Tour de Pologne 2014: skład reprezentacji Polski

Polski Związek Kolarski (PZKol) podał nazwiska ośmiu zawodników, którzy 3 sierpnia w barwach reprezentacji Polski staną na starcie wyścigu Tour de Pologne.

Koszulkę z orzełkiem na piersi nałożą Paweł Bernas i Kamil Gradek (obaj BDC MarcPol), Kamil Zieliński (Mexller), Paweł Franczak i Konrad Dąbkowski (obaj ActiveJet Team), Paweł Cieślik i Przemysław Kasperkiewicz (obaj Bauknecht Author) oraz Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń).

Bernas, Zieliński, Franczak i Gradek miejsca zapewnili sobie już wcześniej - na początku lipca PZKol poinformował, że wymieniona czwórka zajęła pierwsze lokaty w rankingu kwalifikacyjnym, do którego punkty zdobywali podczas największych krajowych imprez - Szlakiem Grodów Piastowskich, Małopolskiego Wyścigu Górskiego, Mistrzostw Polski (orlik/elita) oraz Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

peleton2014

Bernas w tym roku przyjechał 2. w MWG i piąty w "Solidarce". Zieliński zakończony w Jarosławiu wyścig wygrał, Franczak finiszował 7. w MGW, a w Sobótce wywalczył srebro w wyścigu elity mężczyzn. Gradek w Małopolsce i na trasie "Grodów" przyjechał 4., a w "Solidarce" uplasował się na 8. miejscu.

Pozostali reprezentanci mieli zostać "nominowani na podstawie uzasadnionego wniosku selekcjonera reprezentacji Polski, po pozytywnym zaopiniowaniu przez komisję ds. kolarstwa szosowego mężczyzn i zatwierdzeniu przez Dział Szkolenia oraz Zarząd PZKol”.

Do składu powołano duet ekipy Bauknecht-Author - Pawła Cieślika i Przemysława Kasperkiewicza oraz Konrada Dąbkowskiego i Łukasza Wiśniowskiego.

rezner-kasperkiewicz

28-letni Cieślik w tym roku na koncie ma wygrany etap austriackiego wyścigu Oberösterreichrundfahrt (2.2) i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej tejże imprezy. Trzeci finiszował też w Małopolskim Wyścigu Górskim, a dodatkowo dobrze spisał się na trasie Szlakiem Grodów Piastowskich, kończąc rywalizację na 7. miejscu.

Kasperkiewicz, ścigający się jeszcze w gronie orlików, w tym roku zajął 3. miejsce w Karpackim Wyścigu Kurierów, wygrał etap Młodzieżowego Wyścigu Pokoju, zdobył srebro w jeździe na czas orlików podczas mistrzostw Polski, a w wyścigu ze startu wspólnego elity przyjechał czwarty.

Warchoł wywalczył brąz w jeździe na czas orlików podczas mistrzostw Polski, zajął trzecie miejsce w młodzieżowym Wyścigu Pokoju i 9. w Karpackim Wyścigu Kurierów.

Dąbkowski na swoim koncie zapisał etap Memoriału Grundmanna i Wizowskiego oraz odcinek Wyścigu Olimpijczyków i Solidarności. Triumfował też na dwóch finiszach Hellena Tour.

Trenerem odpowiedzialnym za reprezentację Polski jest Tomasz Brożyna. Drugim trenerem został Zbigniew Klęk, który swym doświadczeniem będzie wspierał zawodników.

Tour de Pologne rozpoczyna się 3 sierpnia. Zawodnicy pokonają siedem etapów, ruszając znad morza, zahaczając o Słowację i kończąc zmagania 9 sierpnia - jazdą indywidualną na czas w Krakowie.

fot. wowo brylla/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: