Hiszpan Juan Jose Lobato (Movistar Team) po finiszu z peletonu wygrał trzeci odcinek walońskiej imprezy.
Drugi finiszował lider imprezy – Belg Gianni Meersman (Omega Pharma-Quick Step), a trzeci młody Szwajcar Silvan Dillier (BMC).
Peleton na finałowych kilometrach poradził sobie z atakami grupek harcowników, a na ostatnim kilometrze zneutralizował szarżę Zdenka Stybara (Omega Pharma-Quick Step).
fot. Movistar Team
Wyniki 3. etapu Tour de Wallonie 2014 (2.HC), Somme-Leuze – Neufchâteau (174,1 km):
1 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 4:35:20
2 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quickstep
3 Silvan Dillier (Sui) BMC Racing Team
4 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
6 Pim Ligthart (Ned) Lotto - Belisol
7 Lloyd Mondory (Fra) Ag2r La Mondiale
8 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
9 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
10 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
11 Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
12 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro Cycling Team
13 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
14 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
15 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement
16 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
17 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
18 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
19 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
20 Maxime Monfort (Bel) Lotto - Belisol
21 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
22 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
23 Eduard Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
24 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
25 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
26 Tim Wellens (Bel) Lotto - Belisol
27 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
28 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Biowanze
29 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
30 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
31 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
32 Wouter Poels (Ned) Omega Pharma - Quickstep
33 Yohan Offredo (Fra) FDJ.fr
34 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
35 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
36 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
37 Jelle Vanendert (Bel) Lotto - Belisol
38 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert
39 Jonathan Hivert (Fra) Belkin Pro Cycling Team
40 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
41 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
42 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team
43 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
44 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
45 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
46 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale
47 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto - Belisol
48 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale
49 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
50 Dan Craven (Nam) Team Europcar
51 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale
52 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr
53 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
54 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
55 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
56 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
57 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quickstep
58 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quickstep
59 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
60 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
61 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
62 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
63 Martin Kohler (Sui) BMC Racing Team
64 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
65 Yauheni Hutarovich (Blr) Ag2r La Mondiale 00:18
66 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 00:21
67 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team
68 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Crédits 00:24
69 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing 00:28
70 Francisco José Ventoso (Spa) Movistar Team 00:51
71 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 00:53
72 Kris Boeckmans (Bel) Lotto - Belisol 01:02
73 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 01:59
74 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 02:04
75 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Belisol 02:51
76 Rémy Mertz (Bel) Color Code - Biowanze 03:26
77 Thomas Wertz (Bel) Color Code - Biowanze 04:15
78 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement 05:34
79 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale 05:39
80 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quickstep
81 Gregory Habeaux (Bel) Wanty – Groupe Gobert 07:23
82 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quickstep 10:35
83 Jean Pierre Drucker (Lux) Wanty – Groupe Gobert 10:57
84 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Séché Environnement
85 Ludwig De Winter (Bel) Color Code - Biowanze
86 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 14:57
87 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
88 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
89 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 19:08
90 Florent Delfosse (Bel) Color Code - Biowanze
91 Gaetan Pons (Bel) Color Code - Biowanze
92 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
93 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
94 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
95 Michal Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo
96 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
97 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quickstep
98 Natnael Berhane Teweldemedhin (Eri) Team Europcar
99 Jerome Kerf (Bel) Color Code - Biowanze
100 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
101 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert
102 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale 21:23
103 Jérôme Gilbert (Bel) Wanty – Groupe Gobert
104 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
105 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha
106 Erwann Corbel (Fra) Bretagne-Séché Environnement 21:29
107 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 21:31
108 Theo Bos (Ned) Belkin Pro Cycling Team
109 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
110 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha
DNF Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne-Séché Environnement
DNF Clément Koretzky (Fra) Bretagne-Séché Environnement
Klasyfikacja generalna po 3. etapie:
1 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quickstep 13:05:49
2 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 00:11
3 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 00:15
4 Silvan Dillier (Sui) BMC Racing Team 00:16
5 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 00:19
6 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
7 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 00:21
8 Lloyd Mondory (Fra) Ag2r La Mondiale 00:22
9 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo 00:23
10 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale
11 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 00:24
12 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
13 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro Cycling Team
14 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
15 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quickstep
16 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
17 Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 00:25
18 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
19 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
20 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
21 Yohan Offredo (Fra) FDJ.fr
22 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement
23 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
24 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
25 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
26 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
27 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
28 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Biowanze
29 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
30 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale
31 Tim Wellens (Bel) Lotto - Belisol
32 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
33 Jonathan Hivert (Fra) Belkin Pro Cycling Team
34 Martin Kohler (Sui) BMC Racing Team
35 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
36 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
37 Maxime Monfort (Bel) Lotto - Belisol
38 Jelle Vanendert (Bel) Lotto - Belisol
39 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
40 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto - Belisol
41 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
42 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
43 Dan Craven (Nam) Team Europcar
44 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert
45 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team
46 Wouter Poels (Ned) Omega Pharma - Quickstep
47 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
48 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
49 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
50 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
51 Pim Ligthart (Ned) Lotto - Belisol
52 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
53 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
54 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quickstep
55 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
56 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr
57 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
58 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
59 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
60 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
61 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale
62 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
63 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team 00:46
64 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
65 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Crédits 00:49
66 Yauheni Hutarovich (Blr) Ag2r La Mondiale 00:52
67 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing 00:53
68 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 01:03
69 Francisco José Ventoso (Spa) Movistar Team 01:16
70 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 01:18
71 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles 02:16
72 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 02:24
73 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 02:29
74 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Belisol 03:03
75 Rémy Mertz (Bel) Color Code - Biowanze 03:51
76 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement 05:59
77 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quickstep 06:37
78 Gregory Habeaux (Bel) Wanty – Groupe Gobert 07:48
79 Thomas Wertz (Bel) Color Code - Biowanze 08:52
80 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quickstep 11:00
81 Jean Pierre Drucker (Lux) Wanty – Groupe Gobert 11:22
82 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Séché Environnement
83 Kris Boeckmans (Bel) Lotto - Belisol 12:35
84 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 15:22
85 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
86 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
87 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale 16:59
88 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 19:22
89 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo 19:32
90 Gaetan Pons (Bel) Color Code - Biowanze 19:33
91 Jerome Kerf (Bel) Color Code - Biowanze
92 Florent Delfosse (Bel) Color Code - Biowanze
93 Michal Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo
94 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
95 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quickstep
96 Natnael Berhane Teweldemedhin (Eri) Team Europcar
97 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert
98 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
99 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
100 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
101 Ludwig De Winter (Bel) Color Code - Biowanze 21:20
102 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale 21:48
103 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha
104 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 21:56
105 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar 22:09
106 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Crédits 27:44
107 Erwann Corbel (Fra) Bretagne-Séché Environnement 31:53
108 Theo Bos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 31:55
109 Jérôme Gilbert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 36:04
110 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles 36:07