Tour de Suisse 2014: etap 9: hat-trick Rui Costy

Mistrz świata Rui Costa (Lampre-Merida) wygrał na trasie ostatniego, królewskiego etapu 66. Tour de Suisse, zapewniając tym sobie trzeci z rzędu triumf w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Krótki, najeżony czteroma górskimi premiami odcinek, otworzyła akcja grupy Ruben Plaza (Movistar), Aliaksandr Kuchynski (Katusha), Christian Knees (Sky), Silvan Dillier (BMC), Maniuele Boaro (Tinkoff), Stef Clement (Belkin), Sep Vanmarcke (Belkin), Andre Cardoso (Garmin), Johann Tschopp (IAM Cycling) i Jeremy Roy (FDJ.fr), która utworzyła się w okolicach pierwszego podjazdu Veysonnaz (kat. 1; 39,6 km).

Przewaga znaczna nie była, co na St. Martin (kat. 2; 60,9 km) do czołówki pozwoliło doskoczyć Arnoldowi Jeannessonowi (FDJ.fr), Sanderowi Armee (Lotto), Danilo Wyssowi (BMC), Steve'owi Morabito (BMC), Oliverowi Zaugg (Tinkoff), Andy Schleckowi (Trek) i Georgowi Preidlerowi (Giant).

Siedemnastka do trzeciej wspinaczki, Eischoll (kat. 1; 116,9 km), dotarła z przewagą około półtorej minuty.

Tam do natarcia przeszli Matthias Frank (IAM Cycling), Rui Costa i Bauke Mollema (Belkin), czyli rywale bezpośrednio zagrażający liderowi wyścigu Tony'emu Martinowi (Omega Pharma-Quick Step).

Niemiec pozbawiony wsparcia zespołu na górskiej premii zameldował się ze stratą 1:34 do czołówki, w której już znajdowali się Costa, Frank i Mollema. W grupie lidera trzymał się Tomasz Marczyński (CCC Polsat).

Przed finałowym podjazdem do Saas-Fee (kat. HC; 155,7 km; 20 km; 5,5%, max 11,2%) różnica urosła do 2:10.

14,5 kilometra przed metą za sprawą pracy wicelidera Toma Dumoulina (Giant) straty grupy Martina zmalały do 1:42. Holender w końcu osłabł, dlatego na czele pościgu musiała się pojawić koszulka lidera.

Różnica znów zaczęła wzrastać. 2 minuty pękło 9,7 kilometra przed kreską, ale po kilku skokach z grupy lidera, w tym Romana Kreuzigera (Tinkoff), tempo wzosło, a przewaga zmalała do 1:35 (7,2 km do mety).

Dłużej nie zwlekając z czołówki zaatakował Frank, co nie pozostało bez odpowiedzi ze strony Costy, Mollemy i Zaugga. Mistrz świata po chwili wrzucił wyższy bieg, wychodząc na samotne prowadzenie 2,4 kilometra przed celem.

Portugalczyk zyskał kilkanaście sekund, nie oddając już prowadzenia, co zapewniło 27-latkowi trzeci kolejny triumf w klasyfikacji końcowej Tour de Suisse, a zarazem pierwszy sukces w tęczowej koszulce mistrza świata.

Grupa Tony Martina zanotowała stratę 2:18, co zepchnęło Niemca na 4. miejsce w wyścigu.

fot. bettiniphoto / Merida

Wyniki 9. etapu Tour de Suisse 2014 (WT), Martigny - Saas-Fee (156,7 km):

  1 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida                 4:13:14
  2 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro                                   00:14
  3 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                  00:24
  4 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             00:47
  5 Olivier Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
  6 Fernando S Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp                    01:28
  7 Jeremy Roy (Fra) FDJ.fr                                          01:41
  8 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                    01:48
  9 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                            02:18
 10 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 11 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp
 12 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 13 Sergio Pardilla (Spa) MTN - Qhubeka
 14 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 15 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step
 16 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team Sky
 17 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                02:22
 18 Laurens ten Dam (Ned) Belkin-Pro                                 02:42
 19 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 20 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
 21 Kevin Seeldrayers (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 22 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge                 03:19
 23 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 24 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 25 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                                   03:46
 26 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 04:14
 28 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro                               04:48
 29 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           05:42
 30 Michael Sch‰r (Swi) BMC Racing Team                              07:01
 31 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 32 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro                                    08:28
 33 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 34 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                               08:45
 35 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha                            08:56
 36 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
 37 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing                           09:24
 38 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     09:45
 39 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling                                 09:46
 40 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                               10:34
 41 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                          10:36
 42 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   13:27
 43 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     15:41
 44 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro                                   16:42
 45 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 46 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                       17:02
 47 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 48 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
 49 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          18:09
 50 Nino Schurter (Swi) Orica GreenEdge                              20:05
 51 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 52 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 53 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
 54 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
 55 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
 56 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp
 57 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                          20:08
 58 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp                             23:49
 59 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 60 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 61 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 62 S?bastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 64 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka
 65 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 66 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 67 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro
 68 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp
 69 Chris Anker S?rensen (Den) Tinkoff-Saxo
 70 Ion Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team
 71 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
 72 Christiano Salerno (Ita) Cannondale
 73 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
 74 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                   27:11
 75 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                                 31:45
 76 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                         32:39
 77 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 78 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
 79 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 80 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
 81 Edward King (USA) Cannondale
 82 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
 83 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
 85 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 86 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
 87 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 88 Peter Sagan (Svk) Cannondale
 89 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
 90 C?dric Pineau (Fra) FDJ.fr
 91 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
 92 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 93 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
 94 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 95 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 96 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 97 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 98 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
 99 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
100 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
101 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
102 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
103 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
104 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
105 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
106 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
107 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
108 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
109 Gr?gory Rast (Swi) Trek Factory Racing
110 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
111 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
112 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
113 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
114 S?bastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
115 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
116 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert
117 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
118 Marco Haller (Aut) Team Katusha
119 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
120 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
121 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
DNF Maximilian Richeze (Arg) Lampre-Merida
DNF Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNF Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step
DNF Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
DNF Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step
DNF Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
DNF Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
DNF Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
DNF Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
DNF Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
DNF Ben Swift (GBr) Team Sky
DNF Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
DNF Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
DNF Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
DNF Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale
DNF Tom Danielson (USA) Garmin Sharp
DNF Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
DNF Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
DNF Luke Rowe (GBr) Team Sky
DNF Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro
DNF Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol
DNF Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
DNF Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
DNS Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
DNS Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
DNS Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
DNS Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing

Klasyfikacja końcowa

  1 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida                33:08:35
  2 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                  00:33
  3 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro                                   00:50
  4 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step                      01:13
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                            02:04
  6 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             02:47
  7 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                  03:00
  8 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                               03:03
  9 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp                   03:20
 10 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                03:46
 11 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                04:07
 12 Sergio Pardilla (Spa) MTN - Qhubeka                              04:10
 13 Laurens ten Dam (Ned) Belkin-Pro                                 04:55
 14 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                           05:27
 15 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                       05:45
 16 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge                 05:54
 17 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        06:04
 18 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                    06:29
 19 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                                   06:56
 20 Kevin Seeldrayers (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    07:15
 21 Olivier Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                                 08:57
 22 Fernando S Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp                    09:12
 23 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro                                    10:35
 24 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice                     10:43
 25 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha                            11:28
 26 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                               11:32
 27 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro                               13:59
 28 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                          14:38
 29 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing                           15:07
 30 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                          15:30
 31 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           17:09
 32 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                          20:28
 33 Michael Sch‰r (Swi) BMC Racing Team                              20:31
 34 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling                                 20:56
 35 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     23:18
 36 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha                            23:41
 37 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     23:48
 38 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   24:09
 39 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          24:33
 40 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                       25:19
 41 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                                 26:02
 42 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 26:27
 43 Ion Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team                        26:28
 44 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             27:58
 45 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp                             27:59
 46 J?r?my Roy (Fra) FDJ.fr                                          32:02
 47 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team Sky                           32:03
 48 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                    32:28
 49 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team                           33:28
 50 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                               34:37
 51 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                      37:58
 52 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                       38:09
 53 Nino Schurter (Swi) Orica GreenEdge                              38:16
 54 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                    39:57
 55 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                               41:03
 56 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                          41:04
 57 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha                          41:29
 58 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                                  42:55
 59 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  44:00
 60 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                             44:59
 61 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                               45:29
 62 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                         45:47
 63 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida         46:23
 64 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                         46:47
 65 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              49:03
 66 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                                 49:14
 67 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp                             49:24
 68 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     50:06
 69 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                                50:35
 70 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka                              51:48
 71 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano                            51:53
 72 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                52:01
 73 Christiano Salerno (Ita) Cannondale                              52:21
 74 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                         53:39
 75 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro                                   53:59
 76 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           54:19
 77 S?bastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                       01:00:46
 78 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team                       01:01:57
 79 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                     01:02:28
 80 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                        01:03:28
 81 C?dric Pineau (Fra) FDJ.fr                                    01:05:29
 82 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                            01:05:53
 83 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro                                01:07:56
 84 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                              01:09:45
 85 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                              01:10:48
 86 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                01:11:58
 87 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 01:12:08
 88 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                       01:12:28
 89 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp                               01:12:43
 90 Gr?gory Rast (Swi) Trek Factory Racing                        01:13:24
 91 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                01:15:30
 92 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                            01:17:06
 93 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                      01:18:40
 94 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                           01:21:08
 95 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                               01:22:18
 96 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                             01:22:54
 97 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                             01:24:41
 98 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                           01:26:20
 99 Chris Anker S?rensen (Den) Tinkoff-Saxo                       01:26:38
100 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                         01:29:04
101 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                             01:29:16
102 Edward King (USA) Cannondale                                  01:29:35
103 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                    01:30:11
104 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                               01:30:16
105 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                           01:32:46
106 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                             01:33:36
107 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                               01:34:42
108 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                               01:39:58
109 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team         01:40:10
110 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                          01:41:20
111 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                        01:42:01
112 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                              01:42:33
113 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                          01:43:21
114 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr                                   01:43:27
115 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                      01:44:53
116 S?bastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                       01:46:40
117 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step                 01:50:46
118 Marco Haller (Aut) Team Katusha                               01:50:54
119 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                   01:51:54
120 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                 01:52:22
121 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida                             01:54:25

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                        88 pkt
  2 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro                                      46
  3 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida                      42
  4 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step                         38
  5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                          37
  6 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                               29
  7 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                     28
  8 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                      25
  9 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                               24
 10 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                                  21
 11 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                              20
 12 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                                  20
 13 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                       19
 14 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                                18
 15 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                             16
 16 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge                    15
 17 Nino Schurter (Swi) Orica GreenEdge                                 14
 18 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   13
 19 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                          12
 20 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                     11

Klasyfikacja górska

  1 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                    74 pkt
  2 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                                  37
  3 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro                                      32
  4 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team                             28
  5 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                       24
  6 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida                      20
  7 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge                    20
  8 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro                                       20
  9 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                     18
 10 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                              16
 11 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling                                    16
 12 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      14
 13 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                                14
 14 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp                                12
 15 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                              12
 16 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                    12
 17 Nino Schurter (Swi) Orica GreenEdge                                 12
 18 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                   11
 19 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                     10
 20 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                             8

Klasyfikacja drużynowa

  1 Belkin Pro                                                    99:38:25
  2 Lampre-Merida                                                    05:14
  3 BMC Racing Team                                                  07:49
  4 FDJ.fr                                                           07:57
  5 IAM Cycling                                                      12:20
  6 Garmin-Sharp                                                     18:37
  7 Team Sky                                                         21:39
  8 Wanty-Groupe Gobert                                              22:52
  9 Team Giant-Shimano                                               26:27
 10 Movistar Team                                                    30:57
 11 Tinkoff-Saxo                                                     35:40
 12 MTN - Qhubeka                                                    52:20
 13 Katusha Team                                                     58:20
 14 Orica GreenEDGE                                               01:00:51
 15 CCC Polsat Polkowice                                          01:11:09
 16 Team Europcar                                                 01:13:44
 17 Cannondale                                                    01:27:45
 18 Trek Factory Racing                                           01:40:28
 19 Astana Pro Team                                               01:49:23
 20 Omega Pharma-QuickStep                                        02:25:22
 21 AG2R La Mondiale                                              02:35:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: