Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2014: Włoszczowka i Konwa bronią tytułów

Maja Włoszczowska i Marek Konwa wywalczyli w Żerkowie tytuły mistrzów Polski w kolarstwie górskim na sezon 2014.

Jeżdżąca w barwach zespołu LIV Pro XC Team Włoszczowska na najwyższym podium krajowego czempionatu stanęła po raz ósmy. Srebrny medal zawisł na szyi Katarzyny Solus-Miśkowicz (KK Kross Racing Team), a brązowy przypadł Pauli Goryckiej (4F Racing Team).

W kategorii kobiet do lat 23 triumfowała Monika Żur (4F Racing Team), wyprzedzając Martę Turobos (Integral Collections LKK LUKS Sławno) i Stefanię Saszel (Sante-BSA Whistle Team).

Wśród panów po raz trzeci w karierze triumfował Marek Konwa (Superior Brentjens MTB Racing Team). Srebro wywalczył Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team), a brąz Marcin Kawalec (Sante-BSA Whistle).

W gronie orlików złoto zgarnął Wawak, a na podium uplasowali się także Piotr Konwa (4F Racing Team) i Maciej Jeziorski (Sante-BSA Whistle Team).

Na trasie w Żerkowie i Środzie Wielkopolskiej rywalizowały też młodsze kategorie. Złoto wśród juniorów wywalczył Marceli Bogusławski (Integral Collections LKK LUKS Sławno), srebro Jakub Zamroźniak (KCP Elzat Regamet Bieniasz Team), a brąz Filip Helta (KKW Jama Wałbrzych). Najlepszą juniorką okazała się Marlena Drozdziok (BIOAM Racing Team). Srebro wywalczyła Klaudia Radziszewska (UKS Wygoda Białystok), a brąz Agnieszka Jastrzębska (BIOAM Racing Team).

W czwartek, 17 lipca, na otwarcie mistrzostw, odbyły się za to mistrzostwa w sztafecie drużynowej. Złoto wywalczyła ekipa Sante-BSA Whistle, srebro zespół Integral Collections LKK LUKS Sławno, a brąz KKW Jama Wałbrzych.

W piątek zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w wyścigu eliminacyjnym. Wśród panów triumfował Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team), wyprzedzając drużynowego kolegą – Tomasza Drożdża – i Tomasza Dygacza (Cyclo Trener Team). Obrońca tytułu – Borys Góral – skończył zmagania na 4. miejscu, po zerwaniu łańcuch na początku wyścigu.

Najlepsza w gronie pań była Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra), wygrywając przed Moniką Żur (4F Racing Team) i Elżbietą Figurą (MTB Silesia Rybnik).