Artur Detko zdobył Puchar Prezydenta Olsztyna

O Puchar Prezydenta Olsztyna walczyli kolarze w sobotnie popołudnie. Ekipa Mexller nie pozostawiła szans rywalom – triumfował Artur Detko przed Kornelem Sójką i Jarosławem Rębiewskim, a Tobiasz Pawlak był najlepszym orlikiem (wszyscy Mexller).

Trasę wyścigu tworzyły pagórkowate rundy wokół Olsztyna. Z powodu wysokiej temperatury dającej się kolarzom we znaki organizatorzy podjęli decyzję o skróceniu dystansu ze 130 do 100 km. Już na pierwszej rundzie zawiązała się ucieczka, która wyglądała bardzo obiecująco. W jej skład weszli Robert Radosz (BDC MarcPol) oraz Kamil Zieliński, Artur Detko i Wojciech Halejak (Mexller). Współpraca układała się jednak średnio i po czterech rundach harcownicy powrócili do peletonu.

Decydujący o losach wyścigu odjazd to już siódemka zawodników: Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice), Krzysztof Krzywy, Arkadiusz Owsian (ActiveJet), Kornel Sójka, Jarek Rębiewski, Tobiasz Pawlak, Artur Detko (Mexller).

Zyskali oni bezpieczną przewagę nad pozostałymi, podzielonymi na grupy kolarzami. Na ostatniej rundzie zaatakował jeszcze Detko i samotnie popędził do mety. Znajdujący się w szerokiej kadrze na Tour de Pologne zawodnik po raz kolejny udowodnił, że jest w bardzo dobrej dyspozycji. Na drugim miejscu finiszował Sójka, a na trzecim Rębiewski. Tobiasz Pawlak był najszybszy z orlików, a młodzieżowego podium dopełnili Arek Owsian i Mateusz Nowak.

inf. prasowa/Mexller Team

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: