Szosowe Mistrzostwa Europy 2014: jazda indywidualna na czas juniorów

Niemiec Lennard Kamna wywalczył w szwajcarskim Nyon mistrzostwo Europy w jeździe indywidualnej na czas juniorów.

17-latek na 27-kilometrowej trasie o 26 sekund pokonał reprezentanta i Francji – Corentina Ermenaulta. Brązowy medal wywalczył Norweg Tobias Foss, który zanotował rezultat o 35 sekund gorszy od zwycięskiego Niemca.

Polacy zakończyli zmagania na dalekich miejscach – Szymon Sajnok przyjechał 19., Patryk Górecki 28., a 48. miejsce zajął Damian Sławek.

Kolarze do pokonania miały dwie trudne rundy, po 13,6 kilometra. Główną trudnością stanowił blisko 6-kilometrowy podjazd, z którym zmagać się należało na początku rundy. W końcówce droga ponownie prowadziła pod górę.

Wyniki Szosowych Mistrzostw Europy 2014 – jazdy indywidualnej na czas juniorów, Nyon – Nyon (26,9 km):

1. Lennard Kamna (Niemcy)                  35:35
2. Corentin Ermenault (Francja)            00:26
3. Tobias Foss (Norwegia)                  00:35