Rajd Rowerowy „Odkryj Szlak”

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w Rajdzie Rowerowym „Odkryj Szlak”, który odbędzie się 3 sierpnia 2014 roku. Rajd będzie miał charakter rekreacyjny i będzie połączony ze zwiedzaniem drewnianych obiektów położonych na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Start i meta Rajdu: Sękowa – kościół pw. św. św. Apostołów Filipa i Jakuba
Trasa Rajdu: Sękowa - Owczary - Bartne - Bodaki - Ropica Górna - Sękowa
Długość trasy: 41 km

Zapraszamy do przemierzania trasy samodzielnie, we własnym tempie. Uczestnicy mogą wyruszyć i powrócić o dowolnej porze w godzinach od 10.00 do 16.30. Ich zadaniem będzie odwiedzenie 5 świątyń (kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba w Sękowej, cerkiew greckokatolicka pw. Opieki Bogurodzicy NMP w Owczarach, cerkiew prawosławna pw. św. św. Kosmy i Damiana w Bartnem, cerkiew greckokatolicka pw. św. Dymitra w Bodakach, cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Ropicy Górnej), w których czekać będą przewodnicy, chętni by podzielić się swoją wiedzą o historii obiektów. Pokonanie całej trasy nagrodzone zostanie drobnymi upominkami.

rajd rowerowy mapa

Udział w Rajdzie jest bezpłatny. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.drewniana.malopolska.pl i wysyłając go na adres ewelinaw@mot.krakow.pl Będzie również możliwość wypełnienia formularza w dniu Rajdu. Na osoby, które zgłoszą się do 29 lipca na mecie Rajdu w godzinach 15.00 – 16.00 czekał będzie ciepły posiłek, na który zaprasza Urząd Gminy Sękowa wraz ze Stowarzyszeniem Dobrej Woli w Sękowej.

Regulamin rajdu dostępny na stronie: www.drewniana.malopolska.pl

Rajd towarzyszy jednemu z koncertów Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”! O godzinie 17.00 zapraszamy na koncert w starym kościółku w Sękowej.Angela Gaber z Zespołem Opowieści z Ziemi czyli muzycznie o nasłuchiwaniu świata

„Opowieści z Ziemi” to interpretacja muzyki tradycyjnej z różnych zakątków świata oraz kompozycje własne, tworzące dziką przestrzeń wrażeń i odczuć. Jak mówią sami Muzycy, to proces w poszukiwaniu własnej pieśni. Czerpią więc z tradycyjnych źródeł nie pozostając obojętni wobec własnej intuicji w tworzeniu muzyki jak i identyfikacji z przyrodą, w której pełno jest muzycznych zjawisk i emocji. W tym właśnie klimacie, bliskim Ziemi i przyrodzie, wspólnie tworzą oryginalne aranżacje i improwizują w poszukiwaniu...

Serdecznie zachęcamy do aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia wraz z całą rodziną na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce

Rajd rowerowy dofinansowany z projektu „Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego”. Koncert w ramach Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: