Giro Rosa 2014: Annemiek van Vleuten po raz drugi, mocna jazda Polek

Annemiek van Vleuten (Rabobank-Liv) po udanej ucieczce i finiszu na podjeździe prowadzącym do San Donato Val di Comino wygrała trzeci odcinek kobiecego wyścigu.

Liderką pozostała jej drużynowa koleżanka - Holenderka Marianne Vos - która na mecie zameldowała się piąta, prowadząc pierwszą grupkę. Na 13. miejscu, w ścisłej czołówce, przyjechała Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv), a na 14. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). 15. miejsce zajęła Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), prowadząc drugą grupę.

Czwartego dnia ścigania we Włoszech kobiecy peleton po raz pierwszy zmierzyć się musiał z metą usytuowaną na podjeździe. Zawodniczki wystartowały spokojnie z położonej pod Neapolem Caserty i skierowały się na północ, obierając kurs na San Donato Val di Comino, gdzie w finale do pokonania był 5-kilometrowy o średnim nachyleniu 6%.

Peleton jechał spokojnie przez pierwsze 45 kilometrów, powoli zbliżając się do pierwszego podjazdu, zlokalizowanego na 88 kilometrze. Po 50 kilometrach kompanię peletonu zdecydowała się porzucić 15-osobowa grupka, w której kręciły między innymi Annemiek van Vleuten (Rabobank-Liv), Valetina Scandolara (Orica-AIS), Giorgia Bronzini (Wiggle Honda), Shelley Olds i Elena Berlato (Ale Cipollini) oraz Doris Schweizer (Astana BePink).

Uciekinierkom udało się uzyskać półtorej minuty nad peletonem,a ich przewaga utrzymywała się w miarę zbliżania się finałowego odcinka, 15 kilometrów przed metą wciąż oscylując wokół minuty. Prowadzące grupę zasadniczą ekipy Rabobank-Liv, Orica-AIS i Giant-Shimano nie zamierzała odpuścić i rozkręciła mocne tempo, gwałtowanie zbijając różnicę do 30 sekund.

Prowadzące nie wytrzymały ze sobą - na ostatnie 10 kilometrów wjechały już tylko van Vleuten, Berlato, Schwizer, Scandolara i Tiffany Cromwell (Specialized-lululemon), dwukilometrowy podjazd przed San Donato Val di Comino zaczynając 12 sekund przed goniącymi. Z peletonu doskoczyła też mistrzyni Japonii Mayuko Hagiwara (Wiggle Honda) i grupka ruszyła po etapowy triumf.

Uciekinierki radziły sobie zaskakująco dobrze, utrzymując 20 sekund przewagi nad goniącymi zawodniczkami. Pościgiem kierowała ekipa Giant-Shimano, na czele peletonu jechały też Marianne Vos i Katarzyna Niewiadoma. Współpraca w uciekającej grupce skończyła się na ostatnim kilometrze - van Vleuten zaatakowała na 700 metrów przed metą i nie znalazła godnej siebie przeciwniczki.

Zwyciężczyni prologu zdołała dojechać do mety i sięgnąć po drugi etapowy triumf w tegorocznej edycji. Druga linię mety minęła Elena Berlato, a trzecia Hagiwara. Vos do mety dotarła 21 sekund za zwycięską koleżanką, utrzymując prowadzenie w wyścigu.

Bardzo mocno pojechały polskie zawodniczki - pracująca na liderkę wyścigu Niewiadoma zajęła 13. miejsce, a przewodząca słoweńskiej ekipie z Lublany Bujak skończyła 14. 6 sekund później do mety dotarła kolejna grupka, prowadzona przez Katarzynę Pawłowską.

fot. Rabobank-Liv

Wyniki 3. etapu Giro d'Italia Internazionale Femminile 2014 (2.1), Caserta - San Donato Val di Comino (125,3 km):

  1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team     3:20:50
  2 Elena Berlato (Ita) Ale Cipollini Galassia                   00:10
  3 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda                           00:16
  4 Doris Schweizer (Swi) Astana Bepink Womens Team              00:20
  5 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team               00:21
  6 Claudia Häusler (Ger) Team Giant Shimano
  7 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv Women Cycling Team
  8 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cycling Team
  9 Emma Johansson (Swe) Orica AIS
 10 Ashleigh Moolman Pasio (RSA) Hitec Products
 11 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products
 12 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 13 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team
 14 Eugenia Bujak (Pol) Btc City Ljubljana
 15 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans Cycling Team         00:27
 16 Mara Abbott (USA) Unitedhealthcare
 17 Evelyn Stevens (USA) Specialized Lululemon
 18 Katrin Garfoot (Aus) Orica AIS
 19 Fabiana Luperini (Ita) Estado De Mexico Faren
 20 Tetiana Riabchenko (Ukr) S.C. Michela Fanini Rox
 21 Tatiana Guderzo (Ita) Ale Cipollini Galassia                 00:32
 22 Alena Amialiusik (Blr) Astana Bepink Womens Team
 23 Ewelina Szybiak (Pol) Vaiano Fondriest
 24 Audrey Cordon (Fra) Hitec Products
 25 Peta Mullens (Aus) Wiggle Honda
 26 Flavia Oliveira (USA) Servetto Footon
 27 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale Cipollini Galassia
 28 Dalia Muccioli (Ita) Astana Bepink Womens Team               00:37
 29 Tatiana Antoshina (Rus) Rusvelo
 30 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 31 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 32 Alena Sitsko (Ukr) Forno D'asolo Astute
 33 Shara Gillow (Aus) Orica AIS
 34 Linda Villumsen (NZl) Wiggle Honda
 35 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 36 Yevgeniya Vysotska (Ukr) S.C. Michela Fanini Rox
 37 Emily Collins (NZl) Wiggle Honda
 38 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team
 39 Martina Ritter (Aut) Btc City Ljubljana
 40 Polona Batagelj (Slo) Btc City Ljubljana
 41 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini Rox
 42 Alice Maria Arzuffi (Ita) Astana Bepink Womens Team          00:44
 43 Olena Oljink (Ukr) Forno D'asolo Astute                      00:46
 44 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon                          00:47
 45 Serika Guluma (Col) Vaiano Fondriest                         00:49
 46 Azzurra D'intino (Ita) S.C. Michela Fanini Rox               00:51
 47 Marcia Fernandes Silva (Bra) Bizkaia Durango
 48 Sylwia Kapusta (Pol) Vaiano Fondriest
 49 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                00:54
 50 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team              00:55
 51 Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 00:58
 52 Amanda Spratt (Aus) Orica AIS                                01:01
 53 Emma Pooley (GBr) Lotto Belisol Ladies                       01:03
 54 Spela Kern (Slo) Btc City Ljubljana
 55 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda                          01:08
 56 Tayler Wiles (USA) Specialized Lululemon                     01:15
 57 Sharon Laws (GBr) Unitedhealthcare                           01:35
 58 Katharine Hall (USA) Unitedhealthcare
 59 Tiffany Cromwell (Aus) Specialized Lululemon
 60 Valentina Scandolara (Ita) Orica AIS                         01:54
 61 Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Fondriest                       01:56
 62 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Bizkaia Durango                  02:10
 63 Alison Powers (USA) Unitedhealthcare                         02:18
 64 Irene San Sebastian Lasa (Spa) Bizkaia Durango               02:33
 65 Jessenia Meneses Gonzalez (Col) Forno D'asolo Astute         02:36
 66 Chantal Blaak (Ned) Specialized Lululemon                    03:09
 67 Scotti Wilborne (USA) Unitedhealthcare                       03:20
 68 Julie Leth (Den) Hitec Products
 69 Chloe Hosking (Aus) Hitec Products                           04:20
 70 Alexandra Burchenkova (Rus) Rusvelo
 71 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 72 Ursa Pintar (Slo) Btc City Ljubljana
 73 Uenia De Souza Fernades (Bra) Estado De Mexico Faren
 74 Clemilda Fernandes Silva (Bra) Bizkaia Durango
 75 Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini Rox
 76 Carolin Rodriguez Gutierrez (Mex) Estado De Mexico Faren
 77 Mia Radotic (Cro) Btc City Ljubljana
 78 Simona Frapporti (Ita) Astana Bepink Womens Team
 79 Iris Slappendel (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 80 Ana Teresa Casar Bonilla (Mex) Estado De Mexico Faren
 81 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Belisol Ladies
 82 Lija Laizane (Lat) Vaiano Fondriest
 83 Emma Marcelli (Ita) Servetto Footon
 84 Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 85 Barbara Heeb (Swi) S.C. Michela Fanini Rox
 86 Anastasiya Chulkova (Rus) Rusvelo                            04:29
 87 Aizhan Zhaparova (Rus) Rusvelo
 88 Sara Mustonen (Swe) Team Giant Shimano                       05:04
 89 Jessie Maclean (Aus) Orica AIS                               05:17
 90 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Estado De Mexico Faren
 91 Carla Maree Ryan (Aus) Ale Cipollini Galassia
 92 Elena Valentini (Ita) Btc City Ljubljana
 93 Sarah Rijkes (Aut) Lotto Belisol Ladies
 94 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 95 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Belisol Ladies
 96 Barbara Guarischi (Ita) Ale Cipollini Galassia
 97 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
 98 Shelley Olds (USA) Ale Cipollini Galassia
 99 Maaike Polspoel (Bel) Team Giant Shimano
100 Loes Gunnewijk (Ned) Orica AIS
101 Ally Stacher (USA) Specialized Lululemon
102 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda                             07:17
103 Melissa Hoskins (Aus) Orica AIS                              08:36
104 Trixi Worrack (Ger) Specialized Lululemon
105 Ana Maria Covrig (Ita) Astana Bepink Womens Team
106 Oxana Kozonchuk (Rus) Rusvelo
107 Mayalen Noriega (Spa) Bizkaia Durango
108 Marijn De Vries (Ned) Team Giant Shimano                     09:22
109 Coryn Rivera (USA) Unitedhealthcare 
110 Alice Algisi (Ita) Astana Bepink Womens Team                 13:20
111 Jolien D'horre (Bel) Lotto Belisol Ladies
112 Yulia Blindyuk (Rus) Rusvelo
113 Daiva Tuslaite (Ltu) Forno D'asolo Astute
114 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products
115 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini Galassia
116 Edita Janeliunaite (Ltu) Forno D'asolo Astute
117 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
118 Silvia Valsecchi (Ita) Astana Bepink Womens Team
119 Nina Kessler (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
120 Marcela Prieto Castaneda (Mex) Estado De Mexico Faren
121 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
122 Annalisa Cucinotta (Ita) Servetto Footon
123 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini Galassia
124 Amy Pieters (Ned) Team Giant Shimano
125 Carmen Small (USA) Specialized Lululemon
126 Marieke Van Wanroij (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
127 Giada Borgato (Ita) Estado De Mexico Faren
128 Ingrid Drexel (Mex) Forno D'asolo Astute
129 Eva Lechner (Ita) Rusvelo
130 Valentina Bastianelli (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
131 Hannah Barnes (GBr) Unitedhealthcare Professional Cycling
132 Julia Soek (Ned) Team Giant Shimano
133 Yulia Ilinykh (Rus) Bizkaia Durango
134 Janneke Ensing (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
135 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies                  14:46
136 Ruth Winder (USA) Unitedhealthcare                           15:30
137 Anna Trevisi (Ita) Estado De Mexico Faren                    20:24
138 Jessica Parra (Col) Vaiano Fondriest                         22:31
139 Marina Lari (Ita) Servetto Footon                            23:06
140 Sara Grifi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
141 Silvia Cecchini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
142 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Belisol Ladies
143 Lucy Garner (GBr) Team Giant Shimano
144 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
145 Alessia Martini (Ita) Vaiano Fondriest
146 Giovanna Michieletto (Ita) Servetto Footon
147 Willeke Knol (Ned) Team Giant Shimano


Klasyfikacja po 3. etapie:

  1 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team             9:00:01
  2 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv Women Cycling Team     00:21
  3 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products                    00:29
  4 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team       01:41
  5 Emma Johansson (Swe) Orica AIS                               01:50
  6 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cycling Team
  7 Claudia Häusler (Ger) Team Giant Shimano                     01:53
  8 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team       01:54
  9 Ashleigh Moolman Pasio (RSA) Hitec Products                  02:00
 10 Audrey Cordon (Fra) Hitec Products                           02:24
 11 Mara Abbott (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling      02:34
 12 Evelyn Stevens (USA) Specialized Lululemon                   02:58
 13 Fabiana Luperini (Ita) Estado De Mexico Faren                03:05
 14 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans Cycling Team         03:15
 15 Eugenia Bujak (Pol) Btc City Ljubljana
 16 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team              03:19
 17 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team       03:26
 18 Tetiana Riabchenko (Ukr) S.C. Michela Fanini Rox             03:30
 19 Tatiana Antoshina (Rus) Rusvelo                              03:44
 20 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini Rox                   03:52
 21 Yevgeniya Vysotska (Ukr) S.C. Michela Fanini Rox             03:55
 22 Alena Amialiusik (Blr) Astana Bepink Womens Team             03:58
 23 Peta Mullens (Aus) Wiggle Honda                              04:00
 24 Linda Villumsen (NZl) Wiggle Honda                           04:15
 25 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team              04:23
 26 Tiffany Cromwell (Aus) Specialized Lululemon                 04:24
 27 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda                           04:32
 28 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale Cipollini Galassia        05:00
 29 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team                05:02
 30 Serika Guluma (Col) Vaiano Fondriest                         05:44
 31 Alena Sitsko (Ukr) Forno D'asolo Astute
 32 Sharon Laws (GBr) Unitedhealthcare                           06:04
 33 Chantal Blaak (Ned) Specialized Lululemon                    07:29
 34 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda                          07:58
 35 Emma Pooley (GBr) Lotto Belisol Ladies                       08:36
 36 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team           09:53
 37 Valentina Scandolara (Ita) Orica AIS                         11:38
 38 Trixi Worrack (Ger) Specialized Lululemon                    12:49
 39 Martina Ritter (Aut) Btc City Ljubljana                      13:01
 40 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon                          13:17
 41 Katrin Garfoot (Aus) Orica AIS                               13:32
 42 Tatiana Guderzo (Ita) Ale Cipollini Galassia                 13:36
 43 Ewelina Szybiak (Pol) Vaiano Fondriest                       13:47
 44 Elena Berlato (Ita) Ale' Cipollini Galassia                  13:50
 45 Polona Batagelj (Slo) Btc City Ljubljana                     14:00
 46 Olena Oljink (Ukr) Forno D'asolo Astute                      14:02
 47 Alice Maria Arzuffi (Ita) Astana Bepink Womens Team          14:06
 48 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                14:13
 49 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda                          14:19
 50 Shelley Olds (USA) Ale Cipollini Galassia
 51 Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 14:20
 52 Spela Kern (Slo) Btc City Ljubljana                          14:31
 53 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                   14:50
 54 Marcia Fernandes Silva (Bra) Bizkaia Durango                 14:53
 55 Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Fondriest                       15:04
 56 Alison Powers (USA) Unitedhealthcare                         15:17
 57 Katharine Hall (USA) Unitedhealthcare                        15:23
 58 Doris Schweizer (Swi) Astana Bepink Womens Team              15:25
 59 Irene San Sebastian Lasa (Spa) Bizkaia Durango               15:52
 60 Shara Gillow (Aus) Orica AIS                                 16:10
 61 Dalia Muccioli (Ita) Astana Bepink Womens Team               16:29
 62 Amanda Spratt (Aus) Orica AIS                                16:43
 63 Mia Radotic (Cro) Btc City Ljubljana                         17:23
 64 Iris Slappendel (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team            17:26
 65 Azzurra D'intino (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
 66 Ursa Pintar (Slo) Btc City Ljubljana                         17:38
 67 Chloe Hosking (Aus) Hitec Products                           17:44
 68 Sara Mustonen (Swe) Team Giant Shimano                       17:59
 69 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Bizkaia Durango                  18:00
 70 Alexandra Burchenkova (Rus) Rusvelo                          18:04
 71 Barbara Guarischi (Ita) Ale Cipollini Galassia               18:14
 72 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Estado De Mexico Faren       18:20
 73 Elena Valentini (Ita) Btc City Ljubljana                     18:29
 74 Ally Stacher (USA) Specialized Lululemon                     18:32
 75 Lija Laizane (Lat) Vaiano Fondriest                          18:41
 76 Julie Leth (Den) Hitec Products                              18:48
 77 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 19:04
 78 Jessie Maclean (Aus) Orica AIS
 79 Maaike Polspoel (Bel) Team Giant Shimano                     19:09
 80 Simona Frapporti (Ita) Astana Bepink Womens Team             19:54
 81 Carla Maree Ryan (Aus) Ale Cipollini Galassia                20:21
 82 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    20:32
 83 Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini Rox                     20:48
 84 Loes Gunnewijk (Ned) Orica AIS                               20:56
 85 Scotti Wilborne (USA) Unitedhealthcare                       21:08
 86 Jessenia Meneses Gonzalez (Col) Forno D'asolo Astute
 87 Sarah Rijkes (Aut) Lotto Belisol Ladies                      21:11
 88 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Belisol Ladies                   21:15
 89 Carolin Rodriguez Gutierrez (Mex) Estado De Mexico Faren     21:17
 90 Melissa Hoskins (Aus) Orica AIS                              21:22
 91 Flavia Oliveira (USA) Servetto Footon                        21:30
 92 Oxana Kozonchuk (Rus) Rusvelo                                21:40
 93 Tayler Wiles (USA) Specialized Lululemon                     21:53
 94 Coryn Rivera (USA) Unitedhealthcare                          22:21
 95 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda                             22:53
 96 Emily Collins (NZl) Wiggle Honda                             25:01
 97 Mayalen Noriega (Spa) Bizkaia Durango                        25:03
 98 Clemilda Fernandes Silva (Bra) Bizkaia Durango               25:10
 99 Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 25:26
100 Carmen Small (USA) Specialized Lululemon                     26:15
101 Amy Pieters (Ned) Team Giant Shimano                         26:20
102 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini Galassia             26:30
103 Janneke Ensing (Ned) Boels Dolmans Cycling Team              27:03
104 Barbara Heeb (Swi) S.C. Michela Fanini Rox                   28:01
105 Jolien D'horre (Bel) Lotto Belisol Ladies                    28:03
106 Ana Maria Covrig (Ita) Astana Bepink Womens Team             28:44
107 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini Galassia               28:53
108 Giada Borgato (Ita) Estado De Mexico Faren                   28:54
109 Marieke Van Wanroij (Ned) Boels Dolmans Cycling Team         29:14
110 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products                           29:20
111 Nina Kessler (Ned) Boels Dolmans Cycling Team                29:34
112 Silvia Valsecchi (Ita) Astana Bepink Womens Team             29:38
113 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products
114 Uenia De Souza Fernades (Bra) Estado De Mexico Faren
115 Ingrid Drexel (Mex) Forno D'asolo Astute                     29:43
116 Alice Algisi (Ita) Astana Bepink Womens Team                 29:56
117 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                          30:48
118 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Belisol Ladies                  31:12
119 Valentina Bastianelli (Ita) S.C. Michela Fanini Rox          31:47
120 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies                  32:28
121 Anastasiya Chulkova (Rus) Rusvelo                            33:17
122 Aizhan Zhaparova (Rus) Rusvelo                               33:59
123 Yulia Blindyuk (Rus) Rusvelo                                 34:28
124 Marijn De Vries (Ned) Team Giant Shimano                     34:33
125 Annalisa Cucinotta (Ita) Servetto Footon                     34:43
126 Marcela Prieto Castaneda (Mex) Estado De Mexico Faren        36:52
127 Edita Janeliunaite (Ltu) Forno D'asolo Astute                38:02
128 Daiva Tuslaite (Ltu) Forno D'asolo Astute                    38:29
129 Yulia Ilinykh (Rus) Bizkaia Durango                          38:34
130 Eva Lechner (Ita) Rusvelo                                    39:10
131 Ana Teresa Casar Bonilla (Mex) Estado De Mexico Faren        39:16
132 Julia Soek (Ned) Team Giant Shimano                          39:41
133 Ruth Winder (USA) Unitedhealthcare                           40:18
134 Emma Marcelli (Ita) Servetto Footon
135 Hannah Barnes (GBr) Unitedhealthcare                         40:24
136 Sylwia Kapusta (Pol) Vaiano Fondriest                        42:29
137 Jessica Parra (Col) Vaiano Fondriest                         47:14
138 Anna Trevisi (Ita) Estado De Mexico Faren                    47:40
139 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Belisol Ladies                  52:15
140 Alessia Martini (Ita) Vaiano Fondriest                       56:06
141 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini Rox               58:59
142 Lucy Garner (GBr) Team Giant Shimano                      01:02:41
143 Willeke Knol (Ned) Team Giant Shimano                     01:02:47
144 Silvia Cecchini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo             01:04:25
145 Giovanna Michieletto (Ita) Servetto Footon                01:05:23
146 Marina Lari (Ita) Servetto Footon                         01:05:31
147 Sara Grifi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                  01:06:05

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: