Fuzja Cannondale i Garmin-Sharp?

Z końcem sezonu istnienie zakończyć może włoska grupa Cannondale, a głównego sponsora najprawdopodobniej zmieni zespół Garmin-Sharp.

Według włoskiej La Gazzetta dello Sport, drużyny Roberto Amadio i Jonathana Vaughtersa osiągnęły porozumienie i w przyszłym roku utworzą jeden zespół. Nie jest jaką będzie on nosił nazwę - możliwe jest większe zaangażowanie firmy Sharp lub przybycie zupełnie nowego sponsora.

Jak w praktyce miałoby to wyglądać - jeszcze nie wiadomo. La Gazzetta sugeruje, że zawodnicy z ważnymi do końca 2015 roku kontraktami - Moreno Moser, Elia Viviani, Davide Villella, Davide Formolo, Alberto Bettiol, Alan Marangoni, Kristijan Koren oraz Matej Mohoric mieliby zasilić powstającą po fuzji ekipę.

Z ekipą Tinkoff-Saxo łączeni są z kolei Peter Sagan, Ivan Basso i Maciej Bodnar. Paolo Longo Borghini i Alessandro de Marchi wylądowaliby w Astanie, a Damiano Caruso ma mieć już zaklepane miejsce w szeregach BMC.

Z tej układanki wykreślony jest szef ekipy Cannondale - Roberto Amadio - i większość pracowników technicznych ekipy.

Nie jest jasne na ile te transferowe przewidywania są trafne, nie wiadomo także kto dostarczałby sprzętu nowej ekipie. Potwierdzeniem informacji może być krótki tweet Olega Tinkova, który wczoraj pogratulował Vaughtersowi dobrej umowy z Cannondale... po czym wpis szybko usunął.

Oba zespoły nie komentują doniesień włoskiej prasy, a przepytywany przez dziennikarzy portalu Cyclingnews Vaughters zastrzegł, że o sponsorach rozmawiał będzie po zakończeniu Tour de France.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: