MP Sobótka 2014: ActiveJet Team podsumowuje swój start

Paweł Franczak zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski, a Michał Podlaski brązowy. Kolarze ActiveJet Team popisowo rozegrali ostatnie kilometry. Gratulacje dla Bartka Matysiaka, który sięgnął po złoto.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski były jednymi z tych, gdzie walka trwała od pierwszego do ostatniego kilometra. Praktycznie co okrążenia sytuacja w czołówce się zmieniała i następowały przetasowania.

W tych kolarskich szachach świetnie odnajdowali się nasi zawodnicy. Czujnie jechał w pierwszej fazie wyścigu Emanuel Piaskowy, później do groźnych akcji zabierał się Łukasz Bodnar. W drugiej fazie wyścigu fajerwerki wystrzelił Michał Podlaski, który rozrywał grupę, kontrował, dwoił się i troił, aby być tam gdzie trzeba.

Na ostatnich dwóch rundach uformowała się kilkunastoosobowa czołówka z przewagą liczebną kolarzy CCC Polsat Polkowice. Byli tam Michał Podlaski, Paweł Franczak a także m.in. Michał Gołaś czy Maciej Bodnar.

To właśnie Bodnar przypuścił bardzo groźny atak na przedostatniej rundzie odjeżdżając na solo. Szybko zyskał ponad pół minuty przewagi i ciężar gonienia spoczął na grupie CCC. Sztuka ta im się udała, ale spokoju nie było.

Na 5 kilometrów do mety zaatakował Podlaski, a za nim zdołał pojechać jedynie Matysiak z Franczakiem. Nasi zawodnicy w tym momencie nie przeliczali i robili wszystko, aby dojechać do mety.

Nie czarowaliśmy się, jechaliśmy na maksa. Dla nas najważniejsze było, żeby dowieźć dwa medale. Wykorzystał to Matysiak, ale takie jest kolarstwo. My cieszymy się z tego co mamy, gdyż marzyliśmy przed startem o medalu, a przywieźliśmy dwa

- powiedział Michał Podlaski.

Na finiszu pierwszy ruszył Paweł Franczak, ale Bartek Matysiak zdołał wyjść mu z koła i sięgnąć po biało-czerwoną koszulkę. Srebro dla Pawła Franczaka, który nie krył wzruszenia tym faktem.

Nie zdobyłem medalu będąc młodzieżowcem, a udało się to w pierwszym roku jazdy w elicie. Dziękuję rodzinie, dziewczynie, kolegom z zespołu, a przede wszystkim naszemu Prezesowi Piotrowi Bielińskiemu, który w nas wierzył i po dość przeplatanym dotychczasowym sezonie, w końcu pojechaliśmy tak jak trzeba.

ActiveJet Team wraca z Mistrzostw Polski z trzema medalami, gdyż w wyścigu młodzieżowców, po brązowy krążek sięgnął Tomek Mickiewicz.

inf. prasowa

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: