Witam wszystkich! Właśnie wróciłam do domu do długim Giro d’Italia. Najpierw szosa, potem tor, a jeszcze przed tym mistrzostwa Polski w Sobótce.

A'propos mistrzostw. Powiem szczerze, takich dziwnych mistrzostw jeszcze nie jechałam. Błąd na początku dużo nas kosztował, poszedł odjazd i mimo wielu prób nie udało się nic zrobić. Kiedy wydawało się, że coś poszło, brak współpracy robił swoje i wszystko zjeżdżało się razem. Eh, co zrobić, rozczarowanie było, ale nie miałam czasu o tym rozmyślać, bo kilka dni później rozpoczęło się ściganie w Italii.

Giro Rosa – ciężki wyścig, góry, z etapu na etap coraz szybciej. Mimo tego, że spektakularnych wyników nie było i trzeba było ciężko pracować, podobało mi się. Niestety były też niemiłe niespodzianki. Pierwsza część wyścigu i drogi usłane dziurami. Wiele kraks, mnie też nie oszczędzono, ale na szczęście zakończyło się tylko na poodzieranym tyłku. No i oczywiście milo było patrzeć, jak Kaśka Niewiadoma, nasza koza :), śmiga po górach. A po Giro czas na tor!

Oj, miło jest wrócić na ostre kolo. Zawody we Fiorenzuoli mogę uznać za bardzo udane. Trzy dni, trzy razy na podium! Mocna obsada, bardzo dobre ściganie i świetna atmosfera. Były też komary, ale to już nie takie fajne:D Te zawody były dla mnie swojego rodzaju testem. Wiem, gdzie są braki, a są nawet spore... Czas do pracy, bo czas ucieka! Teraz kilka dni odpoczynku, a w przyszłą niedzielę kierunek Paryż, następnie ściganie torowe na Litwie!

Katarzyna Pawłowska

Share
Opublikowane przez
Katarzyna Pawłowska

Recent Posts

Torowy Puchar Świata 2019/20 #4. Polskie sprinty na podium w Cambridge

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wywalczy drugie miejsce w sprincie drużynowym podczas czwartej rundy Torowego Pucharu Świata, rozgrywanego w nowozelandzkim…

6 grudnia 2019, 14:28

Itzulia Basque Country 2020 z Arrate na początek

Przyszłoroczny wyścig Dookoła Kraju Basków (6-11 kwietnia) ma rozpocząć etap zakończony podjazdem do Arrate, twierdzi dziennik "AS". (więcej…)

6 grudnia 2019, 09:51

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39