Szosowe Mistrzostwa Europy 2014: jazda indywidualna na czas orliczek

Niemka Mieke Kroger została w szwajcarskim Nyon mistrzynią Europy kobiet do lat 23 w jeździe indywidualnej na czas.

Srebrny medal wywalczyła Francuzka Severine Eraud, na mecie gorsza o 3 sekund od zwyciężczyni, a na najniższym podium stanęła wolniejsza o 5 sekund zawodniczka gospodarzy Ramona Forchini.

Polskę reprezentowały Anna Plichta, która wykręciła 16. wynik oraz Monika Żur. Mistrzyni Polski orliczek ze startu wspólnego nie ukończyła zawodów.

Zawodniczki do pokonania miały dwie trudne rundy, po 13,6 kilometra. Główną trudnością stanowił blisko 6-kilometrowy podjazd, z którym zmagać się należało na początku rundy. W końcówce droga ponownie prowadziła pod górę.

Wyniki Szosowych Mistrzostw Europy 2014 – jazdy indywidualnej na czas kobiet U23, Nyon – Nyon (27,2 km):

1. Mieke Kroger (Niemcy)                40:17
2. Severine Eraud (Francja)             00:03
3. Ramona Forchini (Szwajcaria)         00:05