Tour de Wallonie 2014: etap 3

Hiszpan Juan Jose Lobato (Movistar Team) po finiszu z peletonu wygrał trzeci odcinek walońskiej imprezy.

Drugi finiszował lider imprezy - Belg Gianni Meersman (Omega Pharma-Quick Step), a trzeci młody Szwajcar Silvan Dillier (BMC).

Peleton na finałowych kilometrach poradził sobie z atakami grupek harcowników, a na ostatnim kilometrze zneutralizował szarżę Zdenka Stybara (Omega Pharma-Quick Step).

fot. Movistar Team

Wyniki 3. etapu Tour de Wallonie 2014 (2.HC), Somme-Leuze - Neufchâteau (174,1 km):

1 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                       4:35:20
2 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quickstep
3 Silvan Dillier (Sui) BMC Racing Team
4 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
6 Pim Ligthart (Ned) Lotto - Belisol
7 Lloyd Mondory (Fra) Ag2r La Mondiale
8 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
9 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
10 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
11 Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
12 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro Cycling Team
13 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
14 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
15 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement
16 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
17 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
18 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
19 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
20 Maxime Monfort (Bel) Lotto - Belisol
21 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
22 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
23 Eduard Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
24 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
25 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
26 Tim Wellens (Bel) Lotto - Belisol
27 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
28 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Biowanze
29 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
30 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
31 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
32 Wouter Poels (Ned) Omega Pharma - Quickstep
33 Yohan Offredo (Fra) FDJ.fr
34 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
35 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
36 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
37 Jelle Vanendert (Bel) Lotto - Belisol
38 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert
39 Jonathan Hivert (Fra) Belkin Pro Cycling Team
40 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
41 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
42 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team
43 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
44 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
45 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
46 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale
47 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto - Belisol
48 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale
49 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
50 Dan Craven (Nam) Team Europcar
51 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale
52 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr
53 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
54 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
55 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
56 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
57 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quickstep
58 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quickstep
59 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
60 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
61 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
62 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
63 Martin Kohler (Sui) BMC Racing Team
64 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
65 Yauheni Hutarovich (Blr) Ag2r La Mondiale                       00:18
66 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                               00:21
67 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team
68 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Crédits               00:24
69 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                        00:28
70 Francisco José Ventoso (Spa) Movistar Team                      00:51
71 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                              00:53
72 Kris Boeckmans (Bel) Lotto - Belisol                            01:02
73 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert                    01:59
74 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                          02:04
75 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Belisol                          02:51
76 Rémy Mertz (Bel) Color Code - Biowanze                          03:26
77 Thomas Wertz (Bel) Color Code - Biowanze                        04:15
78 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement          05:34
79 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale                        05:39
80 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quickstep
81 Gregory Habeaux (Bel) Wanty – Groupe Gobert                     07:23
82 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quickstep         10:35
83 Jean Pierre Drucker (Lux) Wanty – Groupe Gobert                 10:57
84 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Séché Environnement
85 Ludwig De Winter (Bel) Color Code - Biowanze
86 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                               14:57
87 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
88 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
89 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                       19:08
90 Florent Delfosse (Bel) Color Code - Biowanze
91 Gaetan Pons (Bel) Color Code - Biowanze
92 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
93 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
94 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
95 Michal Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo
96 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
97 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quickstep
98 Natnael Berhane Teweldemedhin (Eri) Team Europcar
99 Jerome Kerf (Bel) Color Code - Biowanze
100 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
101 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert
102 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale                           21:23
103 Jérôme Gilbert (Bel) Wanty – Groupe Gobert
104 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
105 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha
106 Erwann Corbel (Fra) Bretagne-Séché Environnement               21:29
107 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team                       21:31
108 Theo Bos (Ned) Belkin Pro Cycling Team
109 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
110 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha
DNF Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne-Séché Environnement
DNF Clément Koretzky (Fra) Bretagne-Séché Environnement

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quickstep                13:05:49
2 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                             00:11
3 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:15
4 Silvan Dillier (Sui) BMC Racing Team                             00:16
5 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       00:19
6 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
7 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:21
8 Lloyd Mondory (Fra) Ag2r La Mondiale                             00:22
9 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                                00:23
10 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale
11 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:24
12 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
13 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro Cycling Team
14 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
15 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quickstep
16 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
17 Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                         00:25
18 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
19 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
20 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
21 Yohan Offredo (Fra) FDJ.fr
22 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement
23 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
24 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
25 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
26 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
27 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
28 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Biowanze
29 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
30 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale
31 Tim Wellens (Bel) Lotto - Belisol
32 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
33 Jonathan Hivert (Fra) Belkin Pro Cycling Team
34 Martin Kohler (Sui) BMC Racing Team
35 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
36 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
37 Maxime Monfort (Bel) Lotto - Belisol
38 Jelle Vanendert (Bel) Lotto - Belisol
39 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
40 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto - Belisol
41 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
42 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
43 Dan Craven (Nam) Team Europcar
44 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert
45 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team
46 Wouter Poels (Ned) Omega Pharma - Quickstep
47 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
48 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
49 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
50 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
51 Pim Ligthart (Ned) Lotto - Belisol
52 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
53 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
54 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quickstep
55 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
56 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr
57 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
58 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
59 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
60 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
61 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale
62 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
63 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team                         00:46
64 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
65 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Crédits              00:49
66 Yauheni Hutarovich (Blr) Ag2r La Mondiale                      00:52
67 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                       00:53
68 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                      01:03
69 Francisco José Ventoso (Spa) Movistar Team                     01:16
70 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                             01:18
71 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                      02:16
72 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert                   02:24
73 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                         02:29
74 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Belisol                         03:03
75 Rémy Mertz (Bel) Color Code - Biowanze                         03:51
76 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement         05:59
77 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quickstep              06:37
78 Gregory Habeaux (Bel) Wanty – Groupe Gobert                    07:48
79 Thomas Wertz (Bel) Color Code - Biowanze                       08:52
80 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quickstep        11:00
81 Jean Pierre Drucker (Lux) Wanty – Groupe Gobert                11:22
82 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Séché Environnement
83 Kris Boeckmans (Bel) Lotto - Belisol                           12:35
84 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                              15:22
85 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
86 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
87 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale                       16:59
88 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                      19:22
89 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo                                  19:32
90 Gaetan Pons (Bel) Color Code - Biowanze                        19:33
91 Jerome Kerf (Bel) Color Code - Biowanze
92 Florent Delfosse (Bel) Color Code - Biowanze
93 Michal Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo
94 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
95 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quickstep
96 Natnael Berhane Teweldemedhin (Eri) Team Europcar
97 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert
98 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
99 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
100 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
101 Ludwig De Winter (Bel) Color Code - Biowanze                  21:20
102 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale                          21:48
103 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha
104 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team                      21:56
105 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                        22:09
106 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Crédits               27:44
107 Erwann Corbel (Fra) Bretagne-Séché Environnement              31:53
108 Theo Bos (Ned) Belkin Pro Cycling Team                        31:55
109 Jérôme Gilbert (Bel) Wanty – Groupe Gobert                    36:04
110 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles                     36:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: