścigu Dookoła Mazowsza (2.2), Warszawa Wesoła - Wysokie Mazowieckie (216 km):

 1. Axel Rasmussen (Riwal)         4:56.11 
 2. Andris Smirnovs (Retum)          00:03
 3. Marosz Kovacz (Dukla Trenczyn) 
 4. Maurits Lammertink (Jo Piels) 
 5. Phan Age Haugard (Froy Bianchi) 
 6. Jan Kaduch (Bauknecht)

Klasyfikacja po 4 etapie:

 1. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice)  11:30.14
 2. Eryk Latoń (BDC MarcPol)          00:16
 3. Mateusz Komar (BDC MarcPol)         00:23 
 4. Maurits Lammertink (Jo Piels)        00:24 
 5. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)    00:25 
 6. Nikołaj Michajłow (CCC Polsat) 

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: