Akademickie Mistrzostwa Świata 2014: Klekot, Brzeźna i Kurek z medalami

Martyna Klekot wywalczyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Świata w jeździe na czas. Brązowy krążek zdobyła Monika Brzeźna, a na najniższym stopniu podium wśród mężczyzn stanął Adrian Kurek.

Pierwszego dnia rozegranych w Jeleniej Górze piątych w historii Akademickich Mistrzostw Świata rozegrano jazdę indywidualną na czas kobiet i mężczyzn. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na 23-kilometrowej trasie, której największą trudnością był około 6-kilometrowy podjazd, zlokalizowany w pierwszej części trasy.

W gronie pań z trasą najlepiej poradziła sobie Martyna Klekot, o 24 sekundy pokonują Niemkę Kathrin Hammes oraz o 37 sekund dystansując Monikę Brzeźną.

Najlepszy w kategorii panów okazał się kolarz Omega Pharma-Quick Step – Czech Petr Vakoc – który na tej samej trasie pokonał o 4 sekundy Niemca Tima Gebauera. Brązowy medal zawisł na szyi Adriana Kurka, który do zwycięzcy stracił 14 sekund.