Ster ZLM Toer 2014: etap 3

Greg Henderson (Lotto-Belisol) wygrał trzeci etap Ster ZLM Toer. Nowozelandczyk zaskoczył atakiem na ostatnim kilometrze, wyprzedzając Tylera Farrara (Garmin-Sharp) i kolegę z zespołu Andre Greipela.

Niemiec Marcel Kittel (Giant-Shimano) pozostał liderem wyścigu.

Wyniki 3. etapu Ster ZLM Toer (2.1), Buchten - Buchten (190,5 km):

  1 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol                             4:30:26
  2 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
  3 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
  4 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  5 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam De Rijke
  6 Paul Martens (Ger) Belkin Pro
  7 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli
  8 Mike Teunissen (Ned) De Rijke
  9 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 10 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 11 Tim Merlier (Bel) Sunweb - Napoleon Games
 12 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 13 Gianni Vermeersch (Bel) Sunweb - Napoleon Games
 14 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 15 Johim Ariesen (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 16 Jesper Asselman (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 17 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli
 18 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
 19 Corné van Kessel (Ned) Telenet - Fidea
 20 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
 21 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro
 22 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
 23 Tijmen Eising (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 24 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro
 25 Sjoerd van Ginneken (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 26 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 27 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
 28 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 29 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 30 Brian van Goethem (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 31 Quinten Hermans (Bel) Telenet - Fidea                            00:07
 32 Dylan Groenewegen (Ned) Cyclingteam De Rijke
 33 Bert-Jan Lindeman (Ned) De Rijke
 34 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 35 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 36 Tom Vermeer (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 37 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro
 38 Melvin Boskamp (Ned) Koga
 39 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 40 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 41 Maurits Lammertink (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 42 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 43 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb - Napoleon Games
 44 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 45 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 46 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 47 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
 48 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
 49 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 50 Jim Aernouts (Bel) Sunweb - Napoleon Games
 51 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
 52 Michael Vanthourenhout (Bel) Sunweb - Napoleon Games
 53 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 54 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 55 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 56 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 57 Bart Wellens (Bel) Telenet - Fidea
 58 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke
 59 Dieter Vanthourenhout (Bel) Sunweb - Napoleon Games
 60 Ivar Slik (Ned) De Rijke
 61 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
 62 Daan Soete (Bel) Telenet - Fidea
 63 Berden de Vries (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 64 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 66 Martijn Tusveld (Ned) De Rijke
 67 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 68 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam De Rijke
 69 Merijn Korevaar (Ned) De Rijke
 70 Tom Meeusen (Bel) Telenet - Fidea
 71 Jarno Gmelich Meijling (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 72 Timo Roosen (Ned) De Rijke
 73 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 74 Jeroen Meijers (Ned) De Rijke
 75 Robbert De Greef (Ned) Koga
 76 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 77 Arno van der Zwet (Ned) Koga
 78 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
 79 Niels Wubben (Ned) Telenet - Fidea
 80 Thijs van Amerongen (Ned) Telenet - Fidea
 81 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
 82 Piotr Havik (Ned) De Rijke
 83 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
 84 Dennis Bakker (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 85 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 86 Umberto Atzori (Ned) Koga
 87 Joerie Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 88 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 89 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
 90 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
 91 Patrick Van Leeuwen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 92 Twan Castelijns (Ned) Koga
 93 Rens te Stroet (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 94 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
 95 Jan-Willem van het Schip (Ned) Koga
 96 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
 97 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
 98 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Cyclingteam De Rijke
 99 Huub Duijn (Ned) Cyclingteam De Rijke
100 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
101 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol
102 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step
103 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
104 Nicola Testi (Ita) Androni Giocattoli
105 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
106 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
107 Stan Wijkel (Ned) Cyclingteam Jo Piels
108 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step
109 Ike Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke
110 Steven Lammertink (Ned) Cyclingteam Jo Piels
111 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli                    00:29
112 Toon Aerts (Bel) Telenet - Fidea                                 00:50
113 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         01:02
114 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli
115 Jasper Bovenhuis (Ned) Koga                                      01:11
116 Robin Chaigneau (Ned) Koga                                       01:18
117 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         01:21
118 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      01:26
119 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam De Rijke                    01:38
120 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
121 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          02:15
122 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
123 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                                02:41
124 Dries Hollanders (Bel) Metec - TKH Continental Cyclingteam
DNF Theo Bos (Ned) Belkin Pro
DNF Graeme Brown (Aus) Belkin Pro
DNF Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
DNF Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
DNF Geert van der Weijst (Ned) Cyclingteam Jo Piels
DNF Vinnie Braet (Bel) Sunweb - Napoleon Games

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                         8:58:38
  2 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  00:05
  3 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
  4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           00:07
  5 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol                               00:09
  6 Brian van Goethem (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam      00:12
  7 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
  8 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                   00:13
  9 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
 10 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              00:17
 11 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
 12 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
 13 Paul Martens (Ger) Belkin Pro                                    00:19
 14 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke                   00:22
 15 Jesper Asselman (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam        00:23
 16 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 17 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                              00:24
 18 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             00:26
 19 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 20 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:27
 21 Tijmen Eising (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam          00:28
 22 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 23 Maurits Lammertink (Ned) Cyclingteam Jo Piels                    00:30
 24 Martijn Tusveld (Ned) De Rijke                                   00:31
 25 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise              00:32
 26 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                             00:33
 27 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert                  00:34
 28 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:36
 29 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 30 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             00:37
 31 Tim Merlier (Bel) Sunweb - Napoleon Games
 32 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
 33 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step                      00:38
 34 Merijn Korevaar (Ned) De Rijke
 35 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     00:40
 37 Steven Lammertink (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 38 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 39 Gianni Vermeersch (Bel) Sunweb - Napoleon Games                  00:41
 40 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam De Rijke
 41 Mike Teunissen (Ned) De Rijke                                    00:42
 42 Tom Vermeer (Ned) Cyclingteam Jo Piels                           00:44
 43 Sjoerd van Ginneken (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 44 Joerie Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 45 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 46 Ivar Slik (Ned) De Rijke
 47 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert                        00:45
 48 Bert-Jan Lindeman (Ned) De Rijke
 49 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                                00:47
 50 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol                                  00:51
 51 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
 52 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step
 53 Berden de Vries (Ned) Cyclingteam Jo Piels                       00:52
 54 Arno van der Zwet (Ned) Koga
 55 Jarno Gmelich Meijling (Ned) Metec - TKH Continental Cycling     00:53
 56 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli
 57 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:54
 58 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       00:55
 59 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro                                   00:56
 60 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        00:58
 61 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 62 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
 63 Huub Duijn (Ned) Cyclingteam De Rijke                            00:59
 64 Dylan Groenewegen (Ned) Cyclingteam De Rijke
 65 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              01:00
 66 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam De Rijke
 67 Timo Roosen (Ned) De Rijke                                       01:01
 68 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                01:03
 69 Dieter Vanthourenhout (Bel) Sunweb - Napoleon Games
 70 Jim Aernouts (Bel) Sunweb - Napoleon Games                       01:05
 71 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                                 01:06
 72 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
 73 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:08
 74 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      01:11
 75 Nicola Testi (Ita) Androni Giocattoli
 76 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 77 Jan-Willem van het Schip (Ned) Koga
 78 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 79 Robbert De Greef (Ned) Koga                                      01:13
 80 Thijs van Amerongen (Ned) Telenet - Fidea                        01:14
 81 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                       01:16
 82 Piotr Havik (Ned) De Rijke                                       01:17
 83 Johim Ariesen (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 84 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                           01:18
 85 Dennis Bakker (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam          01:20
 86 Corné van Kessel (Ned) Telenet - Fidea
 87 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                       01:22
 88 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
 89 Quinten Hermans (Bel) Telenet - Fidea                            01:23
 90 Jeroen Meijers (Ned) De Rijke                                    01:24
 91 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continen     01:25
 92 Michael Vanthourenhout (Bel) Sunweb - Napoleon Games             01:26
 93 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                             01:29
 94 Tom Meeusen (Bel) Telenet - Fidea                                01:31
 95 Melvin Boskamp (Ned) Koga
 96 Niels Wubben (Ned) Telenet - Fidea                               01:32
 97 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb - Napoleon Games                      01:34
 98 Umberto Atzori (Ned) Koga                                        01:35
 99 Bart Wellens (Bel) Telenet - Fidea                               01:37
100 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      01:44
101 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli
102 Rens te Stroet (Ned) Cyclingteam Jo Piels                        01:50
103 Twan Castelijns (Ned) Koga                                       01:52
104 Toon Aerts (Bel) Telenet - Fidea                                 01:55
105 Daan Soete (Bel) Telenet - Fidea                                 01:59
106 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Cyclingteam De Rijke                    02:00
107 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         02:04
108 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol                               02:06
109 Stan Wijkel (Ned) Cyclingteam Jo Piels                           02:19
110 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli                           02:24
111 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      02:28
112 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       02:34
113 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Conti     02:35
114 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam De Rijke                    02:38
115 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli                           02:50
116 Patrick Van Leeuwen (Ned) Cyclingteam Jo Piels                   02:53
117 Robin Chaigneau (Ned) Koga                                       03:09
118 Dries Hollanders (Bel) Metec - TKH Continental Cyclingteam       03:50
119 Ike Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke                             04:24
120 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           04:41
121 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         05:12
122 Jasper Bovenhuis (Ned) Koga                                      05:27
123 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          06:16
124 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                                06:48

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: