Tour de Slovenie 2014: etap 2

Włoch Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF) triumfował na trasie drugiego etapu Tour de Slovenie.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił drugi na mecie Australijczyk Michael Matthews (Orica-GreenEdge).

Wyniki 2. etapu Tour de Slovenie 2014 (2.1), Ribnica - Kočevje (160,7 km):

  1 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                             4:01:09
  2 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
  3 Grega Bole (Slo) Vini-Fantini-Nippo
  4 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
  5 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
  6 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
  7 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Colombia
  8 Davide Villella (Ita) Cannondale
  9 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 10 Paul Voss (Ger) Team Netapp - Endura
 11 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 13 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 14 Iinur Zakarin (Rus) RusVelo
 15 Simone Petilli (Ita) Area Zero Team
 16 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 17 David De La Cruz (Spa) Team Netapp - Endura
 18 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
 19 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 20 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 21 Tiago Machado (Por) Team Netapp - Endura
 22 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge
 23 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 24 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida
 25 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 26 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 27 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 28 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 29 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
 30 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
 31 Jure Golcer (Slo) Slovenia
 32 Sergei Firsanov (Rus) RusVelo
 33 Alessandro Bisolti (Ita) Vini-Fantini-Nippo
 34 Edoardo Zordini (Ita) Bardiani-CSF
 35 Sergey Lagutin (Rus) RusVelo
 36 Matej Mohoric (Slo) Cannondale                                   03:01
 37 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 38 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             03:51
 39 Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil
 40 Roman Maikin (Rus) RusVelo
 41 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 42 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
 43 Klemen Stimulak (Slo) Adria Mobil
 44 Primoz Roglic (Slo) Adria Mobil
 45 Matej Mugerli (Slo) Adria Mobil
 46 Alessio Marchietti (Ita) Radenska
 47 Luka Pibernik (Slo) Radenska
 48 Domen Novak (Slo) Adria Mobil
 49 Luka Kovacic (Slo) Slovenia
 50 Jose Mendes (Por) Team Netapp - Endura
 51 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 52 Antonino Parrinello (Ita) Androni Giocattoli
 53 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team
 54 Andrea Pasqualon (Ita) Area Zero Team
 55 Marco Tecchio (Ita) Area Zero Team
 56 Stefano Tonin (Ita) Area Zero Team
 57 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 58 Iker Camano (Spa) Team Netapp - Endura
 59 Markus Eibegger (Aut) Synergy Baku Cycling Project
 60 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 61 Pierpaolo De Negri (Ita) Vini-Fantini-Nippo
 62 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
 63 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 64 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
 65 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
 66 Paolo Ciavatta (Ita) Area Zero Team
 67 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo
 68 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 69 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 70 Angelo Pagani (Ita) Bardiani-CSF
 71 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
 72 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 09:07
 73 Tadej Hiti (Slo) Radenska
 74 Rok Korosec (Slo) Radenska
 75 Edvard Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 76 Elia Viviani (Ita) Cannondale
 77 Kim Anton Magnusson (Swe) Vini-Fantini-Nippo
 78 Gregor Gazvoda (Slo) Slovenia
 79 Blaz Furdi (Slo) Meridiana Kamen Team
 80 Borut Bozic (Slo) Slovenia
 81 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 82 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp - Endura
 83 Gianluca Mengardo (Ita) Area Zero Team
 84 Nicolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
 85 Fabio Chinello (Ita) Area Zero Team
 86 Gianluca Leonardi (Ita) Area Zero Team
 87 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 88 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp - Endura
 89 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 90 Mitch Docker (Aus) Orica Greenedge
 91 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 92 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 93 Alexander Serov (Rus) RusVelo
 94 Gane Xu (Chn) Lampre-Merida
 95 Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 96 Juan Pablo Valencia Gonzalez (Col) Colombia
 97 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia
 98 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 99 Maksym Averin (Ukr) Synergy Baku Cycling Project                 13:44
100 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
101 Gasper Katrasnik (Slo) Slovenia
102 Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha
103 Igor Boev (Rus) RusVelo
104 Eduard Grosu (Rom) Vini-Fantini-Nippo
105 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini-Fantini-Nippo
106 Alessandro Malaguti (Ita) Vini-Fantini-Nippo
107 Matteo Di Serafino (Ita) Androni Giocattoli
108 Bruno Maltar (Cro) Adria Mobil
109 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team
110 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
111 Duber Quintero Artunduaga (Col) Colombia
112 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani-CSF
113 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
114 Aleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project
115 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
116 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
117 Connor Mcconvey (Irl) Synergy Baku Cycling Project
118 Luca Paolini (Rus) Team Katusha
119 Blaz Jarc (Slo) Team Netapp - Endura                             18:18
120 Matej Razingar (Slo) Slovenia
121 Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge                               18:44
122 Tadej Logar (Slo) Slovenia
123 Aldo Ino Ilesic (Slo) Slovenia
124 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska
125 Marko Pavlic (Slo) Radenska
126 Andrej Rajsp (Slo) Radenska
127 Robert Jenko (Slo) Meridiana Kamen Team
128 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
129 Matic safaric Kolar (Slo) Radenska
130 Juraj Sagan (Svk) Cannondale
131 Jan Sokol (Aut) Synergy Baku Cycling Project
132 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
133 Tural Isgandarov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
134 David Per (Slo) Adria Mobil
135 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge
136 Matthew Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project
137 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
DNF Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge
DNS Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                         4:11:14
  2 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                                 00:06
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 00:10
  4 Tiago Machado (Por) Team Netapp - Endura                         00:11
  5 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                     00:16
  6 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
  7 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  00:20
  8 Paul Voss (Ger) Team Netapp - Endura                             00:21
  9 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 10 David De La Cruz (Spa) Team Netapp - Endura                      00:22
 11 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo                     00:23
 12 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               00:24
 13 Grega Bole (Slo) Vini-Fantini-Nippo                              00:25
 14 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:26
 15 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge
 16 Iinur Zakarin (Rus) RusVelo                                      00:28
 17 Davide Villella (Ita) Cannondale                                 00:31
 18 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                 00:32
 19 Sergey Lagutin (Rus) RusVelo                                     00:34
 20 Sergei Firsanov (Rus) RusVelo                                    00:35
 21 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                               00:37
 22 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Colombia                           00:38
 23 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 24 Edoardo Zordini (Ita) Bardiani-CSF                               00:39
 25 Jure Golcer (Slo) Slovenia                                       00:43
 26 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida
 27 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 00:44
 28 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                                00:46
 29 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    00:49
 30 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              00:51
 31 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   00:52
 32 Simone Petilli (Ita) Area Zero Team                              00:53
 33 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                         00:59
 34 Alessandro Bisolti (Ita) Vini-Fantini-Nippo                      01:01
 35 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team                   01:21
 36 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   03:39
 37 Matej Mohoric (Slo) Cannondale                                   03:47
 38 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha                                   04:06
 39 Klemen Stimulak (Slo) Adria Mobil                                04:12
 40 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                04:15
 41 Jose Mendes (Por) Team Netapp - Endura                           04:16
 42 Iker Camano (Spa) Team Netapp - Endura                           04:17
 43 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               04:18
 44 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            04:21
 45 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                              04:22
 46 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo                                04:26
 47 Andrea Pasqualon (Ita) Area Zero Team                            04:27
 48 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             04:33
 49 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          04:34
 50 Pierpaolo De Negri (Ita) Vini-Fantini-Nippo                      04:35
 51 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
 52 Primoz Roglic (Slo) Adria Mobil
 53 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       04:36
 54 Luka Pibernik (Slo) Radenska                                     04:38
 55 Matej Mugerli (Slo) Adria Mobil
 56 Antonino Parrinello (Ita) Androni Giocattoli
 57 Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil                                  04:40
 58 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                       04:42
 59 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                      04:45
 60 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 61 Markus Eibegger (Aut) Synergy Baku Cycling Project               04:49
 62 Angelo Pagani (Ita) Bardiani-CSF
 63 Stefano Tonin (Ita) Area Zero Team                               04:50
 64 Alessio Marchietti (Ita) Radenska
 65 Paolo Ciavatta (Ita) Area Zero Team
 66 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo                      04:52
 67 Marco Tecchio (Ita) Area Zero Team                               04:53
 68 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             04:54
 69 Domen Novak (Slo) Adria Mobil
 70 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team                       05:20
 71 Luka Kovacic (Slo) Slovenia                                      05:21
 72 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo                       09:25
 73 Alexander Serov (Rus) RusVelo                                    09:29
 74 Mitch Docker (Aus) Orica Greenedge                               09:30
 75 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                          09:31
 76 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                  09:32
 77 Nicolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                             09:34
 78 Gianluca Leonardi (Ita) Area Zero Team                           09:36
 79 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    09:37
 80 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp - Endura                      09:42
 81 Gregor Gazvoda (Slo) Slovenia                                    09:43
 82 Borut Bozic (Slo) Slovenia                                       09:44
 83 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia                      09:46
 84 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
 85 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp - Endura                   09:47
 86 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                               09:50
 87 Rok Korosec (Slo) Radenska                                       09:53
 88 Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo                     09:55
 89 Edvard Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                09:56
 90 Gane Xu (Chn) Lampre-Merida                                      09:57
 91 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo                  09:58
 92 Juan Pablo Valencia Gonzalez (Col) Colombia                      10:00
 93 Blaz Furdi (Slo) Meridiana Kamen Team                            10:03
 94 Kim Anton Magnusson (Swe) Vini-Fantini-Nippo                     10:10
 95 Tadej Hiti (Slo) Radenska                                        10:13
 96 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team                        10:15
 97 Fabio Chinello (Ita) Area Zero Team                              10:24
 98 Gianluca Mengardo (Ita) Area Zero Team                           10:34
 99 Luca Paolini (Rus) Team Katusha                                  14:11
100 Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha                              14:14
101 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                14:20
102 Eduard Grosu (Rom) Vini-Fantini-Nippo                            14:23
103 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini-Fantini-Nippo                    14:24
104 Bruno Maltar (Cro) Adria Mobil                                   14:25
105 Aleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project
106 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                14:27
107 Alessandro Malaguti (Ita) Vini-Fantini-Nippo                     14:33
108 Igor Boev (Rus) RusVelo                                          14:37
109 Maksym Averin (Ukr) Synergy Baku Cycling Project                 14:39
110 Matteo Di Serafino (Ita) Androni Giocattoli                      14:41
111 Duber Quintero Artunduaga (Col) Colombia                         14:48
112 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
113 Gasper Katrasnik (Slo) Slovenia                                  14:58
114 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      15:09
115 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani-CSF                               15:12
116 Connor Mcconvey (Irl) Synergy Baku Cycling Project
117 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project              15:19
118 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team                       15:46
119 Blaz Jarc (Slo) Team Netapp - Endura                             18:40
120 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                            18:58
121 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
122 Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge
123 David Per (Slo) Adria Mobil
124 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
125 Matthew Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project
126 Robert Jenko (Slo) Meridiana Kamen Team
127 Marko Pavlic (Slo) Radenska
128 Juraj Sagan (Svk) Cannondale
129 Tadej Logar (Slo) Slovenia
130 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska
131 Matej Razingar (Slo) Slovenia
132 Aldo Ino Ilesic (Slo) Slovenia
133 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
134 Andrej Rajsp (Slo) Radenska
135 Jan Sokol (Aut) Synergy Baku Cycling Project
136 Matic safaric Kolar (Slo) Radenska                               20:04
137 Tural Isgandarov (Aze) Synergy Baku Cycling Project              20:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: