Akademickie Mistrzostwa Świata 2014: Solus-Miśkowicz, Klekot i Piaskowy na podium

Dwa medale w wyścigu ze startu wspólnego kobiet i jeden w wyścigu mężczyzn dla reprezentujących Polskę zawodniczek i zawodników.

Katarzyna Solus-Miśkowicz wywalczyła srebro w wyścigu pań. Polka znalazła się w trzyosobowej ucieczce, która na dystansie 66 kilometrów rozegrała między sobą walkę o medale. Drugi medal mistrzostw zdobyła Niemka Kathrin Hammes, wczoraj srebrna na czas, dziś najlepsza ze startu wspólnego. Brązowy medal zawisł na szyi Martyny Klekot – uniwersyteckiej mistrzyni w jeździe na czas.

4. miejsce zajęła Paulina Cywińska, a 8. Monika Brzeźna.

Wśród mężczyzn ponownie najlepszy okazał się Petr Vakoc, który do złota w jeździe na czas dorzucił medal z najcenniejszego kruszcu w 94-kilometrowym wyścigu ze startu wspólnego. Czech pokonał Niemca Tima Gebauera oraz Polaka Emanuela Piaskowego.

4. miejsce zajął Marek Konwa, a 12. Adrian Kurek.