Czas do pracy, bo czas ucieka!

Witam wszystkich! Właśnie wróciłam do domu do długim Giro d’Italia. Najpierw szosa, potem tor, a jeszcze przed tym mistrzostwa Polski w Sobótce.

A'propos mistrzostw. Powiem szczerze, takich dziwnych mistrzostw jeszcze nie jechałam. Błąd na początku dużo nas kosztował, poszedł odjazd i mimo wielu prób nie udało się nic zrobić. Kiedy wydawało się, że coś poszło, brak współpracy robił swoje i wszystko zjeżdżało się razem. Eh, co zrobić, rozczarowanie było, ale nie miałam czasu o tym rozmyślać, bo kilka dni później rozpoczęło się ściganie w Italii.

Giro Rosa – ciężki wyścig, góry, z etapu na etap coraz szybciej. Mimo tego, że spektakularnych wyników nie było i trzeba było ciężko pracować, podobało mi się. Niestety były też niemiłe niespodzianki. Pierwsza część wyścigu i drogi usłane dziurami. Wiele kraks, mnie też nie oszczędzono, ale na szczęście zakończyło się tylko na poodzieranym tyłku. No i oczywiście milo było patrzeć, jak Kaśka Niewiadoma, nasza koza :), śmiga po górach. A po Giro czas na tor!

Oj, miło jest wrócić na ostre kolo. Zawody we Fiorenzuoli mogę uznać za bardzo udane. Trzy dni, trzy razy na podium! Mocna obsada, bardzo dobre ściganie i świetna atmosfera. Były też komary, ale to już nie takie fajne:D Te zawody były dla mnie swojego rodzaju testem. Wiem, gdzie są braki, a są nawet spore... Czas do pracy, bo czas ucieka! Teraz kilka dni odpoczynku, a w przyszłą niedzielę kierunek Paryż, następnie ściganie torowe na Litwie!

Katarzyna Pawłowska

Recent Posts

Adrian Kurek wygrał prolog Tour of Szeklerland 2020

Adrian Kurek (Mazowsze Serce Polski) wygrał prolog rumuńskiego wyścigu Tour of Szeklerland (2.2).

6 sierpnia 2020, 07:45

Tour de Pologne 2020: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Tour de Pologne. 6 sierpnia: Opole – Zabrze (151,5 km).

6 sierpnia 2020, 06:26

Tour de Pologne 2020. Dylan Groenewegen zdyskwalifikowany

Holender Dylan Groenewegen został wykluczony z wyścigu Tour de Pologne.

5 sierpnia 2020, 21:30

[Aktualizacja] Tour de Pologne 2020. Jakobsen w szpitalu z ciężkimi obrażeniami

Fabio Jakobsen jest najbardziej poszkodowanym zawodnikiem po kraksie w finale pierwszego etapu Tour de Pologne. Lekarzom ze szpitala w Sosnowcu…

5 sierpnia 2020, 20:47

Tour de Pologne 2020: etap 1. Zwycięstwo Fabio Jakobsena w cieniu dramatu

Fabio Jakobsen wygrał w Katowicach pierwszy etap Tour de Pologne. Mistrz Holandii po nie zawinionej przez siebie kraksie na finiszu…

5 sierpnia 2020, 19:33

Mediolan-Turyn 2020. Arnaud Demare najlepszy na polowaniu

Arnaud Demare (Groupama-FDJ) wygrał na przedmieściach Turynu 101. edycję klasyku Mediolan-Turyn.

5 sierpnia 2020, 18:52