Tour de France 2014: etap 11: życiowy sukces Tony'ego Gallopina

Francuz Tony Gallopin (Lotto-Belisol) po ataku na końcowych kilometrach odniósł zwycięstwo na trasie jedenastego etapu Tour de France. W żółtej koszulce lidera pozostał Włoch Vincenzo Nibali (Astana).

Pagórkowaty odcinek, z czterema małymi premiami pod koniec trasy, kusił liczną grupę kolarzy. Jednym z tych, którzy podjęli akcję zaczepną był Peter Sagan (Cannondale), ale Słowak po dłuższej chwili samotnej jazdy zrezygnował z ucieczki, zdając sobie sprawę z jej daremności. Szczęście uśmiechnęło się natomiast do Martina Elmigera (IAM), Cyrila Lemoine'a (Cofidis) i Anthony Delaplace'a (Bretagne). Peleton zadowolony z takiego układu odpuścił trójkę na 6:30 (50 km).

Z tyłu tempo narzucała ekipa Cannondale. Lotną premię (89 km) główna grupa minęła ze stratą 4 minut, a do Côte de Rogna (kat.3; 141 km; 7,6 km; 4,9%) dojechała już tylko 2 minuty za harcownikami. Znacznie więcej tracił kontuzjowany na poprzednich etapach lider Garmin, Andrew Talansky.

W takiej sytuacji w pościg włączył się zespół Garmin. Przełęcz pierwszy zdobył Elmiger, a za Szwajcarem pojawili się kontratakujący Jan Bakelants (Omega Pharma) i Nicolas Roche (Tinkoff).

Dwójka zbliżyła się na 10 sekund, gdy mijała Côte de Choux (kat.3; 148,5 km; 1,7 km; 6,5%). Peleton również nie odpuszczał, notując stratę niespełna 40 sekund.

Czołowa trójka plus Jesus Herrada (Movistar) i Cyril Gautier (Europcar) do Côte de Désertin (kat. 4; 152,5 km; 3,1 km; 5,2%) dotarła już razem. Pracę w peletonie ponownie podjęli kolarze Cannondale, wspierani przez rywali z Orica-GreenEdge.

Sytuacja na ostatniej przełęczy d’Échallon (kat. 3; 168 km; 3 km; 6,6%) uległa o tyle zmianie, że trzymany na krótkiej smyczy Roche pozostał samemu na prowadzeniu.

Wąską i krętą drogę w dół wykorzystał Tony Martin (Omega Pharma) do rozerwania peletonu. Irlandczyk został błyskawicznie wchłonięty, natomiast kontakt z czołówką m. in. stracił Rui Costa (Lampre-Merida).

Pokazał się Tony Gallopin, atakując na niewielkiej hopce. Ostatnie 10 kilometrów jednodniowy lider wyścigu rozpoczął 10 sekund przed około 40-osobową grupą z Michałem Kwiatkowskim.

Polak, z Saganem i Michaelem Rogersem (Tinkoff) 4,5 kilometra przed metą dołączyli na zjazdach do Francuza. Gallopin jeszcze raz skontrował. Sagan oszczędzający siły na finisz nie chciał zespawać akcji, przez co powstała dziura., a brak współpracy zaważył na doścignięciu trójki.

Do tyłu nie oglądał się za to Gallopin, który dowiózł prowadzenie na linię mety. Chwilę później, już tylko po drugie miejsce, finiszował John Degenkolb (Giant).

fot. ASO/G.Demouveaux

Wyniki 11. etapu Tour de France 2014 (GT), Besancon – Oyonnax (187,5 km):

miejsca polskich zawodników:
25. Rafał Majka + 0:00
28. Michał Kwiatkowski + 0:00
38. Michał Gołaś + 00:09
88. Bartosz Huzarski + 9:42
96. Maciej Bodnar + 10:56

po etapie

12. Michał Kwiatkowski + 4:39
12. Michał Kwiatkowski + 4:39
43. Michał Gołaś + 46:46
106. Maciej Bodnar + 1:27:40
108. Bartosz Huzarski + 1:27:48
130. Rafał Majka + 1:43:14

  1 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol                          4:25:45
  2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
  3 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
  4 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
  5 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
  6 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
  7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  8 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Peter Sagan (Svk) Cannondale
 10 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 13 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
 14 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
 15 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
 16 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
 17 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 18 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 19 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 20 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 21 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 22 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura
 24 Richie Porte (Aus) Team Sky
 25 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 26 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 27 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling
 28 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
 29 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
 30 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 31 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 32 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling
 33 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida
 34 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 36 John Gadret (Fra) Movistar Team                              00:07
 37 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 38 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-Quick Step                   00:09
 39 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            00:12
 40 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                        00:24
 41 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                        00:27
 42 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             00:42
 43 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             00:47
 44 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 45 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 46 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr                                   01:30
 47 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                   01:32
 48 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida                      01:36
 49 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 50 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 51 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 52 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 53 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step
 54 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 55 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 56 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 58 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
 59 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 60 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 61 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 62 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
 63 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 64 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
 65 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 66 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
 67 Rafael Valls (Spa) Lampre - Merida                           01:42
 68 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge                       02:27
 69 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 70 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            04:06
 71 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
 72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          05:08
 73 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            07:27
 74 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                08:00
 75 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 76 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
 77 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 78 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 79 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                     08:14
 80 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 81 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 82 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura
 83 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 84 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 85 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 86 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 87 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 88 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura                    09:42
 89 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
 90 José Serpa (Col) Lampre - Merida
 91 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
 92 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      10:56
 93 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 94 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge
 95 Marco Marcato (Ita) Cannondale
 96 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
 97 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 98 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                             14:27
 99 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp
100 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
101 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step            18:25
102 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
103 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling
104 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
105 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
106 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
108 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
109 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
110 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
111 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
112 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
113 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
114 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
115 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura
116 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
117 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Garmin - Sharp
118 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
119 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
120 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
121 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
122 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
123 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
124 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
125 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
126 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
127 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura
128 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
129 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
130 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp
131 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
132 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp
133 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
134 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
135 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
136 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
137 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
138 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
139 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
140 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
141 Danny Pate (USA) Team Sky
142 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
143 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
144 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
145 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp
146 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
147 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
148 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                            20:26
149 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
150 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
151 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
152 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
153 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr
154 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
155 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
156 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
157 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
158 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
159 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
160 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
161 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
162 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
163 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
164 Elia Viviani (Ita) Cannondale
165 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
166 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp
167 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
168 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
169 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
170 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
171 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
172 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
173 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
174 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp
175 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
176 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
177 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling

Lotna premia

1 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 20 pkt
2 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 17
3 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 15
4 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 13
5 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 11
6 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 10
7 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 9
8 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 8
9 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 7
10 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 6
11 Peter Sagan (Svk) Cannondale 5
12 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 4
13 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 3
14 Elia Viviani (Ita) Cannondale 2
15 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 1

Punkty

1 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 30 pkt
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 25
3 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 22
4 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 19
5 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 17
6 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 15
7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 13
8 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 11
9 Peter Sagan (Svk) Cannondale 9
10 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 7
11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 6
12 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 5
13 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 4
14 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 3
15 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 2

Premie górskie

Côte de Rogna (kat. 3) km. 141.0

1 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 2 pkt
2 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1

Côte de Choux (kat. 3) km. 148.5

1 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 2 pkt
2 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1

Côte de Désertin (kat. 4) km. 152.5

1 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 1

Côte d'Échallon (kat. 3) km. 168.0

1 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 2 pkt
2 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 1

Klasyfikacja młodzieżowa

1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 04:25:45
2 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
3 Peter Sagan (Svk) Cannondale
4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
5 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
6 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
8 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 00:24
9 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 01:32
10 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 01:36
11 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
12 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
13 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 02:27
14 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura 08:14
15 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
16 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 10:56
17 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp 14:27
18 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida 18:25
19 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
20 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
21 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
22 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp
23 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
24 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 20:26
25 Elia Viviani (Ita) Cannondale
26 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida

Drużynowo

1 AG2R La Mondiale 13:17:15
2 Belkin Pro Cycling
3 Astana Pro Team
4 Team Sky
5 Movistar Team 00:07
6 Omega Pharma-Quick Step 00:09
7 Tinkoff-Saxo 00:12
8 BMC Racing Team 00:42
9 Team Europcar 01:36
10 Fdj.Fr 01:37
11 Lampre - Merida 03:12
12 Cofidis, Solutions Credits 03:59
13 Orica Greenedge 04:03
14 Lotto-Belisol 04:06
15 Team Netapp-Endura 08:14
16 Trek Factory Racing
17 Team Giant-Shimano 08:38
18 IAM Cycling 10:27
19 Cannondale 11:23
20 Bretagne - Seche Environnement 11:26
21 Team Katusha 15:49
22 Garmin - Sharp 51:17

Klasyfikacja po 11. etapie

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 46:59:23
2 Richie Porte (Aus) Team Sky 02:23
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 02:47
4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 03:01
5 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 03:12
6 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 03:47
7 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 03:56
8 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 03:57
9 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 04:08
10 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 04:18
11 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 04:31
12 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 04:39
13 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 05:17
14 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida 05:34
15 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 06:03
16 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 06:47
17 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida 07:33
18 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 07:42
19 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 08:01
20 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 08:25
21 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 09:12
22 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 10:32
23 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 10:35
24 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 11:32
25 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 11:51
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 15:27
27 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 15:43
28 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 19:50
29 John Gadret (Fra) Movistar Team 21:27
30 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 24:24
31 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 25:51
32 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 28:24
33 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 35:06
34 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 39:58
35 Peter Sagan (Svk) Cannondale 41:08
36 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 41:22
37 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 42:16
38 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida 42:52
39 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 43:44
40 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 44:32
41 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 45:26
42 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 46:14
43 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-Quick Step 46:46
44 Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp 46:49
45 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 50:59
46 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 51:02
47 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credit 51:09
48 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 53:12
49 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 53:29
50 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 55:03
51 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp 55:09
52 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 55:10
53 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 55:39
54 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 56:15
55 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 56:26
56 Rafael Valls (Spa) Lampre - Merida 56:33
57 José Serpa (Col) Lampre - Merida 57:09
58 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 58:14
59 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 58:47
60 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 58:50
61 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 59:58
62 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 01:00:08
63 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 01:02:31
64 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 01:02:37
65 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 01:07:49
66 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 01:08:07
67 Marco Marcato (Ita) Cannondale 01:08:14
68 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 01:08:28
69 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 01:08:30
70 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 01:09:49
71 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 01:12:16
72 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 01:13:37
73 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 01:14:18
74 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 01:14:21
75 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 01:15:52
76 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement 01:16:02
77 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 01:18:20
78 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 01:18:53
79 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 01:19:22
80 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida 01:20:11
81 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 01:20:19
82 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 01:20:20
83 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 01:20:26
84 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 01:20:40
85 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 01:20:59
86 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp 01:21:01
87 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 01:22:27
88 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 01:22:32
89 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 01:22:54
90 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 01:23:01
91 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 01:23:09
92 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 01:24:09
93 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 01:24:16
94 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 01:24:18
95 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp 01:24:34
96 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 01:25:31
97 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 01:25:36
98 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 01:25:44
99 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 01:26:04
100 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 01:26:27
101 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 01:26:30
102 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 01:26:43
103 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 01:26:51
104 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 01:26:54
105 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 01:27:26
106 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 01:27:40
107 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 01:27:42
108 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 01:27:48
109 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 01:27:50
110 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 01:28:16
111 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 01:29:36
112 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 01:30:12
113 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 01:30:24
114 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 01:31:02
115 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 01:33:08
116 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 01:33:28
117 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 01:34:09
118 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling 01:34:10
119 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 01:34:33
120 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
121 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 01:35:30
122 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 01:36:41
123 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp 01:36:45
124 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 01:38:25
125 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 01:38:44
126 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement 01:39:44
127 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 01:39:59
128 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 01:40:35
129 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 01:40:43
130 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 01:43:14
131 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 01:43:32
132 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 01:44:06
133 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement 01:44:21
134 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp 01:46:49
135 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 01:48:18
136 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 01:48:29
137 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 01:49:07
138 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 01:49:09
139 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 01:49:14
140 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 01:51:09
141 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 01:52:01
142 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 01:52:48
143 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 01:53:25
144 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 01:55:20
145 Jack Bauer (NZl) Garmin - Sharp 01:57:08
146 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano 01:57:27
147 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 01:58:09
148 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement 01:58:35
149 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 01:58:53
150 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 01:58:59
151 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura 01:59:13
152 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 01:59:40
153 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 02:00:32
154 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 02:02:11
155 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 02:03:10
156 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 02:03:55
157 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 02:04:07
158 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement 02:05:15
159 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 02:05:55
160 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 02:06:24
161 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 02:07:56
162 Danny Pate (USA) Team Sky 02:09:24
163 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp 02:09:32
164 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 02:09:37
165 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 02:10:09
166 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement 02:10:30
167 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Garmin - Sharp 02:11:04
168 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 02:11:35
169 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 02:13:03
170 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 02:13:17
171 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 02:14:43
172 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 02:15:02
173 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 02:15:10
174 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 02:15:43
175 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 02:17:01
176 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida 02:18:21
177 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 02:19:29
178 Elia Viviani (Ita) Cannondale 02:27:35
179 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 02:41:27

Klasyfikacja punktowa

1 Peter Sagan (Svk) Cannondale 301 pkt
2 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 164
3 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 157
4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 127
5 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 111
6 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 110
7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 100
8 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 95
9 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 87
10 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 76
11 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 76
12 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 66
13 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 63
14 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 60
15 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 55
16 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 54
17 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 53
18 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 51
19 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 48
20 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 44

Klasyfikacja górska

1 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 51 pkt
2 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 34
3 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 26
4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 20
5 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 18
6 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 17
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 16
8 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 12
9 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 12
10 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 12
11 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 11
12 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 10
13 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 9
14 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 6
15 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 6
16 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 5
17 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 5
18 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 4
19 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 4
20 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 47:02:24
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 00:46
3 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 01:38
4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 12:42
5 Peter Sagan (Svk) Cannondale 38:07
6 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp 52:08
7 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 53:14
8 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 01:05:27
9 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 01:15:52
10 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida 01:17:10
11 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 01:17:19
12 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 01:20:00
13 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp 01:21:33
14 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 01:23:29
15 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 01:24:25
16 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 01:28:01
17 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 01:35:24
18 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 01:40:13
19 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 01:45:28
20 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura 01:56:12
21 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement 02:02:14
22 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement 02:07:29
23 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 02:12:09
24 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida 02:15:20
25 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 02:16:28
26 Elia Viviani (Ita) Cannondale 02:24:34

Klasyfikacja drużynowa

1 AG2R La Mondiale 141:05:43
2 Astana Pro Team 03:19
3 Belkin Pro Cycling 04:25
4 Team Sky 04:56
5 BMC Racing Team 21:20
6 Movistar Team 22:34
7 Lampre - Merida 27:16
8 Team Europcar 29:23
9 Omega Pharma-Quick Step 30:07
10 Trek Factory Racing 43:31
11 Cofidis, Solutions Credits 47:29
12 Team Katusha 49:53
13 Lotto-Belisol 52:03
14 Fdj.Fr 54:13
15 Team Netapp-Endura 01:00:11
16 IAM Cycling 01:11:01
17 Tinkoff-Saxo 01:37:52
18 Orica Greenedge 01:42:47
19 Garmin - Sharp 01:48:07
20 Team Giant-Shimano 02:13:09
21 Cannondale 02:13:23
22 Bretagne - Seche Environnement 02:22:49

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: