Mistrzostwa Polski 2014: Marta Lach mistrzynią juniorek

Marta Lach (UKS Sokół Kęty) zdobyła tytuł mistrzyni Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego.

Na okrężnej trasie ze startem/metą w Sobótce pokonała Agnieszkę Skalniak (KK Tramwajarz Łódź) oraz Nikol Płosaj (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

Rywalizacja juniorek rozgrywana była na dystansie 66 kilometrów, czyli 3 rund. Przy słonecznej pogodzie i lekkim wietrzyku na starcie stanęły 32 zawodniczki.

Na drugiej rundzie od peletonu oderwało się 8 zawodniczek – Weronika Humelt i Nikol Płosaj (UKS Jedynka Limaro Kórnik), Daria Pikulik, Agata Drozdek (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Weronika Lorkowska i Monika Graczewska (JF Duet BCM Nowatex Goleniów), Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź), Marta Lach (UKS Sokół Kęty) i Katarzyna Kozyra (KLKS Azalia)

Grupa na wjeździe na finałową rundę wjechała z ponad minutą przewagi nad goniącymi zawodniczkami i dojechała razem. Złoty medal długim finiszem wywalczyła Lach, pokonując Agnieszkę Skalniak i brązową medalistkę jazdy na czas – Nikol Płosaj.

Wyniki wyścigu ze startu wspólnego juniorek o mistrzostwo Polski 2014, Sobótka (66 km, 3 x 22 km):

1. Marta Lach (UKS Sokół Kęty)                          1:55:28
2. Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź)

Paweł Gadzała

Pogacar i Van der Poel przed Liege-Bastogne-Liege | Lopez wygrał Tour of the Alps

Tadej Pogacar i Mathieu van der Poel optymistami przed Liege-Bastogne-Liege. Julian Alaphilippe rozmawia z TotalEnergies. Wiadomości z piątku, 19 kwietnia.

19 kwietnia 2024, 21:00

La Fleche Wallonne 2024. Kevin Vauquelin w życiowej formie

Kevin Vauquelin drugim miejscem w La Fleche Wallonne osiągnął swój życiowy wynik w worldtourowym wyścigu.

19 kwietnia 2024, 16:18

Zapowiedź Liege-Bastogne-Liege 2024

W niedzielę zawodnicy i zawodniczki zakończą sezon wiosennych klasyków. Na ardeńskich wzgórzach czekają dwie bitwy o zwycięstwo w monumencie Liege-Bastogne-Liege.

19 kwietnia 2024, 15:20

Simon Carr wygrał królewski etap Tour of the Alps | Remco Evenepoel wróci na ścieżkę

Chris Harper bez groźnych obrażeń. Płacić, czy nie płacić? Oto jest pytanie. Wiadomości i wyniki z czwartku, 18 kwietnia.

18 kwietnia 2024, 20:28

La Fleche Wallonne 2024. Maxim van Gils potwierdził renomę ściankowca

Maxim van Gils zajął trzecie miejsce w jednej z najtrudniejszych edycji La Fleche Wallonne. Tym wynikiem Belg z Lotto Dstny…

18 kwietnia 2024, 08:20

La Fleche Wallonne 2024. Stephen Williams: “to był mój dzień”

Stephen Williams triumfował w Strzale Walońskiej i sięgnął po największy sukces dotychczasowej kariery.

18 kwietnia 2024, 07:33