Mistrzostwa Polski 2014: jazda indywidualna na czas U23 mężczyzn

Szymon Rekita (GFDD Altopack) został mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii U23.

Reprezentant włoskiej ekipy na dystansie 40 kilometrów pokonał o 0,8 sekundy Przemysława Kasperkiewicz (Bauknecht-Author). Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń), na mecie meldując się z czasem o 5 gorszym od 19-letniego zwycięzcy.

Na starcie stanęło 27 zawodników, do rywalizacji przystępując na 40-kilometrowej trasie w rytm padającego z przerwami deszczu.

Na dwóch okrążeniach siły najlepiej rozłożyła trójka kolarzy – Rekita, Kasperkiewicz i Warchoł – którzy do ostatniego metra walczyli o sekundy. Trzeci w ubiegłym roku Rekita pokonał tym razem srebrnego medalistę sprzed roku – Kasperkiewicza – a podium dopełnił trzeci kolarz młodzieżowego Wyścigu Pokoju.

Wyniki wyścigu o mistrzostwo Polski 2014 U23 w jeździe indywidualnej na czas, Zawonia – Zawonia (40 km):

1. Szymon Rekita (GFDD Altopack)                          47:07
2. Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht-Author)
3. Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń)                    00:05
4. Eryk Latoń (BDC MarcPol)                               01:15
5. Wojciech Sykała (KK Tarnovia)                          01:26
6. Patryk Stosz (TC Chrobry Głogów)                       02:08
7. Borys Korczyński (KK Tarnovia)                         02:10
8. Michał Paluta (TKK Pacific Toruń)                      02:18
9. Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice)                   02:19