Bartłomiej Wawak szótym kolarzem mistrzostw świata w maratonie MTB

Bartłomiej Wawak na trasie wyścigu MTB

Bartłomiej Wawak zajął znakomite szóste miejsce w mistrzostwach świata w maratonie MTB.

W rozgrywanej w niedzielę w południowoafrykańskim Pietermaritzburgu imprezie, 20-latek zmagania ukończył wśród medalistów igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, do zwycięzcy tracąc 7 minut i 41 sekund.

Tytuł mistrza świata do długiej i bogatej listy palmares dopisał Czech Jaroslav Kulhavy, który zdystansował o ponad trzy minuty Austriaka Albana Laktę. Brązowy medal przypadł Szwajcarowi Christophowi Sauserowi.

Dla Wawaka to już kolejny świetny rezultat w tym sezonie – pod koniec maja w Albstadt wywalczył wśród orlików 10. miejsce w czwartej edycji Pucharu Świata MTB w cross-country, a dwa tygodnie później finiszował 6. w mistrzostwach Europy w maratonie w Ballyhourze, w Irlandii, tym razem w gronie elity.