Mistrzostwa Polski 2014: jazda indywidualna na czas juniorów

Mikołaj Gutek (Tarnovia Tarnowo Podgórne) został mistrzem Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas.

Drugi czas wykręcił Patryk Górecki (Olimpic Piaseczno), a trzeci rezultat zanotował Damian Sławek (LKS Pom Strzelce Krajeńskie).

Na starcie stanęło 44 młodych zawodników, którzy zmierzyć musieli się z 20-kilometrową rundą oraz coraz mocniej padającym deszczem.

Startujący jako pierwszy Sławek wykręcił bardzo dobry czas, którego w lejącym strumieniami deszczu nie zdołali pobić pozostali zawodnicy. Blisko byli Szymon Sajnok i Krzysztof Skibiński, ale dopiero jadący na końcu Patryk Górecki (KS Dazar Olimpic Piaseczno) i Mikołaj Gutek zdołali poprawić wynik  ubiegłorocznego Górskiego Mistrza Polski juniorów.

Walka toczyła się na sekundy, konkretnie 4 sekundy – o tyle szybciej trasę pokonał Gutek.

Wyniki wyścigu o mistrzostwo Polski 2014 juniorów w jeździe indywidualnej na czas, Zawonia – Zawonia (20 km):

1. Mikołaj Gutek (Tarnovia Tarnovo Podgórne)               26:18
2. Patryk Górecki (Olimpic Piaseczno)                      00:04
3. Damian Sławek (LKS Pom Strzelce Krajeńskie)             00:13
4. Krzysztof Skibiński (LKKS Górnik Wałbrzych)             00:16
5. Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy)                    00:17
6. Patryk Soliński (GKK Opty Mazowsze)                     00:30
7. Maciej Foltyn GK Gliwice Bike Atelier)                  00:46
8. Mateusz Pacan (Gimnazjum Twoja Merida Imielin)          00:47