Mistrzostwa Polski 2014: Kamil Zawistowski najlepszy ze startu wspólnego juniorów

Kamil Zawistowski (GK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki) został mistrzem Polski juniorów w wyścigu ze startu wspólnego.

Srebrny medal wywalczył Kamil Małecki (MLKS Baszta Bytów), a brązowy Damian Sławek (LKS Pom Strzelce Krajeńskie).

Na starcie w Sobótce stanęło 119 juniorów, przy pięknej pogodzie ruszając na składającą się z 6 okrążeń trasę. Po pierwszych atakach na pierwszym z pięciu okrążeń na czele pojawiła się pięcioosobowa grupka w składzie: Norbert Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), Patryk Wewiór (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Mikołaj Sójka (KTK Sójka), Marceli Zieliński (ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz) oraz Daniel Staniszewski (KKS Ciechanów). Na ostatnich kilometrach drugiej rundy dołączyli do nich Krystian Ragus (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), Kamil Zajączkowski (CKWS Resovia Rzeszów) i Patryk Soliński (GKK Opty-Mazowsze Grodzisk Mazowiecki).

Na trzecie kółko prowadząca siódemka wjechała około 30 sekund przed peletonem i różnicę tę powiększyła, na czwarte kółko wjeżdżając półtorej minuty przed goniącym peletonem. Przeskoczyć próbowała grupka kolarzy - Kacper Nowicki (Unipol Częstochowa), Kacper Obcowski (WLKS Krakus BBC Czaja), Dominik Grzegorzyca (GK Gliwice Bike Atelier) i Kamil Zawistowski (GKK Opty-Mazowsze Grodzisk Mazowiecki), na początku piątego okrążenia notując stratę 20 sekund do czołówki.

Grupa zasadnicza nie odpuściła czołowej i na początku przedostatniego kółka traciła tylko 40 sekund. Tempo wzrosło i rozpoczęło się tasowanie - na wjeździe na finałową rundę na czele pojawiła się 12-osobowa grupka, o 52 sekundy dystansując goniący peleton.

Do uciekającej grupki doskoczyli Kamil Małecki (MLKS Baszta Bytów) i Patryk Złotowski (UKS Stobrawa), a odpadli Obcowski i Grzegorzyca.

Na ostatnim kółku nie kalkulował już Staniszewski, przypuszczając samotny atak. Kolarz z Ciechanowa kręcił samotnie na czele przez większość finałowego kółka, jednak silne kontry z peletonu położyły kres jego śmiałej akcji. Na finałowe kilometry wjechała 19-osobowa grupa i to między zawodnikami w niej jadącymi znalazł się mistrz Polski juniorów.

Finisz wygrał pewnie Zawistowski, w szarży na kreskę pokonując Kamila Małeckiego i brązowego czasowca z Zawoni - Damiana Sławka.

Wyniki wyścigu ze startu wspólnego juniorów o mistrzostwo Polski 2014, Sobótka (132 km, 6 x 22 km):

1. Kamil Zawistowski (GK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki)         3:27:07
2. Kamil Małecki (MLKS Baszta Bytów)
3. Damian Sławek (LKS Pom Strzelce Krajeńskie)
4. Norbert Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)
5. Patryk Soliński (GKK Opty-Mazowsze Grodzisk Mazowiecki)            00:01
6. Mateusz Gąsiorowski (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)           00:02
7. Kamil Zajączkowski (CWKS Resovia Rzeszów)                          00:04
8. Dawid Gieracki (KS Ślęża Mat Sobótka)                              00:05
9. Patryk Górecki (Ks Dazar Olimpic Piaseczno)                        00:06
10. Stanisław Aniołowski (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)

KOMPLET WYNIKÓW

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: