Kategorie: Wiadomości

Tour de Slovenie 2014: etap 1

Michael Matthews (Orica-GreenEdge) wygrał jazdę indywidualną na czas, która otworzyła wyścig dookoła Słowenii.

Australijczyk na dystansie niespełna 9 kilometrów o 6 sekund pokonał kolarza gospodarzy Kristijana Korena (Cannondale) oraz o 10 sekund Włocha Diego Ulissi (Lampre-Merida).

68. pozycję ze stratą 43 sekund uzyskał wracający po 2-miesięcznej kontuzji Chris Horner (Lampre-Merida).

Polscy kolarze nie jadą w słoweńskim tourze.

fot. LaPresse

Wyniki 1. etapu Tour de Slovenie 2014 (2.1), Ljubljana (8,8 km jazda indywidualna na czas):

  1 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                             10:05
  2 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                                   00:06
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                   00:10
  4 Tiago Machado (Por) Team Netapp - Endura                           00:11
  5 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                              00:14
  6 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha                                     00:15
  7 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                       00:16
  8 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
  9 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo                         00:18
 10 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                    00:20
 11 Paul Voss (Ger) Team Netapp - Endura                               00:21
 12 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 13 Klemen _timulak (Slo) Adria Mobil
 14 David De La Cruz (Spa) Team Netapp - Endura                        00:22
 15 Alexander Serov (Rus) RusVelo
 16 Bla_ Jarc (Slo) Team Netapp - Endura
 17 Mitch Docker (Aus) Orica GreenEdge                                 00:23
 18 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 19 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                  00:24
 20 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 21 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 22 Jose Mendes (Por) Team Netapp - Endura                             00:25
 23 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 24 Grega Bole (Slo) Vini-Fantini-Nippo
 25 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                                  00:26
 26 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 27 Iker Camano (Spa) Team Netapp - Endura
 28 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 29 Luca Paolini (Rus) Team Katusha                                    00:27
 30 Nicolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
 31 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
 32 Iinur Zakarin (Rus) RusVelo                                        00:28
 33 Gianluca Leonardi (Ita) Area Zero Team                             00:29
 34 Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge
 35 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                      00:30
 36 Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha
 37 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 38 Davide Villella (Ita) Cannondale                                   00:31
 39 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 40 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                   00:32
 41 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                                 00:33
 42 Sergey Lagutin (Rus) RusVelo                                       00:34
 43 Sergei Firsanov (Rus) RusVelo                                      00:35
 44 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo
 45 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp - Endura
 46 David Per (Slo) Adria Mobil                                        00:36
 47 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 48 Andrea Pasqualon (Ita) Area Zero Team
 49 Gregor Gazvoda (Slo) Slovenia
 50 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                                 00:37
 51 Borut Bo_ic (Slo) Slovenia
 52 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Colombia                             00:38
 53 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 54 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 55 Eduard Grosu (Rom) Vini-Fantini-Nippo                              00:39
 56 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia
 57 Edoardo Zordini (Ita) Bardiani-CSF
 58 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
 59 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini-Fantini-Nippo                      00:40
 60 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp - Endura
 61 Bruno Maltar (Cro) Adria Mobil                                     00:41
 62 Aleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project
 63 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               00:42
 64 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                  00:43
 65 Jure Golcer (Slo) Slovenia
 66 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
 67 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 68 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida
 69 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                   00:44
 70 Pierpaolo De Negri (Ita) Vini-Fantini-Nippo
 71 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
 72 Primo_ Roglic (Slo) Adria Mobil
 73 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                         00:45
 74 Matej Mohoric (Slo) Cannondale                                     00:46
 75 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
 76 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 77 Rok Koro_ec (Slo) Radenska
 78 Matthew Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project               00:47
 79 Luka Pibernik (Slo) Radenska
 80 Matej Mugerli (Slo) Adria Mobil
 81 Antonino Parrinello (Ita) Androni Giocattoli
 82 Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo                       00:48
 83 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                      00:49
 84 Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil
 85 Alessandro Malaguti (Ita) Vini-Fantini-Nippo
 86 Edvard Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 87 Gane Xu (Chn) Lampre-Merida                                        00:50
 88 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                         00:51
 89 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 90 Robert Jenko (Slo) Meridiana Kamen Team
 91 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 92 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                     00:52
 93 Simone Petilli (Ita) Area Zero Team                                00:53
 94 Igor Boev (Rus) RusVelo
 95 Juan Pablo Valencia Gonzalez (Col) Colombia
 96 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                        00:54
 97 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
 98 Maksym Averin (Ukr) Synergy Baku Cycling Project                   00:55
 99 Bla_ Furdi (Slo) Meridiana Kamen Team                              00:56
100 Matteo Di Serafino (Ita) Androni Giocattoli                        00:57
101 Markus Eibegger (Aut) Synergy Baku Cycling Project                 00:58
102 Angelo Pagani (Ita) Bardiani-CSF
103 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                           00:59
104 Stefano Tonin (Ita) Area Zero Team
105 Alessio Marchietti (Ita) Radenska
106 Paolo Ciavatta (Ita) Area Zero Team
107 Alessandro Bisolti (Ita) Vini-Fantini-Nippo                        01:01
108 Marko Pavlic (Slo) Radenska
109 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo
110 Marco Tecchio (Ita) Area Zero Team                                 01:02
111 Juraj Sagan (Svk) Cannondale
112 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               01:03
113 Kim Anton Magnusson (Swe) Vini-Fantini-Nippo
114 Domen Novak (Slo) Adria Mobil
115 Duber Quintero Artunduaga (Col) Colombia                           01:04
116 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
117 Tadej Logar (Slo) Slovenia
118 _iga Rucigaj (Slo) Radenska                                        01:06
119 Tadej Hiti (Slo) Radenska
120 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
121 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team                          01:08
122 Aldo Ino Ile_ic (Slo) Slovenia                                     01:10
123 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
124 Andrej Raj_p (Slo) Radenska                                        01:11
125 Jan Sokol (Aut) Synergy Baku Cycling Project                       01:12
126 Ga_per Katra_nik (Slo) Slovenia                                    01:14
127 Fabio Chinello (Ita) Area Zero Team                                01:17
128 Matic _afaric Kolar (Slo) Radenska                                 01:20
129 Emanuel Ki_erlovski (Cro) Meridiana Kamen Team                     01:21
130 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                        01:25
131 Gianluca Mengardo (Ita) Area Zero Team                             01:27
132 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani-CSF                                 01:28
133 Connor Mcconvey (Irl) Synergy Baku Cycling Project
134 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team                         01:29
135 Luka Kovacic (Slo) Slovenia                                        01:30
136 Matej Razingar (Slo) Slovenia                                      01:35
137 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
138 Tural Isgandarov (Aze) Synergy Baku Cycling Project                01:40
139 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team                         02:02

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Jakub Kaczmarek zwycięzcą Cycling Tour of Szeklerland

Jakub Kaczmarek z grupy Mazowsze serce Polski wygrał rumuński wyścig etapowy Cycling Tour of Szeklerland (2.2).

9 sierpnia 2020, 21:32

Tour de Pologne 2020. Remco i Davide dla Fabio

Kolarze Deceuninck-Quick-Step wygrali trzy z pięciu etapów i klasyfikację generalną Tour de Pologne, mimo że po wypadku swojego kolegi na…

9 sierpnia 2020, 20:04

Czech Tour 2020: etap 4. Podwójny sukces Damiena Howsona

Damien Howson (Mitchelton-Scott) wygrał ostatni, królewski etap, Wyścigu Dookoła Czech oraz triumfował w klasyfikacji generalnej.

9 sierpnia 2020, 19:25

Tour de Pologne 2020: etap 5. Sukces Davida Balleriniego w Krakowie

Remco Evenepoel wygrał 77. edycję Tour de Pologne. Na ostatnim etapie w sprinterskim pojedynku w Krakowie najlepszy okazał się Włoch…

9 sierpnia 2020, 19:04

Tour de l'Ain 2020: etap 3. Roglic pokonał Bernala

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) triumfował na Grand Colombier i sięgnął po wygraną w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de l’Ain.

9 sierpnia 2020, 15:29

Tour de Pologne 2020. Richard Carapaz nie pojedzie do Krakowa

Richard Carapaz wycofał się w Tour de Pologne. Brytyjski zespół Ineos poinformował, że zwycięzca Giro d'Italia nie przystąpił do ostatniego…

9 sierpnia 2020, 15:07